Trasa pieszo-rowerowa wokół Jeziora Sępoleńskiego

Dodano 1 czerwca 2018 przez rysowanie
Trasa pieszo-rowerowa wokół Jeziora Sępoleńskiego
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

124916
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.2
 • Dystans: 16,6 km
 • Przewyższenie: 23,38 m
 • Suma podejść: 200,32 m
 • Suma zejść: 202,78 m
 • Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
713054
EKO-BAZA
Mała infrastruktura edukacyjno-ekologiczna, która znajduje się w pobliżu sępoleńskiej plaży.
713055
Wieża widokowa
713056
Pole biwakowe
713057
Boisko do gry w siatkówkę plażową
713058
Plaża miejska
713059
Wypożyczalnia sprzętu wodnego
713060
PZU Trasa Zdrowia
713061
Muszla koncertowa
713065
Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim
713066
Strzelnica Bractwa Kurkowego w Sępólnie Krajeńskim
713067
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
713068
Stanica wędkarska
713069
Mini-tężnie
713070
Siłownia plenerowa
713071
Mój Rynek - targowisko miejskie
713072
Plac zabaw dla dzieci
713073
Molo spacerowe z herbaciarnią i amfiteatrem
713074
Punkt Informacji Turystycznej w Sępólnie Krajeńskim
713075
Gminne Centrum Informacji w Sępólnie Krajeńskim
713076
Nadleśnictwo Lutówko
Terenowy Punkt Edukacji Ekologicznej Lutówko Młyn.
713131
Przystanek nr 1
W bliskim sąsiedztwie początkowego przystanku na trasie, zlokalizowane są Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim, wieża widokowa wraz z EKO-BAZĄ i polem namiotowym, plaża miejska i wypożyczalnia sprzętu wodnego.
713132
Przystanek nr 2
Widok na południowy brzeg Jeziora Sępoleńskiego i lasy położone wzdłuż linii brzegowej.
713133
Przystanek nr 3
Przystanek położony nad Jeziorkiem Miska, które jest częścią Jeziora Sępoleńskiego. Dobrze rozwinięta linia brzegowa sprawia, że chętnie gniazduje tu ptactwo wodne. Ciche i ustronne miejsce docenią obserwatorzy dzikiej przyrody.
713134
Przystanek nr 4
Postój nad Jeziorem Lutowskim, tuż przy Terenowym Punkcie Edukacji Ekologicznej Lutówko Młyn, należącym do Nadleśnictwa Lutówko. Trasa prowadząca do tego przystanku wiedzie przez leśne tereny, bogate w różnorodne gatunki drzew i roślinność.
713135
Przystanek nr 5
Przystanek na niestrzeżonej plaży, położonej w pięknym, leśnym otoczeniu. Spodoba się plażowiczom lubiącym spokojne miejsca. Plaża jest chętnie odwiedzana przez wędkarzy.
713136
Przystanek nr 6
Można stąd podziwiać widok na miasto i plażę miejską, która znajduje się na przeciwległym brzegu. W drodze do końcowego przystanku warto zatrzymać się w Punkcie Informacji Turystycznej, pospacerować po drewnianym molo z amfiteatrem i przystanią żeglarską, skorzystać z plenerowej siłowni i zaczerpnąć zdrowego powietrza przy mini-tężniach.
Trasa pieszo rowerowa wokół Jeziora Sępoleńskiego o długości prawie 17 km. Sześć przystanków, liczne atrakcje oraz spokojne miejsca. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ukształtowanie terenu spodoba się mniej wprawnym rowerzystom, ale bardziej wymagający również będą zadowoleni. Miłośnicy przyrody docenią tutejsze okolice położone w malowniczym Pojezierzu Krajeńskim, bogate w różne gatunki zwierząt i roślin.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Bory Tucholskie
Bory Tucholskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Borów Tucholskich przedstawia jest obszar, który jest jednym z największych kompleksów sosnowych w Polsce. Rozciąga się on się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta