trasa przez gm. Konopnica 2 - fragment czarnego szlaku

Dodano 4 maja 2017 przez plik GPX
trasa przez gm. Konopnica 2 - fragment czarnego szlaku
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

97405
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 30,5 km
 • Przewyższenie: 65 m
 • Suma podejść: 162 m
 • Suma zejść: 163 m
 • Lokalizacja: Lublin
577150
Zabytkowy dworzec PKP w Motyczu
Zespół budynków stacji kolejowej w Motyczu - budynek dworca (1886r.); dwa drewniane domy mieszkalne (1909 i 1912 r.)
577151
Źródełko "Motyczanka"
577152
Grodzisko w Motyczu
Grodzisko w Motyczu z VIII-IX w n.e.zaadoptowane na foratalitium. Grodzisko nazywane przez ludność "Zamkową górą" lub też "Bębnem". Z grodziskiem związana jest osoba króla Kazimierza Wielkiego, który przejeżdżał przez Motycz, oraz hetmana Stefana Czarnieckiego, który pobił w Motyczu Szwedów i zatrzymał się tu na postój. Według miejscowego regionalisty Czesława Maja zachowała się legenda o żołnierzach szwedzkich pochowanych w pobliżu grodziska. Według innej legendy – z grodziska prowadzą lochy w kierunku Wojciechowa. Lochy mają łączyć się z XVII dzwonnicą, stojącą za starą plebanią w Konopnicy. W Salce Pamięci w Domu Kultury w Motyczu znajduje się makieta grodu z Motycza. Teren grodziska jest własnością prywatną.
577153
Zespół dworsko-pałacowy w Motyczu
Obiekt pochodzi z przełomu XIX/XX w.
577154
Źródło św. Wojciecha
Woda ze źródła posiada rzekome działania lecznicze.
577155
Lotnisko Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu
577156
Pozostałości zespołu dworsko-parkowego w Radawcu Dużym
Park pałacowy w Radawcu Dużym z XIX wieku.
577165
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Konopnicy
Kościół wybudowany został w 1905 r., pw. Wniebowzięcia NMP i św. Katarzyny Aleksandryjskiej Dziewicy Męczennicy, z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. Jana Kureczki. W 1906 r. konsekrował ją bp Franciszek Jaczewski. Kościół jest 3-nawowy, murowany z cegły i częściowo z białego kamienia w stylu neogotyckim. Nawa główna jest wysoka, boczne są niższe, posadzka terakotowa, zdobiona w prezbiterium i przez środek kościoła. Obok prezbiterium są 2 zakrystie, przy głównych drzwiach wejściowych mała kruchta. Z frontonem kościoła złączona jest wieża w stylu neogotyckim. Nawy i prezbiterium pokryte są polichromią.
577191
Ruiny dzwonnicy w Konopnicy
Ruiny XVIII wiecznej dzwonnicy
577217
Pomnik zamordowanych przez hitlerowców mieszkańców Radawca
Pomnik ku czci pomordowanych przez Niemców w 1940 r.
577244
Wąwóz na Węglinku
577245
Rezerwat przyrody "Stasin"
Rezerwat Stasin w Lesie Stary Gaj jest to rezerwat przyrody o powierzchni 24,40 ha, utworzony w 1981 roku, z największym w Polsce skupiskiem brzozy czarnej. Inne chronione gatunki roślin znajdujące się na terenie rezerwatu to: wawrzynek wiliczełyko, kopytnik pospolity, przytulia wonna, pierwiosnek lekarski, lilia złotogłów, parzydło leśne.
577277
Pomnik pomordowanych partyzantów Armii Krajowej
Pomnik upamiętniający pomordowanych w latach 1944 - 1956 partyzantów Armii
Krajowej z oddziału „Rysia”
Trasa przebiega wzdłuż czarnego szlaku rowerowego gm. Konopnica. Została połączona w pętlę, rozszerzona o odcinek wzdłuż ul. Węglinek, wąwozu im. Jana Pawła II i przy ul. Jana Pawła II.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.