Trasa 1 - Nad Rozlewisko Kamienicy

Dodano 28 lutego 2020 przez plik GPX
Trasa 1 - Nad Rozlewisko Kamienicy
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

166712
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 13,9 km
 • Przewyższenie: 45,66 m
 • Suma podejść: 175,42 m
 • Suma zejść: 170,62 m
 • Lokalizacja:
947318
Kaszubska Ostoja
Widok na osiedle Kaszubska Ostoja
947319
Lokalna Zabudowa wiejska we wsi Wądół
947320
Lokalne drogi gruntowe
947321
Rozlewiska Kamienicy
947322
Malowniczy leśny dukt
947323
Leśny dukt
947324
Dukt gruntowe
Możliwe piaszczyste podłoże na odcinku około 50 m
947325
Leśne torfowisko
ZAchowaj spokój i ciszę przy odrobinie szczęścia spotkasz żurawie
947326
Kościół w Łubnie
Niewielki szachulcowy kościół poewangelicki w Łubnie został wybudowany w 1635 roku z fundacji von Puttkamer (właściciele folwarku).
W 1945 roku kościół przejęto do kultu katolickiego włączając jako filię do parafii w Kołczygłowach.
947327
P1200999
947328
P1210002
947329
Barkocin Village
Witamy w Barkocin Village!
Tutaj jest początek i koniec każdej trasy przygotowanej dla mieszkańców i gości siedliska.
Charakter trasy: Trasa o charakterze przyrodniczym. Przygotowana z myślą o osobach mniej wprawnych w jeździe rowerem oraz dzieciach.

Sugerowany rodzaj roweru: rower górski. Trasa do przejechania również rowerem trekkingowym, ale trzeba się przygotować na przejazd odcinkami piaszczystymi.

Nawierzchnia trasy: Trasa prowadzi drogami o zmiennej nawierzchni. Dominująca kategoria dróg to polne lub leśny dukty z ograniczonym ruchem samochodów. Krótki odcinek około 3-4 km to drogi asfaltowe o nieznacznym natężeniu ruchu samochodów.

Stopień trudności: Trasa należy do tras łatwych o nieznacznych przewyższeniach. Kilka mniejszych podjazdów oraz zjazdów raczej nie powinny przysporzyć problemów nawet osobom o niższej kondycji.

Opis przebiegu trasy: Trasa rozpoczyna się na terenie osiedla Barkocin Village. Lokalną drogą asfaltową poruszamy się w kierunku Łubna. W centrum miejscowości na lekkim wzgórzu stoi niewielki szachulcowy kościół po ewangelicki wybudowany w 1635 roku. Tuż obok kościoła wjeżdżamy na gruntową drogę i zalesionym obszarem przemieszczamy się w kierunku rozlewiska rzeki Kamienicy. Na pierwszy rzut oka okolica wygląda jakby był to rejon kilku połączonych ze sobą stawów bądź jezior. Mijamy leżący nieopodal zabudowania i malowniczo położone zbiorniki wodne i skręcamy w lekko wznoszącą się drogę gruntową. W zależności od warunków atmosferycznych (w porze suchej) droga może przysporzyć nieco problemów swoją piaszczystą nawierzchnią. Gruntówka doprowadzi nas do wsi Wądół. Od tej miejscowości przez kolejnych kilka kilometrów poruszać się będziemy lokalną drogą asfaltową. Ostatni etap wycieczki to przejazd wśród pól sąsiadujących z osiedlem Kaszubska Ostoja. Do miejscowości Barkocin doprowadzi nas droga z ułożonych płyt betonowych a następnie szutrowa, która łączy się z lokalnym wąskim asfaltem. W Barkocinie na skrzyżowaniu skręcamy w prawy i po około 800 metrach jesteśmy w okolicy punktu startowego.

Ciekawostki przy trasie:
- okoliczne rozlewiska i torfowiska będące siedliskami żurawi
- szachulcowy kościół w Łubnie
- dawne zabudowania dworskie i otaczający je park w Łubnie
- rozlewisko rzeki Kamienicy
- położone nieopodal trasy Jezioro Graniczne

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Park Krajobrazowy Dolina Słupi
Park Krajobrazowy Dolina Słupi - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Doliny Słupi obejmuje znaczny odcinek tej arcyciekawej przyrodniczo i krajobrazowo rzeki z jej największymi atrakcjami. Na mapie turystycznej "Park Krajobrazowy Dolina Słupi" naniesiono liczne szlaki, które ułatwią poruszanie się po tym...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.