Trasa wigierska

Dodano 29 kwietnia 2018 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

121486
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.8
 • Dystans: 31,9 km
 • Przewyższenie: 24,98 m
 • Suma podejść: 70,31 m
 • Suma zejść: 63,83 m
 • Data: 30 kwietnia 2018
 • Lokalizacja: Suwałki
697877
Rezydencja Nad Wigrami
Baza Noclegowa, Wypożyczalnia Rowerów, Green Velo Camp
697878
Siedziba Wigierskiego Parku Narodowego
697879
Kładki
Trasa rowerowa na „Krzywe”: Gawrych Ruda – Zatoka Słupie - Sobolewo – Krzywe – Huta – Mała Huta – Krzywe – Sobolewo – Gawrych Ruda (32 km).

Szlak prowadzi wzdłuż jeziora Wigry z Gawrych Rudy (mijając punkt widokowy u Jawora) do zatoki Słupiańskiej (idealne miejsce na kąpiel w jeziorze). Następnie przejeżdża się przez sosnowo – świerkowy las, w okolicach jeziora Muliczne, gdzie rozpoczyna się ścisły rezerwat przyrody. Następnie dojeżdżamy do Sobolewa - typowej suwalskiej wsi, malowniczo położonej nad rzeką Czarna Hańcza. Kierując się dalej trasą dojeżdżamy do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywym. Godne polecenia jest zwiedzenie znajdującego się tam muzeum. To także dobre miejsce na przystanek. Po krótkiej przerwie kierujemy się dobrze zorganizowanym szlakiem wokół jezior Krzywe, Czarne, Koleśne , mijając następnie z boku jezioro Dąbrówka. Po okrążeniu jezior, wracamy do miejscowości Krzywe, gdzie kierujemy się mało ruchliwą drogą asfaltową do miejscowości Sobolewo a następnie Gawrych Ruda

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Suwalszczyzna
Suwalszczyzna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Suwałk i okolic regionu obejmuje cały obszar Suwalszczyzny: od Olecka na zachodzie do granicy państwowej na wschodzie. Znajdziemy tu szlaki kajakowe, trasy piesze, rowerowe, zabytki i inne atrakcje oraz infrastrukturę turystyczną.

Mapa Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy
Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.