Torfowiska we wsi Trzebiatkowa

Dodano 25 listopada 2010 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1532
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.0
 • Dystans: 1,3 km
 • Czas trwania: 0 h 13 min
 • Średnia prędkość: 5,75 km/h
 • Przewyższenie: 18,74 m
 • Suma podejść: 18,73 m
 • Suma zejść: 32,67 m
 • Data: 2 lipca 2010
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Trzebiatkowa
2572
Torfowiska
Bagna te znajdują się na terenie typu łąkowego zalanym przez wodę i porośniętym roślinnością bagienną. Są to unikatowe torfowiska wysokie typu kotłowego. Występują tu m.in. bagnica torfowa, bobrek trójlistkowy, grzybień biały, modrzewnica zwyczajna, mszary (przygiełkowy, dolinkowy i kępkowy), pływacz drobny, przygiełka biała, rosiczka okrągłolistna, turzyca błotna. Częściowo torfowisko jest pokryte przez bór bagienny w początkowej fazie rozwoju. Spośród żyjących tu ptaków wymienić warto: żurawia (zagrożony w Europie), srokosza oraz kobuza (zagrożony w Polsce). Można też zobaczyć tu żeremia oraz ich budowniczego: bobra europejskiego.
Trasa pozwala zapoznać się z ciekawymi gatunkami roślin i zwierząt występującymi na terenach bagiennych. Pasjonatów archeologii zainteresuje pobliskie cmentarzysko kultury pomorskiej. Trasę oznakowano strzałkami wskazującymi kierunek marszu, ustawiono tu również tablicę informacyjną.Dojazd do ścieżki

Wycieczkę rozpoczynamy we wsi Tuchomie (dojazd z Bytowa drogą nr 20), z której centrum kierujemy się drogą asfaltową w kierunku Kramarzyn. Po ok. 4 km, na skrzyżowaniu dróg polnych skręcamy w prawo. Dalej jedziemy lub idziemy ok. 800 m prosto, drogą gruntową.
Trasę poleca
UM Bytów

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.