category-icon

Trasy nordic walking Lubuń – trasa czerwona 8,6 km - Gmina Kobylnica

8.6 km
20 m
Kobylnica

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-11-30
Kobylnica
category-icon
8.6 km
20 m
10 m
Średni
3.6/6
W Lubuniu na wielbicieli natury czekają dwie bardzo dogodne dla kijkarzy leśne trasy, które tworzą zamkniętą pętlę. Start tym razem jest spod remizy strażackiej, gdzie po krótkim brukowanym odcinku wchodzi się na stosunkowo szeroką i miękką ścieżkę prowadzącą bezpośrednio w las – tam też, około 150 metrów za boiskiem czeka jedyna na tej trasie dolinka, która nieco podnosi poziom trudności szlaku. W dalszej części przechodzi się koło młodych brzezin i szkółek leśnych, by wkroczyć w leśną gęstwinę i wreszcie na bardzo szeroką drogę, która obnaża urokliwy krajobraz i pozwala podziwiać rozległe polany i wiekowe drzewa. Wariant trasy w czerwonym kolorze wiedzie głębiej od żółtego, który z kolei szybciej odbija, by chwili znów połączyć się z czerwonym. Dłuższa trasa prowadzi do granicy Skarszowa Dolnego, gdzie na krótkim fragmencie znajdują się płyty jumbo. W dalszej części tuż po przekroczeniu skrzyżowania z drogą asfaltową, nieopodal rzeki Słupi znajduje się dobre miejsce na odpoczynek – leśna wiata z ławkami, po czy gęstym lasem zmierza się z powrotem do Lubunia.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Dolina Słupi
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym terenie, z uwzględnieniem największych atrakcji. Mapa ta została opracowana wspólnie z pracownikami Parku, dzięki czemu tanowi źródło rzetelnej informacji. 

Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów. 

Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.

Rok wydania: 2018

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.