muzeum, wieza widokowa, w poblizu zapora wodna tel.74-8453360 w poniedzialki nieczynny
75-7413297 w poniedzalki nieczynny
dojscie z Sobieszowa ok.1godz w poniedzialki nieczynny wste platny
Renesansowy zamek z pieknym parkiem. Wstep platny do parku I zamku.
Zamek rycerski XIV w., ktorego budowe sfinansowal kasztelan nakielski Mikolaj zwany Krwawym Diablem Nakielskim. Dzis to fragmenty murow wraz z pozostalosciami czworobocznej wiezy. W Wenecji jest rowniez Muzeum Kolei Waskotorowej. tel. 52 3025055
Ruina renesansowo-barokowego zamku.
Romantyczny zamek przy szlaku na Sleze. Od sredniowiecza nalezal do augustianow; w XIX w. dostal sie rodowi von Kulmiz. Dzis jest w nim hotel i restauracja.
Zamek biskupi XIIIw. Zachowaly sie elementy murow i trzy wieze. Ciekawostka jest XVI-wieczna studnia.
Zamek Krzyzacki XIII-XVw - siedziba mistrzow i stolica Panstwa Krzyzackiego. Od 1961 roku Muzeum Zamkowe, a w 1997 roku zamek zostal wpisany na liste swiatowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Wspanialy Krolewski Zamek na Wawelu. Budowe rozpoczal w XIVw. krol Kazimierz Wielki. Wielokrotnie niszczony. Do dzis zachowaly sie zarowno gotyckie, jak i renesansowe zabudowania (z arkadowym dziedzincem), katedra z sarkofagami polskich monarchow.
Renesansowy piekny zamek nad Jeziorem Kornickim XVIw. Otoczony ogrodem i parkiem dendrologicznym unikalnym w skali Europy.
Zamek - magnacka siedziba Leszczynskich XVIw. W latach piecdziesiatych XX w zostal niemal calkowicie odrestaurowany i przeznaczony na muzeum.
Zamek malowniczo polozony nad Jeziorem Zlotnickim w zakolu Kwisy XIVw. Aktualny stan jest efektem rekonstrukcji, ktora przywrocila zamkowi wyglad XVII-wieczny.
Owiany niesamowitymi legendami, potezny zamek nad Dunajcem XIIIw. Do dzis zachowaly sie wszystkie elementy zabudowy od najwczesniejszego zamku gornego, przez sredni, do zamku dolnego. Obecnie miesci sie tutaj muzeum. Jest tu takze hotel i restauracja.
Zamek obronny XIVw. W XVw warownia byla wlasnoscia slynnego Zawiszy Czarnego. Do dzis zachowaly sie jedynie fragmenty murow i trzy kondygnacje czworobocznej wiezy.
Zamek Krzyzacki - siedziba komturii XIIIw. Obecnie siedziba Bractwa Rycerskiego. Turnieje, pokazy i inscenizacje walk, biesiady rycerskie.
We wsi Suloszowa, znajduje sie krolewski zamek Kazimierza Wielkiego XIVw. W zachowanym do dzis w calosci zamku, posiadajacym elementy zarowno gotyckie jak i pozniejsze, renesansowe i barokowe, miesci sie aktualnie muzeum.
Zespol palacowo-zamkowy z XVIII wieku.
Gotycki zamek Ksiazat Pomorskich XIVw. Do dzis zachowaly sie elementy gotyckiej i renesansowej architektury, jednak zamek w trakcie przebudowy zatracil sporo ze swego pierwotnego wygladu. Obecnie jest to Muzeum.
Zamek Ksiazat Pomorskich XIVw. Obecnie jest przykladem renesansowego zamku-palacu z elementami gotyckiej architektury. Miesci dzisiaj Muzeum - Zamek Ksiazat Pomorskich z krypta grobowa ksiazat.
Zamek rycerski zbudowany w XIVw. przez rodzine Wedlow-Tuczynskich, rozbudowany w XVI-XVII w. na renesansowa rezydencje. Obecnie hotel.
Zamek rycerski Neuwedell XIV w. rodziny Wedlow, na polwyspie Jeziora Drawnenskiego. W XVIw. przebudowany na renesansowa rezydencje, ale juz w nastepnym wieku zniszczony przez Szwedow. Do dzis zachowaly sie jedynie fragmenty murow przyziemia.
