Trasa mini , czyli VIII Klasyk Kłodzki w deszczu

Dodano 30 lipca 2011 przez Garmin
Trasa mini , czyli VIII Klasyk Kłodzki w deszczu
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

4581
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Rower górski
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  5.0
  • Dystans: 65,0 km
  • Czas trwania: 3 h 21 min
  • Średnia prędkość: 19,37 km/h
  • Przewyższenie: 363,54 m
  • Suma podejść: 1 274,49 m
  • Suma zejść: 1 258,32 m
  • Data: 30 lipca 2011
  • Lokalizacja: Polska, dolnośląskie, Duszniki-Zdrój
16657
medal
16658
Hmm
16659
Medal pamiątkowey
16660
Na tarsie 1
16661
Na tarsie 3
16662
Na tarsie 4
16663
Na trasie 2
16664
Panie przodem
16665
Zieleniec
16666
Zieleniec jeszce mały ruch
16667
Zieleniec parking
16668
Zjazd w kierunku Siennej
16671
Ale zimno
Już od piątku prognozy pogody na sobotę nie były sprzyjające , nawet jeden portal pogody nie przewidywał chociażby chwili bez deszczu.
W nocy z piątku na sobotę zaczęło padać , trudno nawet powiedzieć ,że zaczęło bo tak naprawdę od kilku tygodni nie skończyło lać.
Rano piątej było jednak pochmurno , ale bez deszczu. Trasę do Zieleńca przejechałem „po strzałkach „ trasy GIGA VIII Maratonu „Klasyk Kłodzki”
Zieleniec przywitał nas deszczem. Większość ukryta w samochodach , oczekiwała na moment startu. Ci którzy przybywali z niepokojem spoglądali na niebo i głośno zastanawiali się „w co się ubrać”
Pomimo deszczu maraton rozpoczął się zgodnie z planem. Kolejno ruszały kolejne grupy startowe.
W międzyczasie przywitałem się z pokaźną już grupą maratonowych znajomych. Był mój towarzysz z Maratonu z Kluczborka. Teraz okazało się ,że na swoje maratony , ze śląska podróżuje autobusem , i dziś zdążył już przejechać z Zieleńca.
Wielki szacunek dla tego człowieka i dla jego pasji, bez względu na osiągane wyniki on i tak już jest zwycięzcą.
Start do trasy MEGA miałem o 9.10. Okazało się ,że jadę razem z moim znajomym ze Śląska.
Wystartowaliśmy jak wszyscy w deszczu i mgle. Jakaś „kolarka” na starcie prosiła aby jej nie zostawiać samej na trasie , ale za nim zdążyłem się wpiąć w „spd: jej już nie było widać za zakrętem.
Trasa początkowo biegła w kierunku Mostowic , było z górki , jechało się dobrze a i deszcz jakby mniejszy.
W Mostowicach zakręt w prawo i wjeżdżamy do czeskiego Orlickiego Zahori. Droga asfaltowa biegłą w kierunku znanego już Neratova , aby pod 2- 3 kilometrach zakręcić w kierunku Ricky v Orlických horach. Tu droga biegła już pod górę . Trochę w lesie a więc deszcz jakby mniejszy. Praktycznie ze względu na warunki atmosferyczne nie bardzo było wiadomo kiedy mijamy małe osady w Górach Orlickich. Tylko dzięki osobom ustawionym na skrzyżowaniach udało się nie zabłądzić. Wszystkim dały się we znaki długie podjazdy w deszczu. Po osiągnięciu Wielkiej Desztnej byłem cały mokry i wiedziałem ,że nie dam rady przejechać całego zadeklarowanego odcinka.
Udającym się w te strony turystom polecam odwiedzenie schroniska Masarykowi chata. Schronisko zostało zbudowane przez Klub Czechosłowackich Turystów z Hradca Králové w latach 1924–25. Uroczystego otwarcia schroniska z nadaniem nazwy dokonano 27 września 1925 roku. Uczczono w ten sposób 75 urodziny pierwszego prezydenta Czechosłowacji T. G. Masaryka. Dziesięć lat później 8 września 1935 roku odsłonięto przed schroniskiem popiersie prezydenta Masaryka. Największą atrakcją schroniska jest duża sala jadalna ze stojącym pośrodku drewnianym słupem z dwoma reliefami. Jeden z nich przedstawia literę "G" i czeskiego lwa, symbolizującego herb Hradca Kralove. Na jednej ze ścian wisi po sufitem rzeźba ducha Gór Orlickich Rampušáka z początku lat 60. XX wieku. Przeciwległy zakątek sali jadalnej zdobi ogromny portret prezydenta Masaryka.
Przy okazji można tu szybko i dobrze zjeść.
W kierunku Orlickiego Zahori trasa wiodła dobrą asfaltową droga , ostro w dół . Prędkość potęgowała ciągle padający deszcz. W Mostowicach skręciłem w kierunku Zieleńca , decydując już w zasadzie o zmianie trasy na MINI.
Nawet trochę żałowałem , bo wydawało się ,że przejaśnia się . Niestety , mniej lub bardziej , ale deszcz lał do wieczora.
Ukończyłem maraton . Na mecie miseczka ryżu , kawa , zmiana odzieży na prawie suchą i do domu.
Polecam trasy rowerowe i piesze w tych okolicach. Góry nie są wysokie , ruch samochodowy niewielki , zagospodarowanie terenu bardzo przyzwoite. Można naprawdę dobrze wypocząć , a przy okazji korzystając z pozostawionych po maratonie „strzałek” spróbować swoich sił w górskich podjazdach.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych
Województwo Dolnośląskie - mapa atrakcji turystycznych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Wybrać około 100 atrakcji z tego regionu to niezwykle trudne zadanie. Miejsc szczególnych, wartych odwiedzenia jest tutaj znacznie więcej. Subiektywnego wyboru dokonał – opierając się na doświadczeniu jako pilota wycieczek, przewodnika...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
aneta.malczyk
19 sierpnia 2022 aneta.malczyk napisał:
Trasa bardzo fajna. tereny górzyste aczkolwiek satysfakcjonujące. polecam!
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.