Tatry: Dolina Chochołowska

Dodano 20 sierpnia 2012 przez rysowanie
Tatry: Dolina Chochołowska
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

12814
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 16,7 km
 • Przewyższenie: 240,28 m
 • Suma podejść: 257,7 m
 • Suma zejść: 245,17 m
 • Data: 1 maja 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Zakopane
81442
Krokusy na Polanie Chochołowskiej
81443
Krokusy
81485
Potok
81487
Polana Chochołowska
Do Doliny Chochołowskiej postanowiliśmy wybrać podczas wielkiej majówki dlatego, że od dłuższego czasu marzyłam o tym, żeby zobaczyć te słynne polany całe fioletowe od krokusów. Ten termin miał oczywiście dość sporą wadę- szlakiem podążał tłum ludzi, którzy wybrali się tam w tym samym celu. Majówka była bardzo upalna i baliśmy się, że jeśli dłużej będziemy zwlekać i odkładać tą trasę w czasie, po krokusach nie zostanie ani śladu.

Początkowy odcinek szlaku prowadzi asfaltową drogą (czas przejścia podany na mapie 1h). Do Polany Huciska, czyli większej połowy szlaku można dojechać ciuchcią albo wypożyczyć rower, my jednak zdecydowaliśmy się pokonać ten odcinek pieszo. Nie był to chyba najlepszy pomysł, bo przy dzikich tłumach spacerowiczów, próbujących przejechać rowerzystach, bryczkach i kopcącej ciuchci, która co jakiś czas przejeżdża tą trasą można poczuć się bardziej jak na zatłoczonym deptaku w centrum miasta niż jak w górach. Poza tym asfaltowy odcinek jest dość monotonny, a krokusy pojawiły się dopiero dużo dalej, mniej więcej od Polany Huciska, gdzie spokojnie można było sobie dojechać.

Dalej asfalt ustępuje miejsca żwirowo- kamienistej drodze i wreszcie zaczyna to bardziej przypominać górską dolinę. Pojawiają się nawet pierwsze krokusy :).

Po około godzinie spaceru ukazuje się nam Polana Chochołowska, widać stare szałasy pasterskie, które mają swój niewątpliwy urok i... duużo krokusów! Nareszcie :). Ten widok warty jest wszystkiego. Zadowoleni robimy sobie zdjęcia i ruszamy dalej w stronę schroniska.

W schronisku nie zabawiliśmy długo, bo chcąc tam cokolwiek zamówić, musielibyśmy czekać w długiej na całe piętro kolejce. Takie już uroki majówki. Zamiast tego siadamy na ławeczce przed schroniskiem i wyciągamy z plecaka kanapki, które nam jeszcze zostały :)

Jeszcze tylko rzut okiem na krokusy, parę zdjęć i ruszamy w drogę powrotną, która mija nam dość szybko. Gdy dochodzimy do Polany Huciska zaczyna kropić deszcz i decydujemy się na przejażdżkę ciuchcią- traktorem, którą wcześniej tak wyklinaliśmy. Była to bardzo dobra decyzja, bo przy parkingu na Siwej Polanie zastała nas duża ulewa.

Trochę przemoczeni ale szczęśliwi, że udało nam się pierwszy raz w życiu zobaczyć słynne tatrzańskie krokusy kończymy wycieczkę biegnąc do auta w strugach deszczu :)

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.