Zamek krzyzacki z XIVw. zniszczony w XVIIw, odbudowany jako olbrzymia kaplica protestancka. Z pierwotnej zabudowy pozostala 40-metrowa wieza, obecnie udostepniona.
Zamek rodziny Wedlow z XIV w., wielokrotnie palony, przebudowany w XVIII w . na klasycystyczna rezydencje, obecnie zachowal sie jeden z budynkow z XV wieku.
Na wyspie Jeziora Trzesiecko, ksiaze pomorski Warcislaw IV wzniosl w XIV w. murowany zamek, ktory wedlug legendy stal sie pozniej siedziba wdow ksiazecych. W XVIIw. przebudowany na renesansowa rezydencje. Obecnie podjeto prace renowacyjne.
Zamek ksiazecy Boguslawa IV zbudowany w XIIIw. przebudowany w XVIII w. na barokowa rezydencje. Dobrze odrestaurowany.
Dosc dobrze zachowany zamek z przelomu XIII-XIVw. W XVI-XVIIIw. siedziba komandorii Joannitow. Przebudowany w XVIIIw. na barokowa siedzibe. Obecnie uzytkowany jako dom kultury zamku.
Jedne z najwiekszych ruin zamku w Polsce. Wzniesiony w latach 1624-44 palac "Krzyztopor" nazwe swa otrzymal od umieszczonych na bramie plaskorzezb (krzyza i topora), ktore sa wyrazem przekonan religijnych i herbem fundatora Krzysztofa Ossolinskiego.
Zamek Krolewski wzniosl Kazimierz Wielki w XIVw. zastepujac poprzednia, drewniana zabudowe grodowa z XIIw. Dzisiejszy kompleks to poza XIX-wiecznym glownym korpusem, kaplica z 1418 roku oraz gotycka wieza z XIII-XIV wieku.
Ruiny wielkiej warowni - zamku Ksiazecego z XIVw. Zachowane 3 wieze i czesc murow.
Wzniesiony przez Kazimierza Wielkiego w XIVw. gotycki zamek Krolewski byl siedziba starostow. Zachowala sie wieza glowna bramna, stara zamkowa studnia (na 40 m gleboka) oraz fragmenty murow obwodowych. W wiezy miesci sie obecnie Muzeum Regionalne.
Zamek biskupow Kapituly Pomazanskiej z XIVw.Po wojnie trzynastoletniej (1466) dostal sie rece Krzyzakow. Do dzisiaj dotrwala znaczna czesc pierwotnej warowni - polnocne i zachodnie skrzydlo.
Zamek Kapituly Warminskiej XIVw. W latach 1516-21 adminitratorem kapituly warminskiej byl Mikolaj Kopernik. Obecnie Muzeum Warmii i Mazur.
W XV wieku wzniesiono tu murowany, renesansowy dwor obronny, ktorego relikty sa dzis widoczne w tzw. zameczku (zachowane fragmenty fundamentow i piwnic z XV-XVIw.). W XVII wieku dwor rozbudowano o dwie oficyny, a rezydencje otaczal park ze zwierzyncem.
Na fundamentach XVIIIw. murowanego poznobarokowego dworu Feliks Sobanski - pierwszy ordynat Guzowa polecil w XIXw. wzniesc budowle wzorowana na francuskich zamkach znad Loary.
Zamek kasztelanski z XVIw. Obecnie wlasnosc prywatna uzytkowana jako stadnina koni i restauracja.
Zamek rycerski z XIVw. Dzis ruiny zamku - zachowane fragmenty scian.
Zamek Krzyzacki XIII-XVw. Muzeum Regionalne, osrodek kulturalno-hotelowy. Od 1979r Miedzynarodowe Turnieje Rycerskie.
Zamek Krolewski XIVw. Turnieje rycerskie. Muzeum Ziemi Leczyckiej.
Zamek Krzyzacki XIVw. Sredniowieczne biesiady w zamkowej restauracji. Muzeum Ziemi Nidzickiej.
Zamek Biskupow Warminskich XIVw. Muzeum Warmii i Mazur.
Zamek Biskupow Warminskich XIV-XVw. Muzeum Warmii i Mazur.
Ruiny Zamku Krzyzackiego. Baszta. W podziemiach Muzeum.
