Trasa 2 - Z biegiem Kamienicy

Dodano 28 lutego 2020 przez plik GPX
Trasa 2 - Z biegiem Kamienicy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

166716
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.6
 • Dystans: 30,7 km
 • Przewyższenie: 77,86 m
 • Suma podejść: 267,66 m
 • Suma zejść: 271,99 m
 • Lokalizacja:
947352
Leśny nieco piaszczysty odcinek trasy
947353
Leśny dukt pośród modrzewi
947354
Dawny przejazd kolejowy
947355
Leśny dukt brukowany
Droga brukowana na odcinku około 200 m
947356
Leśne miejsce piknikowe w Barkocinie
947357
Przeprawa przez Kamienicę
947358
Most nad Kamienicą
947359
Miejsce piknikowe i plac zabaw dla dzieci w Barnowie
947360
Leśne miejsce piknikowe nad Kamienicą
947361
Leśny dukt
947362
Rzeka Kamienica
Kamienica to rzeka lubiana przez doświadczonych kajakarzy. Liczne progi, bystrza, kamienie, płycizny wymagają od kajakarza czujności i uwagi, ale zapewniają bardzo dobrą zabawę.
947363
Miejsce piknikowe w Barnowcu
947364
Kościół w Kołczygłowach
Na wzniesieniu w centrum miejscowości zlokalizowany jest katolicki (do 1945 luterański) kościół Chrystusa Króla z XVII wieku, zbudowany z pruskiego muru i zakończony wieżą – zdemontowaną w latach 90. a odbudowaną w 2002 r. z polecenia ks. J. Flaczyńskiego, po pożarze wnętrza kościoła.
947365
Uprawy leśne
947366
Leśny dukt
947367
Leśny dukt
Nawierzchnia miejscami piaszczysta.
947368
Barkocin Village
Witamy w Barkocin Village!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości siedliska.
Charakter trasy: Trasa o charakterze przyrodniczym. Jest zdecydowanie trasą leśną. Upodobanie w niej znajdą amatorzy nieco większych wyzwań rowerowych, gustujący w przeprawianiu się przez teren wymagający więcej wprawy jeździe na rowerze oraz lepszej kondycji.

Sugerowany rodzaj roweru: Zalecamy rower górski.

Nawierzchnia trasy: Prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. W przewadze są tutaj leśne, gruntowe dukty niekiedy o piaszczystym podłożu.

Stopień trudności: Trasę należy skategoryzować jako średnio trudną. Kilka mniejszych podjazdów oraz zjazdów raczej nie powinny przysporzyć problemów z podjechaniem, ale zmierzenie się z nawierzchnią duktów jakimi trasa nas poprowadzi wymaga już odpowiedniej techniki jazdy. Należy się przygotować na jazdę po korzeniach leśnych, sypkim podłożu oraz nierównościach terenowych.

Opis przebiegu trasy: Zmagania z trasą rozpoczynamy na terenie Barkocin Village. Początkowy etap to dojazd asfaltem do Barkocina. Skręcamy w prawo z drogi wiodącej do Łubna i zagłębiamy się w leśnych obszarach. Mijamy miejsce piknikowe i pośród naturalnej zieleni okolicznych drzew po woli przesuwamy się naprzód. Poruszamy się tutaj leśnym duktem, który w okresach bezdeszczowych może przysporzyć nieco problemów w przejechani. Cały ten teren to dość piaszczyste rejony i niestety to widać również na drogach. Jadąc przez leśną głuszę przekraczamy niemal niezauważalny ciek wodny - rzeka Pokrzywna. w okresach suchych na tym odcinku zanika niemal całkowicie. Jadąc dalej docieramy do Barnowca, przez który przejeżdżamy lokalną mało ruchliwą drogą asfaltową. Doprowadzi nas ona do kolejnej miejscowości Barnowo. Miejscem godnym uwagi w najbliższej okolicy Barnowa jest oddalony o około 1 kilometr szachulcowy kościół zbudowany na wzniesieniu. wyjeżdżamy z Barnowa i ponownie zagłębiamy się w leśnych gęstwinach i podążamy leśnymi duktami. Na chwilę spotykamy się z malowniczo wijącą się rzeką Słupią a następnie towarzystwa na pewnym odcinku dotrzyma nam rzeka Kamienica. Bieg Kamienicy towarzyszyć nam będzie na kolejnych kilkunastu kilometrach. Będziemy się od niej oddalać lub zbliżać. Na miejscu przecięcia szlaku z rzeką warto zachować ostrożność, gdyż kładka przez którą trzeba się przeprawić dostarczy niektórym trochę emocji. Za to widok na rzekę w tym miejscu... to jeden z piękniejszych pejzaży w całej okolicy. Na odcinku za mostem czeka na nas około kilometra jazdy drogą brukowaną. Dalszy ciąg to leśny dukt, który po wschodniej stronie rzeki doprowadzi nas do kolejnego przecięcia szlaku z Kamienicą. Tam zlokalizowane jest miejsce miejsce piknikowe dla kajakarzy oraz rowerzystów. Do Łubna poruszamy się w dalszym ciągu leśną drogą gruntową. Od miejscowości Łubno do siedliska Barkocin Village poruszamy się lokalna drogą asfaltową. Trasa swoje zakończenie ma przy bramie osiedla.

Ciekawostki przy trasie:
- rzeka Kamienica
- Kościół w Kołczygłowach
- Kościół w Łubnie
- malownicze panoramy kaszubskich łąk i pastwisk
- okoliczne skryte w lesie torfowiska i oczka wodne

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0