trasa przez gm. Świdnik 1 - na lotnisko (wariant 1)

Dodano 18 maja 2017 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

98816
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.9
 • Dystans: 50,4 km
 • Przewyższenie: 58 m
 • Suma podejść: 277 m
 • Suma zejść: 278 m
 • Lokalizacja: Lublin, Świdnik
585119
Kościół pw. św. Jakuba Apostoła w Głusku
Początki parafii w Głusku datuje się na rok 1398, wtedy też wybudowano pierwszy, zapewne drewniany kościół. W II poł. XV w. Jan Długosz wspomina o parafii Abramowice i wchodzących w jej skład wsiach Ćmiłów, Dominów i Wilczopole. W 1688 r. Głusk uzyskuje prawa miejskie. W latach 1786 – 1790 wybudowano murowany kościół w stylu późnego baroku. W I poł. XIX w założono istniejący obecnie cmentarz parafialny a w latach 1925 – 1927 wnętrze kościoła pokryto secesyjną polichromią, która bez żadnych zmian przetrwała do dnia dzisiejszego. Proboszczem parafii jest ks. Zbigniew Pietrzela.
585120
Młyn elektryczny w Kazimierzówce
Młyn elektryczny pochodzący z okresu międzywojennego, wymurowany z kamienia wapiennego, z narożami i obramowaniami naroży okiennych, wykonanymi z cegły ceramicznej. Obecnie młyn jest nieczynny.
585122
Lotnisko Lublin-Świdnik
Lotnisko pasażerskie w Świdniku pod Lublinem.
585125
Zespół pałacowo-parkowy w Jakubowicach Murowanych
Dwór renesansowy w Jakubowicach Murowanych został wzniesiony przez Tęczyńskich w drugiej połowie XVI w., po tym jak kupili tutejsze ziemie od Samborzeckich herbu Rawicz. Jednak już w roku 1617 posiadłość przeszła w ręce Zasławskich i w kolejnych wiekach dwór nadal często zmieniał właścicieli, którzy dokonywali jego przebudów. Obecny wygląd budowla zawdzięcza przebudowie z XIX w., kiedy nadano jej kształt pałacu i wybudowano wieżę. Ostatnie prace budowlane miały miejsce w XX w. Kampania roku 1939 rozpoczęła okres nienajlepszej kondycji pałacu. Zajęty przez wojska niemieckie, był atakowany przez wojska polskie jako punkt oporu Niemców. Podczas przemarszu wojsk radzieckich w 1944 roku pałac został przez nie zajęty i doszczętnie ograbiony. Po wojnie budowla została przyznana PGR-owi, co przyczyniło się do dalszej dewastacji obiektu i jego opuszczenia. Prace zabezpieczające budynek przeprowadzano dwukrotnie: w latach 80. XX wieku oraz na początku XXI wieku. Obecnie budowla znajduje się w stanie trwałej ruiny.
585126
Restauracja "W Młynie" w Jakubowicach Murowanych
585134
Cmentarz w Świdniku
Na cmentarzu parafialnym przy ul. Spokojnej znajdują się trzy groby z okresu II wojny światowej.
585138
Grób Nieznanego Żołnierza w Świdniku
Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Konstytucji 3-go Maja
585140
Pomnik Konstytucji 3 Maja w Świdniku
Wycieczka z Lublina (Czuby Południowe), trasą wzdłuż Bystrzycy, dalej przez gm. Wólka do lotniska w Świdniku. Powrót przez gminę Głusk.
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0