Zamek Ksiazat Mazowieckich XIV-XVw. Odrestaurowany w latach 1974-1985. Obecnie Muzeum.
Zamek Krzyzacki Rastenburg XIVw. Muzeum im.W.Ketrzynskiego. Pokazy, festyny, Mazurski Turniej Rycerski.
Zamek Krzyzacki - siedziba komturii XIVw. Muzeum w Ostrodzie. Siedziba Bractwa Rycerskiego. Turnieje, pokazy walk, biesiady rycerskie.
Zamek warowny Kapituly Pomezanskiej XIII-XIVw. Obecnie wlasnosc prywatna - niedostepny (prawie :) dla zwiedzajacych).
Zamek Krzyzacki XIII-XIVw. Siedziba Komturii Chelminskiej. Obecnie muzeum. Turnieje rycerskie.
Zamek Ksiazat Mazowieckich XIVw. W 1366r Ziemowit III wiezil tu swoja zone za zdrade malzenska. Obecnie Muzeum Ziemi Rawskiej.
Na ruinach Zamku Bikupiego z XVw wybudowano renesansowy Palac Prymasowski w XVIIw. Obecnie siedziba Instytutu Warzywnictwa.
Zamek Ksiazat Mazowieckich XVw. Mury obronne, brama, dwie wieze. Organizowane turnieje rycerskie.
Malownicze ruiny zamku wzniesionego w XiV w. przez Kazimierza Wielkiego.
Doskonale odrestaurowany zamek ksiazecy z II pol. XII w, przebudowywany w XIV I XV w. Siedziba muzeum.
Warowna katedra kapituly warminskiej z pol. XIV w. ze slynna Wieza Kopernika.
Gotycki zamek krzyzacki z przelomu XIV I XV w. Obecnie muzeum I hotel.
Doskonale zachowany XIV w. zamek, przebudowany w XV-XVI w. na renesansowa warownie na wzor Wawelu.
Malownicze ruiny gotyckiego zamku biskupiego Lipowiec z konca XIII w. Jeden z najciekawszych na Szlaku Orlich Gniazd.
Zamek Ksiazat Mazowieckich z pocz.XIVw. Do dis przetrawly fragmenty murow oraz ceglana wieza. Obecnie muzeum, zbrojownia.
Zamek Krzyzacki - siedziba komturii XIVw. Zachowala sie wieza Juranda oraz czesc przedzamcza i zarys fosy.
Zamek rodziny Teczynskich XIVw. Zachowane fragmenty zamku gornego z wieza bramna i czesc podzamcza. Krecono tu film "Czarne Chmury"
Wzniesiony w XVIIw., poczatkowo jako renesansowy dwor, pozniej powiekszony w 1735 roku. Obecnie jest to trojkondygnacyjny palac z dwoma wiezowymi ryzalitami, a swoj obecny wyglad zawdziecza przebudowie w 1837 roku wg planow K.F.Schinkla.
Renesansowy dwor zwany "Sarny" zostal wzniesiony na rzecznej skarpie nad rzeczka Scinawka w miejscu folwarku okolo 1590 roku. Wielokrotnie przebudowywany. Od II w.s. dwor nie byl remontowany i obecnie popada w coraz wieksze zaniedbanie.
Stojacy na wzgorzu rycerski zamek, zbudowany zostal na pocz.XVIw. Przebudowywany w koncu XVIw., a nastepnie w XVIII. W palacu, niedostepnym niestety dla zwiedzajacych, zachowalo sie sporo starszych elementow jak chociazby XVI-wieczna attyka.
Zamek Homole zbudowany ok.XIIIw. W XVw. zamkiem wladali rycerze rozbojnicy, a ostatni wlasciciele opuscili go w 1560 roku. Potem popadl w ruine, a do dzisiaj zachowaly sie fragmenty murow i wiezy.
Wla nosc prywatna. Obecnie niedostepny. Wlasnosc prywatna
AD1868 - obecnie hotel I restauracja. Warto odwiedzic. Ladnie utrzymany park I przepiekne wnetrza
niedostepne trwa remont. Z tylu muzeum
Zamek Krupe. Ciekawe miejsce do zwiedzania
ul. Zamkowa Muzeum Instrumentow Ludowych
Ruiny zamku biskupiego z XIV wieku. Na zadaszonej i oswietlonej wiezy znajduje sie punkt widokowy. Turniej rycerski: www.turniej.smoczakompania.pl
Zamek biskupi z XV w. Muzeum.
