Tranzytem przez Beskid Wyspowy

Dodano 17 lipca 2016 przez Garmin
Tranzytem przez Beskid Wyspowy
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

81931
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 65,6 km
  • Czas trwania: 33 h 25 min
  • Średnia prędkość: 1,96 km/h
  • Przewyższenie: 792,12 m
  • Suma podejść: 3 839,97 m
  • Suma zejść: 3 613,58 m
  • Data: 15 lipca 2016
  • Lokalizacja: Kamienica
485560
Kamienica
Punkt startu przy kościele
485561
Niebieski szlak na Modyń
widok na Gorce
485562
Niebieski szlak na Modyń
widok na Lubań
485563
Niebieski szlak na Modyń
widok na Gorce
485564
Modyń
485565
Niebieski szlak
widok na Jasieńczyk
485566
Niebieski szlak
widok na Beskid Sądecki
485567
Zielony szlak z Ostrej
widok na Modyń
485568
Zielony szlak na Przełęcz Słopnicką
widok na Mogielicę i Łopień
485569
Przełęcz Słopnicka
widok na Cichoń
485570
Mogielica
widok na Ćwilin i Śnieżnicę
485571
Ćwilin
widok na Gorce
485572
Ćwilin
widok na Luboń Wielki - kres wyprawy
485573
Ośrodek Rekolekcyjny "Pod Śnieżnicą"
485574
Zielony szlak na Śnieżnicy
poranna mgła w lesie
485575
Zielony szlak na Śnieżnicy
cd. mgły
485576
Kasina Wielka
W budynku stacji kolejowej można zanocować
485577
Lubogoszcz
w deszczu
485578
Szczebel
w coraz większym deszczu
485579
Luboń Wielki
Brak zdjęcia z powodu zmęczenia deszczem
485580
Koniec trasy
Zakopianka - przystanek bus
Dwudniowa wycieczka przez najpopularniejsze, znane i lubiane szczyty Beskidu Wyspowego.
Rozpocząłem w Kamienicy i podążyłem niebieskim szlakiem na Modyń /pierwsze ponad pół godziny wzdłuż drogi na Zbludzę/. Po drodze rozpościerają się piękne widoki na Gorce. Sama Modyń, szczyt raczaj pomijany w wycieczkach, została zagospodarowana. Są ławeczki, oznakowanie, krzyż. Wycięto drzewa i pojawiło się coś jakby widok na Cichoń. Schodziłem wciąż niebieskim szlakiem, który dawniej prowadził na przełęcz między Ostrą a Cichoniem, ale ostatnio jego przebieg musiał zostać zmieniony, bo wylądowałem w Młyńczyskach. Nadrobioną drogę rekompensowały piękne widoki tym razem Beskidu Sądęckiego i Pienin. Niebieski szlak trzeba było jednak porzucić i już bez znaków skierować się ku Ostrej, która naprawdę jest ostra. Tam wróciłem na szlak, tym razem zielony, przeszedłem przez Cichoń /który naprawdę jest cichy/ i przepiękną Przełęcz Słopnicką, by dotrzeć na Mogielicę. Z wieży na Mogielicy zawsze fantastyczny widok - szczególnie interesował mnie kierunek dalszego marszu - jeszcze tego dnia trzeba było zdobyć Ćwilin i dotrzeć na Śnieżnicę. Zdobywanie kolejnej "wyspy" dawało się we znaki, a najbardziej strome zejście na Przełęcz Gruszowiec. Potem pozostawało już dowlec się do Ośrodka Rekolekcyjnego "Pod Śnieźnicą" i skorzystać z noclegu i życzliwości ks. Jana.
Następny dzień przywitał mnie mgłą za oknem, ale pełen nadziei na poprawę pogody ruszyłem w dalszą drogę. Zejście do Kasiny Wielkiej wzdłuż trasy narciarskiej przyjemnością dla zmęczonych nóg nie było, jak również marsz wzdłuż asfaltowej drogi w stronę Lubogoszczy już czerwonym szlakiem. Jeszcze bardziej niepokojący był fakt, że mgła nie była mgłą tylko chmurą, która spowijała szczyt Śnieżnicy i wszystkich innych wzniesień wokół. Po zbyt długim podejściu na Lubogoszcz /dlaczego zapamiętałem je jako krótkie?/ nie można było zrobić postoju, bo padał deszcz. Zejście do Kasinki Małej czarnym szlakiem jednakże dawało nadzieję, że przestanie padać, bo niebo zaczynało się przejaśniać. Ale nic z tych rzeczy - mordercze podejście na Szczebel odbywało się w coraz większym deszczu, bo chmury wbrew moim przewidywaniom nigdzie się nie ruszyły. W zasadzie można było zrezygnować z dalszej wędrówki... ale, gdzie tu pójść? Najbliżej było na... Luboń Wielki, gdzie przynajmniej jest coś w kształcie schroniska. Zszedłem więc zielonym szlakiem do Glisnego i znów pod górę - krótkim /na mapie!/, ale stromym czerwonym szlakiem na Luboń. W schronisku chwila odpoczynku i ciepły posiłek, aby powoli stoczyć się coraz bardziej błotnistym niebieskim traktem do Naprawy przy Zakopiance i znaleźć ratunek w busie powrotnym do domu.
Trudność wycieczki polega na jej długości i przewyższeniu, które trzeba pokonać - okazuje się, że trasy, które wydawały się krótkie przy pojedynczych wejściach, w zestawie wydłużają się niemiłosiernie, zwłaszcza przy padającym deszczu :) Było warto jednak :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Żywiecki
Beskid Żywiecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem - Babią Górą (1725 m n.p.m.). Na mapie znajduje się część Beskidu Śląskiego - sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic...

Mapa Beskid Żywiecki część wschodnia
Beskid Żywiecki część wschodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje wschodnią część pasma Beskidu Żywieckiego wraz z masywem Babiej Góry. Mapa zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Znajdziemy tu wszelkie atrakcje turystyczne,...

Mapa Beskid Wyspowy
Beskid Wyspowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa w wersji elektronicznej, którą można otworzyć jako jeden z podkłądów offline w aplikacji mobilnej Traseo. Mapa wydawnictwa compass obejmuje zasięgiem Beskid Wyspowy oraz Pogórze Wiśnickie i wschodnią część Pogórza Wielickiego. Od północy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.