Toporowa Cyrhla - Kopieniec Wielki - Polana Olczyska - Nosalowa Przełecz - Kuźnice

Dodano 21 września 2015 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

68768
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 6,6 km
 • Czas trwania: 3 h 35 min
 • Średnia prędkość: 1,83 km/h
 • Przewyższenie: 335 m
 • Suma podejść: 801 m
 • Suma zejść: 792 m
 • Data: 8 sierpnia 2015
 • Lokalizacja: Toporowa Cyrhla, Kuźnice
381515
Toporowa Cyrhla
381516
Kopieniec Wielki
381517
Polana Olczyska
381518
Nosalowa Przełęcz
381519
Kuźnice
Bardzo łatwa wycieczka na Kopieniec Wielki. Trasę rozpoczynamy w Toporowej Cyrhli, skąd podążamy za znakamy zielonymi i czerwonymi. Droga wiedzie płasko początkowo przez łąki, później przez las. Po około 40 minutach rozwidlenie szlaków. Trzymamy się szlaku zielonego, aby po kolejnych 30 minutach znaleźć się u podnóża Kopieńca Wielkiego (Polana Kopieniec). Tu szlak rozwidla się. Możemy rozpocząć zdobywanie Kopieńca (w prawo ostro pod górę), bądź idąc prosto, ścieżka wiedzie u podnóża masywu, aby po około 30 minutach połaczyć się ze znakami schodzącymi z Kopieńca.
Dalej zielonym szlakiem schodzimy do Doliny Olczyskiej, gdzie zmieniamy kolor szlaku na żółty. Po drodze mijamy wywierzysko Olczyskie (10 minut) i po około 40 minutach jesteśmy na Przełeczy Nosalowej.
Po raz kolejny zmieniamy kolor szlaku - znów na zielony. Po 10 minutach marszu dołączają znaki niebieskie z Boczania. Razem z nimi dalej mocnao w dół, aby po 20 minutach znaleźć się w Kuźnicach, gdzie kończymy naszą wycieczkę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.