Bialy zamek zbudowany z kamienia i cegly opiera sie o skaly na stromym wzniesieniu. W chwili obecnej odnawiany.
Zamek Ksiazat Mazowieckich z k. XIII w. Obecnie zachowane wieze Szlachecka i Zegarowa. www.plock.zamki.pl
Ruiny zanku na wzgorzu. Niebieski szlak 5 min.
W renowacji mozna wejsc na dzieedziniec.
Piekne ruiny zamku super okolica jezioro I parkin samochodowy
nazywany Dunajcem, na stromej skale (566m) z XIV w. Z tarasow widokowych wspanialy widok na Pieniny, zapore, Zamek Czorstynski a nawet Tatry V-IX 9:00-18:00; po sezonie 10:00-15:30
XI w.-drewniany zamek grodowy, XII w.-rezydencja ksiazeca(zamieszkiwali tu:Kazimierz Sprawiedliwy,Leszek Bialy, Boleslaw Wstydliwy,ks.Kinga,Leszek Czarny XIV w. murowany zamek I wieza obronna 1656r. wojska szwedzkie wysadzily zamek 1768 zniszczon
Palac Neogotycki 1840-1845
Zbudowany na pocz. XIX w. jednak wygladem przypomina sredniowiczna warownie. Obecnie zamek mozna zwiedzac z zewnatrz gdyz wewnatrz zamku znajduje sie Dom Pomocy Spolecznej.
Dobrze zachowane ruiny z wieza zamku z XIV w.
Zameczek godny Zwiedzania
Ruiny sredniowiecznego zamku. Wstep wolny. Podejcsie; stroma sciezka w parku.
Zamek polski Wybudowany przez Wladyslawa Jagielle
Ruina z XVII wieku, obecnie w renowacji.
Dwor obronny w Wieruszycach stoi na wzgorzu nad rzeka Stradomka. Jest to doskonaly przyklad niewielkiej szlacheckiej siedziby obronnej. Miejsce spotkan srodowisk tworczych mlodego pokolenia. www.sztukasakralna.com
Gotycko-renesansowy nawodny Zamek Wojnowice 12 pokoi hotelowych (wiekszosc z lazienkami) Mrozow. Tel Fax: 71-3170726 e-mail: zamekwojnowice@poczta.onet.pl
XIII wiek, brama Krakowska, kosciolek
XV wieczny zamek; dzis hotel i restauracja; wiecej na www.zamek.olzanet.pl
Ruiny zamku zbudowanego w drugiej polowie XIII wieku
Ruiny zamku wzniesionego w 1626 roku
Na wysokiej jurajskiej skale wapiennej znajduja sie ruiny zameczku - straznicy zbudowanej prawdopodobnie w XIV wieku
Palac zmodernizowany w pierwszej polowie XVII wieku
Zamek wzniesiony w pierwszej polowie XIV w.
Ruiny zamku krzyzackiego z poczatku XIV w.
ul.Grodzisko, Ruiny Baszty, aktualnie Harcowka
XIX W. Zespol palacowo-parkowy. Czynny codziennie. Parking. Polecam.
Pozostalos I pieknego parku I zespolu oakacowegonw Swierklancu.
Ruiny pieknego palacu- obecnie wlasnosc prywatna wlasciciel uciekl z kredytem
Zamek Przemyslawa. Zbudowany przed 1288 r.Wielokrotnie niszczony. Zamkek byl siedziba krola Przemysla II i rezydencja krolow Polskich w czasie pobytu w stolicy Wielkopolski. W odbudowanej czesci miesci sie muzeum sztuki.Najstarsze sa piwnice.
Zamek Cesarski. ul.Sw.Marcin 80 82. Budowa ukonczona 1910 r.dla cesarza Wilhhelma II. W okresie miedzywojennym siedziba prezydenta RP. W 1939 r.przebudowywany na siedzibe Hitlera. Obecnie po renowacji.
Zamek wybudowany 1870-72 r. Wlasnosc Raczynskich,Szczanieckich,Hardtow. Jeden z najwiekszych parkow w Wielkopolsce o pow. 50.13 ha. www.onyks.com.pl wasowo
Zamek poznogotycki,na sztucznym wzniesieniu, otoczony fosa.Najstarsza baszta Halszki z XV w.
