Trasa 3 - Nad Szmaragdowe Jezioro

Dodano 28 lutego 2020 przez plik GPX
Trasa 3 - Nad Szmaragdowe Jezioro
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

166721
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 37,6 km
 • Przewyższenie: 71,13 m
 • Suma podejść: 261,45 m
 • Suma zejść: 261,45 m
 • Lokalizacja:
947414
Barkocin Village
Witamy w Barkocin Village!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości siedliska
947415
Rzeka Pokrzywna
947416
Miejsca piknikowe w "Krainie Pięciu Stawów"
947417
Miejsce piknikowe nad rozlewiskiem rzeki Kunicy
947418
Leśna droga płytowa
947419
Lokalna droga asfaltowa
947420
Kraina Pięciu Stawów
947421
Miejsce piknikowe w Zielinie
947422
Plac zabaw
947423
Miejsce piknikowe w Cetyni
947424
Atrakcyjne miejsce przyrodnicze
947425
Kościół w Trzebielinie
Barokowy kościół Niepokalanego Serca NMP, dawny ewangelicki, konstrukcji szachulcowej (1688-1691, odnawiany 1888, wieża ok. poł. XVIII w.).
947426
Leśny dukt
Możliwe piaszczyste podłoże
947427
Rzeka Pokrzywna
947428
Miejsca atrakcyjne przyrodniczo
947429
Miejsce piknikowe w Barkocinie
947430
Miejsce atrakcyjne przyrodniczo
947431
Leśny dukt
Możliwe piaszczyste podłoże
947432
Miejsce piknikowe
947433
UWAGA!
Zwiększony ruch samochodowy. Zachować ostrożność na odcinku około 1 km
Charakter trasy: Propozycja na wycieczkę przyrodniczo - rekreacyjną. W dużej części poruszamy się drogami leśnymi, ale przebieg trasy umożliwia również jazdę na otwartej przestrzeni skąd rozpościerają się panoramy na okoliczne pofałdowania terenu.

Sugerowany rodzaj roweru: Rower górski, ale trasa do przejechania również rowerem trekkingowym.

Nawierzchnia trasy: Prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. Częściowo drogi asfaltowe, ale również leśne dukty i drogi wiodące wśród łąk i pastwisk.

Stopień trudności: Trasa o średnim stopniu trudności, głównie ze względu na nawierzchnię leśnych i polnych dróg. Kilka mniejszych podjazdów oraz zjazdów raczej nie powinny przysporzyć problemów nawet osobom o niższej kondycji.

Opis przebiegu trasy: Przygodę z trasą do szmaragdowego jeziora zaczynamy na terenie osady Barkocin Village. Do wsi Barkocin dojeżdżamy lokalną asfaltówką i dalej znikamy w leśnym gąszczu. Leśny dukt, miejscami nieco piaszczysty doprowadzi nas najpierw do skrytego w lesie tytułowego szmaragdowego jeziorka, a następnie do przecięcia z wijącą się rzeką Pokrzywna. Dalszy odcinek to przejazd asfaltową drogą wiodąca pomiędzy okolicznymi miejscowościami Poborowo, Cetyń, Starkowo. Za Starkowem opuszczamy asfalt i na chwilę zbaczamy na leśną drogę prowadzącą na obrzeża Zielina. W Zielinie musimy wjechać na dość ruchliwą drogę asfaltową. Na odcinku około 2 kilometrów trzeba zachować szczególną ostrożność. to niestety jedyna w tym rejonie przeprawa mostowa na rzece Bystrzenicy. Po przekroczeniu rzeki w pierwszym możliwym miejscu uciekamy ponownie w leśne rubieże. Tamtejsze leśne dukty doprowadzą nas do Krainy Pięciu Stawów. Drogi jakie nas poprowadzą przez Krainę są niezbyt wygodne i często porośnięte trawą, ale rejon jest wart odwiedzenia. Okoliczne pejzaże zachęcają do dłuższej przerwy i nabrania sił na dalszą wędrówkę. Z Krainy Pięciu Stawów obieramy kierunek na Trzebielino skąd wyprowadzi nas spokojna droga asfaltowa, która zawiedzie nas w zalesione rejony rzeki Kunicy. Nieopodal trasy zlokalizowane jest kolejne urokliwe miejsce będące rozlewiskiem rzeki Kunicy. W dalszych etapach szlak poprowadzi nas leśną drogą ułożoną z płyt betonowych wiodącą pośród równych połaci upraw leśnych. W miejscowości Laski wjeżdżamy na lokalną drogę asfaltową, która doprowadzi nas do Barkocina a następnie do Barkocin Village.

Ciekawostki przy trasie:
- leśne uroczyska
- malownicze panoramy kaszubskich łąk i pastwisk

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Bytowska - cz. zachodnia
Ziemia Bytowska - cz. zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Powiatu Bytowskiego. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, gastronomie, granice obszarów chronionych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i konnych,...

Mapa Park Krajobrazowy Dolina Słupi
Park Krajobrazowy Dolina Słupi - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0