category-icon

Trasa rowerowa zielona – 5,1 km – Śladami troci i łososia - Gmina Kobylnica

5 km
11 m
Kobylnica

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2021-11-30
Kobylnica
category-icon
5 km
11 m
0 m
Średni
3.4/6
Rekreacyjna rowerowa trasa przyrodnicza, która wprowadza rowerzystów w tajniki ekosystemu rzeki Słupi i Parku Krajobrazowego „Dolina Rzeki Słupi”. Prowadzi urokliwymi ścieżkami polnymi, mało uczęszczanymi i miejscami błotnistymi drogami leśnymi, gdzieniegdzie zahaczając o krótkie odcinki asfaltowe. Na jej przebieg składają się dwie mniejsze pętle – leżące po zachodniej i wschodniej stronie Słupi – dające możliwość swobodnej modyfikacji dystansu i w razie potrzeby skracania go. Trasa oficjalnie rozpoczyna się na zagospodarowanym parkingu z wiatą, ławami, miejscem na rowery i kajaki, tam też znajduje się pierwsza z 10 tablic informujących charakterystyce dorzecza, rybach zamieszkujących ten obszar i czynnikach wpływających na ich populację. Punkt startowy położony jest w pobliżu mostu na rzece Słupi na drodze z Łosina do Krępy Słupskiej. Z tego miejsca można wyruszyć na wschód lub na zachód. We wschodniej części trasy czeka nas więcej krajobrazów polnych, ale także pomnikowe drzewa, pozostałości grodziska wczesnośredniowiecznego, ruiny zespołu dworsko-pałacowego czy grób ostatniego właściciela Łosina komandora Maximiliana von Zitzewitza. W pobliżu rzeki trafimy też na okazałą przystań kajakową, która będzie doskonałym miejscem na odpoczynek. Zachodnia część trasy nie obfituje w dodatkowe atrakcje, jest za to w całości zalesiona i bardziej malownicza.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Park Krajobrazowy Dolina Słupi
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym terenie, z uwzględnieniem największych atrakcji. Mapa ta została opracowana wspólnie z pracownikami Parku, dzięki czemu tanowi źródło rzetelnej informacji. 

Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Szlaki turystyczne w Krainie w Kratę

Najnowsza mapa regionu, której głównym elementem jest Pierścień Gryfitów. Mapa jest dostowana zarówno do wędrówek pieszych, jak i rowerowych oraz samochodowych wycieczek. Sam Pierścień Gryfitów, to długa trasa rowerowa, na której przemierzenie należy przeznaczyć co najmniej dwa dni. Dzięki mapie Krainy w Kratę można dobrze rozplanować podróż, uwzględniając okoliczne atrakcje. Przystępna skala 1:50 000 pozwala łatwo nawigować w ternie i zawsze odnaleźć właściwą drogę. Na mapie znajdziemy także Słupsk, który zwany jest Paryżem Północy, który swoim wyglądem przypomina zielony ogród pełen kwiatów. 

Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo

Mapa turystyczna "Wybrzeże Bałtyku. Ustka - Darłowo" prezentuje przede wszystkim liczne szlaki piesze i rowerowe, znaleźć na niej można także szlaki kajakowe. Dla łatwiejszej orientacji w terenie podano także nazwy ulic. Mapa Ustka - Darłowo obejmuje także obszary jeziora Wicko, jeziora Kopań oraz fragment Jeziora Bukowo.

Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych, łącznie z kilometrażem, co pozwoli łatwiej zaplanować wycieczkę. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 10 m.

Rok wydania: 2018

Pomorskie. Zamki i pałace
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Pomorskie. Zamki i pałace

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Województwo Pomorskie
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo Pomorskie

Mapa całego województwa pomorskiego z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84 przez co można ją zastosować do urządzeń z GPSem. Na rewersie umieszczono indeks miejscowości (miasta, wsie, przysiółki, duże dzielnice) oraz mapki tematyczne z podziałem administracyjnym, kodami pocztowymi, ochroną przyrody i krainami goegraficznymi.