Zamek Opalinskich . Odrestaurowane skrzydlo dawnego gotyckiego zamku.Wokol dawna fosa.
Zamek z okresu XIV w. Wielu wlascicieli,na koniec wlasnosc Czartoryskich. Park krajobrazowy 41.5 ha,z licznymi stawami i kanalami.
Zamek wniesiony na wyspie. Obszerna rezydencja magnacka obejmujaca cale miasto.Ratusz,rynek,dwa barokowe koscioly,zamek,park. Wlasnosc Leszczynskich,Sulkowskich. Zamek spalony przez Rosjan w 1945 r. Odbudowany.
Zamek zbudowany okolo 1339 r.byl rezydencja krolewska.Zniszczony przez Szwedow.W 1797-98 r. wiezienie.Po zamku zostal dawny spichlerz z zachowanymi gotyckimi murami.
Zamek zbudowany za czasow Kazimierza Wielkiego. Zburzony w czasie potopu szwedzkiego,odbudowany w 1755 r. Obecnie resztka murow i wieza.
Zamek wchodzacy w sklad calego zespolu rezydialneg ,zamek,park,budynek bramny.Zamek wzniesiony w XV w.dla Borkow. Obecnie z.w ksztalcie nieregularnego troboku do litery U . Park krajobrazowy o pow.2.15 ha.
Zamek nad brzegiem Jeziora Goslawskiego. Budowany od 1418 r.dla biskupa Andrzeja Laskarza. Od 1800 r.wlasnosc rodu Kwileckich. Ciekawe muzeum w zamku.
Zamek neorenesansowy zbudowany 1910-1911 r. Polozony na skarpie na gorze,w Puszczy Nadnoteckiej. Zamek wzorowany na poznorenesansowym z.Varenholz w Westfalii. Z trzech poteznych baszt.
Zameczek mysliwski. Polozony 1.5 km.od Miloslawia na stoku pagorka wsrod lasow. Zaprojektowany przez Seweryna Mielzynskiego. Wzniesiony okolo XIX w.Z baszta,wiezyczka,otoczony murem.
Palac. Barokowo-klasycystyczny. Budowa rozpoczeta 1779 r.,zakonczona 1830 r Budowla na planie prostokata,pietrowy. Park z starodrzewiem,staw. www.dworki.3k.pl
Palac z 1913. Budynek pietrowy,w elewacji frontowej dwie wieze. Wlasnosc Fredricich,Stabrowskich.
Biedrusko. Palac zbudowany 1877-80 wg.projektu Ludwika Huhna. Palac eklektyczny z wysoka wieza czterokondygnacyjna. Park krajobrazowy o pow.6 ha.
Palac Potockich,Miaczynskich,Ledochowskich. Zbudowany w 1866 r.dla Boleslawa Potockiego. Park krajobrazowy o pow.8.8 ha z pocz.XVIII w. www.dworki.3k.pl
Palac klasysystyczny z okolo 1825 r. Budowany dla Henryka Gorzenskiego. Park krajobrazowy o pow.6.39 ha. www.dworki.3k.pl
Palac z drugiej pol.XIX w.o cechach neorenesansu polnocnoniemieckiego. Park o pow.1.8 ha.
Palac z 1910 r. Wlasnosc Mycielskich. Park o pow.12 ha.ze stawem.Drzewa klon srebrzysty, topole,lipy
Palac z pol.XIX w. Budowla w formach nawiazujaca do historyzmu. z elementami neogotyckimi i neorenesansowymi. Park krajobrazowy o pow.7.6 ha.
Palac. Ladnie odrestaurowany.
Palac neobarokowy z 1910 r. Wlasnosc ksiecia Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Park krojabrazowy o pow.3.9 ha.W parku chinski pawilon z XIX w.planty,deby.
Palac z XIX w. Park o pow.20 ha.
Palac z 1880 r. Wlasnosc Raczynskich,Potockich,Mielzynskich. Park o pow.3 ha.
Palac z 1845 r. Wlasnosc Chlapowskich. Budowla w stylu neorenesansowej willi wloskiej. Park krajobrazowy o pow.6.2 ha.
Palac razem z dwoma oficynami,wozownia,stajnia, dziedzincem honorowym i parkiem stanowi jeden z najwiekszych i ciekawszych zabytkow wielkopolski. Wybudowany 1771-1780 r.dla Skorzewskich. Park o pow.13 ha.styl francuski, pozniej angielski. www.dwork
Palac zbudowany w latach 1698-1700 r.dla Andrzeja Szoldrskiego. Elewacje z bogatym wystrojem architektonicznym. Na attyce posagi przedstawiajace cztery kontynenty. Park krajobrazowy o pow.4.13 ha.
Palac z roku 1639 zbudowany dla W.Grajewskiego. Kilkakrotnie przebudowywany. Park krajobrazowy o pow.19.20 ha. www.dworki.3k.pl
Palac zbudowany w latach 1760-1768 r. Budowla rokokowa. Z palacu piekny widok na doline rzeczna. Park krajobrazowy o pow.9.7 ha.
Palac z konca XIX w.Eklektyczny nawiazuje do klasycyzmu.Dwie trzykondygnacyjne wieze. Park krajobrazowy o pow.3.96 ha.
Palac eklektyczny z 1880 r. Wlasnosc Broodnickich,Chlapowskich,Mankowskich. Park krajobrazowy o pow.5.6 ha. Na cmentarzu pomnik Jozefa Wybickiego.
Palac eklektyczny,powstal okolo 1910 r. Wies nalezala do rodziny Broniszow a od XX w. do Grabskich. Park o pow.6 ha.
Palac klasycystyczny. Wybudowany okolo 1800 r. dla Mikolaja Mielzynskiego, pozniej we wladaniu rodu ksiazat Czartoryskich. Park krajobrazowy o pow.11 ha z pieknym drzewostanem.
Palac neogotycki. Wzniesiony w 1815 r.dla Michala Roznowskiego. Budynek dwukondygnacyjny z wiezyczka. Park krajobrazowy.
Palac mysliwski. Letnia siedziba ksiecia Antoniego Radziwilla. Wybudowany w latach 1821-1824 r. Goscil w nim Fryderyk Chopin. Park o pow.12.7 ha.
Palac z 1901 r.z elementami elektycznymi, secesyjnymi. Park o pow.4.2 ha
Palac neorenesansowy ,zbudowany w latach 1851-55 r.dla hrabiego Jozefa Mielzynskiego. Duzy park krajobrazowy z kilkoma stawami. www.dworki.3k.pl
Palac z XVII XVIII w. Park krajobrazowy o pow.4.5 ha.
Palac. Lokalizacja nieznana.
Palac w stylu poznoklasycystycznym. Wybudowany w latach 1828-30 r. Park krajobrazowy o pow.5.4 ha.
Palac z pol.XIX w.klasycystyczny. Park krajobrazowy o pow.2.17 ha.
Palac - rezydencja z pocz.XX w.we wsi odalonej na polnoc od Garzyna. Park o pow.2.5 ha.
Palac z konca XIX w.pietrowy. Park krajobrazowy o pow.1.8 ha.
Palac z XIX w.z dobudowana wysoka wieza.
Palac neobarokowy . Polozony na rzucie litery U.
Palac z 1888 r. Wlasnosc Rohrow.
Palac neorenesansowy z lat 1848-52 r. Bogato zdobiona elewacja.Zbudowany na fundamentach zamku z XVIII w. Wlasnosc miedzy innymi Rogalinskich,Czarneckich. Park o pow.4.6 ha. www.dworki.3k.pl
Palac . Wybudowany okolo 1820 r.dla Marcelego Czarneckiego. Park krajobrazowy o pow.9.06 ha. www.dworki.3k.pl
Palac z konca XVII w. Wlasnosc rodu Zoltowskich. Park krajobrazowy o pow.5.7 ha.
Palac neorenesansowy,pietrowy z roku 1886 r. dla Twardowskich.Dach jest urozmaicony duza iloscia ozdobnych wiezyczek i sterczyn.
Palac z konca XIX w. Park o pow.2.6 ha
Palac z drugiej pol.XIX w. W stylu neogotyku romantycznego . Park krajobrazowy o pow.6 ha.
Palac z konca XIX w. Park
Palac z 1836 r. Park krajobrazowy o pow.5.2 ha.
Palac z konca XIX w.przebudowywany okolo 1920 r. Elewacja parteru boniowana. Park z XVIII XIX w.o pow 12.6 ha. Przed palacem lipa-460 cm w obwodzie,pozostalosci ogrodu wloskiego,francuskiego.
Palac z roku 1912-1918 wg projektu Stanislawa Mieczkowskiego. Park krajobrazowy o pow.6 ha z okazami starych debow.
Palac w stylu neogotyckim zbudowany w 1836-1850 r. dla Wladyslwa Radolinskiego. Elewacje zdobia wiezyczki,krenelaze. Park krajobrazowy okolo 30 ha.z dwoma stawami. W parku amfiteatr i pozostalosc po zamku.
Palac z 1803 r.wybudowany ddla Wawrzynca Engestroma. W stylu klasycyzmu romantycznego. Park krajobrazowy o pow.18.6 ha.z duzym stawem i wyspami. www.dworki.3k.pl
Palac eklektyczny z 1859 r.wg.projektu Stanislawa Hebanowskiego. Park krajobrazowy o pow.9,3 ha.rzadko spotykana sofora chinska o pieciu korzeniach.
Palac z 1728 r.przebudowany w 1730 r.na klasycystyczny. Wlasnosc Ostrorogow Lwowskich,Opalinskich,Trabczynskich,Lackich. Park krajobrazowy o pow.6,8 ha.
Palac z konca XVII w.klasycystyczny zbudowany dla Miastkowskich na bazie wczesniejszego zamku. Park krajobrazowy z licznymi pomnikami przyrody.
Palac z II pol.XVI w.w stylu barokowym. Wlasnosc Leszczynskich pozniej Sulkowskich. Park z dwoma stawami.
Palac z pol.XIX w.dla rodziny Radoskich. W stylu neogotyckim.
Palac z 1870 r.z okragla baszta. W stylu neorenesansowym. Park ze stawem o pow.2 ha.
Palac z 1850-54 r.w stylu neogotyku angielskiego. Park o pow.6,7 ha.
Palac wybudowany 1800-1801 r. W 1831 r.przebywal tu Mickiewicz. Od 1844 r. wlascicielami byla rodzina Chlapowskich. Park krajobrazowy o pow.11,75 ha.
Palac wybudowany w latach 1689-1699 r. dla wojewody poznanskiego Andrzeja Radomickiego. pozniej wlasnosc Tytusa Dzialynskiego. Palac w stylu barokowym. Park o pow.12,7 ha.
Palac klasycystyczny z pocz.XIX w. W latach 1920-25 r.wlasnosc Wladyslawa Reymonta. Park krajobrazowy o pow.4,4 ha.
Palac neorenesansowy z II pol.XIX w. Park o pow.15,5 ha - drzewa pomniki.
Palac z 1792-98 wg.projektu Kamsetzera. Aniela z Kwileckich zalozyla bibloteke.Goscili tu: Garczynski,Ursyn Niemcewicz,Adam Mickiewicz,Jgnacy Kraszewski. Park krajobrazowy o pow.8,5 ha. www.dworki.3k.pl
Palac z pol.XIX w. Park krajobrazowy o pow.7,4 ha.z debami o obwodzie 8,2 i 6 metrow.
Palac z 1895-96 r.Nalezal do rodziny Niegolewskich herbu Grzymala. Park o pow.5,9 ha. www.dworki.3k.pl
Palac klasycystyczny z dwoma oficynami, wybudowany w 1782-85 r.dla Stefana Garczynskiego. Park krajobrazowy z licznymi okazami starych drzew.
Palac z roku 1870.Budowla o formach eklektycznych. Park krajobrazowy z XIX w.o pow.11,7 ha.
Palac z 1879 r.zbudowany w stylu renesansu polnocnoeuropejskiego tz.krolowej Anny. Park krajobrazowy o pow.7,2 ha.z dwoma stawami.
Palac z 1884 r.wg.projektu Otto Marcha. W stylu angielskiego neogotyku,z czterokondygnacyja wieza. Park krajobrazowy o pow.4,95 ha.
Palac neorenesansowy- renesans wloski,z 1843-44 r. Palac byl miejscem spotkan artystow,uczestnikow powstan, wygnancow.Bywali tu : Jozef Ignacy Kraszewski,Lenartowicz, Syrokomla.Spalony w 1945 r,odbudowany. Park krajobrazowy o pow.337,8 ha.
Palac eklektyczny z 1890 r. Wlasnosc Kaczkowskich pozniej Brzeskich. Park krajobrazowy o pow.6,5 ha.
Palac neogotycki z roku 1842-43. Park krajobrazowy o pow.12,2 ha zalozony przez Fryderyka Skorzewskiego,w parku modrzewie.
Palac eklektyczny,pietrowy z cechami neogotyckimi. Wybudowany w koncu XIX w. Park o pow.5,2 ha.
Palac poznobarokowy z 1745 r. Park krajow o pow.20 ha.a w nim aleja lipowa.
Palac eklektyczny z elementami neogotyckimi. Budowla z pocz.XIX w. Park krajobrazowy o pow.3,9 ha.
Palac wraz zespolem,jeden z najwiekszych w wielkopolsce. Wybudowany w latach 1695-1703 dla Konarzewskich. Palac barokowy.Posadowiony na siedzibie rycerskiej z XIV w. Park krajobrazowy o pow.20 ha.
Palac klasycystyczny z 1825 r,pozniej rozbudowywany. Wlasnosc rodziny Gorzenskich. Park kraj o pow.6,39 ha. www.dworki.3k.pl
Palac wraz z zespolem palacowym z 1760 r. Jeden z wiekszych w wiellkopolsce.Wybudowany dla Andzeja Mielzynskiego. Park francuski o pow.7,3 ha. www.dworki.3k.pl
Palac klasycystyczny z 1791 r. wybudowany dla Krzyzanowskich. Park o pow.2,2 ha.
Palac barokowy z trzech skrzydel.Projektowany przez Pompeo Ferrariego dla biskupa Jana Tarly. ul. Ostrow Tumski
Palac z II pol.XIX w.dla Skorzewskiego. Syn jego Pawel dowodzil w bitwie pod Labiszynem od Ddabrowskiego. spraw
Palac-zamek z 1849-54 r.dla Mycielskich. Budowla w stylu anglogotyckim wg.projektu tajnego rzadcy budowlanego F.A.Stuelera. Park krajobrazowy o pow.10 ha. www.dworki.3k.pl
Palac o cechach barokowych z XVIII w. Park krajobrazowy o pow.3,6 ha.
Palac wraz zespolem, jeden z najokazalszych i najwiekszych w wielkopolsce.Barokowo-klasycystyczny . Budowany od 1768 do 1815 r.dla Raczynskich.Liczne dziela sztuki Bacciarelli,Canovy,Thorwaldsena.Kaplica jest kopia rzymskiej swiatyni Maison Carree.
Palac klasycystyczny z elementami neobarokowymi. Wybudowany w latach 1887-88 dla hrabiego Zygmunta Czarneckiego. Park krajobrazowy o pow.3,8 ha. www.dworki.3k.pl
Palac z 1840 r.zbudowany dla Marcelego Czarneckiego. W stylu willi wloskiej neorenesansowy . Park krajobrazowy.
Palac z 1785 r.wybudowany dla ksiecia Antoniego Jablonskiego wg.projektu Dominika Merliniego. Od 1918 r.szykowany na siedzibe prezydenta RP. Park o powierzchni 12,5 ha.-angielski.
Palac klasycystyczny z 1823 r. Park krajobrazowy o pow.4,52 ha.z dwoma stawami.
Palac neogotycki z pocz.XIX w.wlasnosc Platerow,Raczynskich, Grodzickich. Park krajobrazowy o pow.7,4 ha.
Palac eklektyczny z I pol.XIX w.Wlasnosc Kurnatowskich. Park krajobrazowy o pow.3,5 ha.z platanami i debami.
Palac neogotycki z pocz.XIX w.wlasnosc Platerow,Raczynskich, Grodzickich. Park krajobrazowy o pow.7,4 ha.
Ruiny na urwistym wzgorzu.Z XIVw. Zbudowany przez Bolka I.Zachowana wieza i fragmenty murow.5min pieszo ze schroniska Andrzejowwka.
Ruiny-zachowane fragmenty wiezy i grubych murow. Pochodzi z 1198r.W 1483 na rozkaz Macieja Korwina zburzony. Dojscie wylacznie pieszo.
obecnie siedziba Nadlesnictwa Rybnik
Renesansowy piekny zamek nad Jeziorem Kornickim XVIw. Otoczony ogrodem i parkiem dendrologicznym unikalnym w skali Europy.
Skomentuj