Tarnowskie Góry

Dodano 5 maja 2021 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

209466
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.3
 • Dystans: 62,3 km
 • Czas trwania: 4 h 23 min
 • Średnia prędkość: 14,19 km/h
 • Przewyższenie: 94,4 m
 • Suma podejść: 1 228,6 m
 • Suma zejść: 1 221 m
 • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
1179792
Miedary Pałac von Fürstenbergów
Zdaje się że stoi pusty na terenie domu pomocy społecznej- obejrzeć można tylko z zewnątrz a przynajmnie nikt mnie z placu nie wyganiał.
Pałac w Miedarach Kopaninie został zbudowany w 1892r dla rodziny von Fürstenberg najprawdopodobniej w miejscu wcześniej istniejącego dworu. Kolejne rozbudowy zakończono w roku 1912. Do niedawna mieścił się w nim Dom Pomocy Społecznej.
1179793
Pałac w Tworogu
Mieści się w nim urząd gminy. Pewnie można poszwendać się w środku ale byłem w dni wolne od pracy. Wybudowany pod koniec XVIII stulecia przez ród Collonów.. Od 1826 roku mieszkali w niej kolejni dziedzice rozległego majątku Collonów, czyli książęta zu Hohenlohe Ingelfingen. Przebudowany przez ww. w 1923 roku. Wcześniej, w 1921, w czasie ostatniego powstania śląskiego, w budynku kwaterował sztab Grupy „Północ” Wojsk Powstańczych.
1179794
Stary dom w Tworogu
Dawny przytułek z 1827 r. wybudowany przez księcia Adolfa zu Hohenlohe-Ingelfingen.
1179795
Kapliczka
obok pałacu w Tworogu
1179796
Pałac Donnersmarcków w Brynku
Obecnie internat Technikum Leśnego.
Zespół parkowo pałacowy powstał w 1829 roku z inicjatywy księcia Adolfa zu Hohenlohe-Ingelfingen. Od połowy XIX w. kompleks należał do rodziny Donnersmarcków. Pałac został w latach 1905–1908 zbudowany praktycznie od nowa przez wrocławskiego architekta Karla Grossera (wykorzystane zostały jedynie pewne partie pierwotnego pałacu). Wewnątrz oryginalny wystrój zachował imponujący hall z klatką schodową i sklepieniem wspartym na kolumnach oraz trzy sale – biblioteka, myśliwska i sala balowa. Dziś w Brynku rezyduje Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego (najstarsza szkoła leśna w kraju)
Nigdy nie próbowałem ale zdaje się, że można pozwiedzać i wewnątrz.
1179797
Pałac w Brynku
Obok pałacu jest również ładny ogród botaniczny
1179798
Pałac w Brynku
1179799
Wieża ciśnień
Brynek -zabudowania wokół pałacu
1179800
Wieża ciśnień
1179801
Herb Donnersmarcków na wiezy zegarowej
1179802
Pałac Warkoczów w Rybnej (TG)
Został wzniesiony w 1796 roku z inicjatywy rodziny Warkotschów. Od 1935 r. pałac był siedzibą Związku Strzeleckiego. W czasie II wojny światowej pałac przeszedł w ręce rodu Henckel von Donnersmarck,. Po roku 1945 w pałacu znajdowały się mieszkania komunalne.
W latach 1974–1980 został odbudowany zgodnie z pierwowzorem. Obecnie Pałac w Rybnej prowadzi działalność gastronomiczno-hotelarską, oraz kulturalną – w szczególności organizując koncerty muzyki poważnej oraz wystawy i spotkania z twórcami.
1179803
Zamek Wrochema w Starych Tarnowicach (TG)
Zamek, został wzniesiony za sprawą Piotra Wrochema w latach 1520 – 1570 i pozostał w rękach tego rodu do początku XVII wieku. Kolejni, często zmieniający się właściciele, dokonywali licznych przebudów. Najwięcej modernizacji zostało przeprowadzonych w toku XIX stulecia, gdy zamek został zakupiony przez Karola Łazarza Henckel von Donnersmarck. Donnersmarckowie byli w posiadaniu majątku do roku 1945, zaś po II wojnie światowej zamek i dobra tarnowickie zostały znacjonalizowane, stając się własnością PGR-u. Zaniedbany i zrujnowany Kompleks Zamkowy w 2000 roku został zakupiony przez prywatnego inwestora. W krótkim czasie wykonano szereg prac zabezpieczeniowych, remontowych i renowacyjnych, Dziś można śmiało powiedzieć, że Zamek odzyskał swą dawną świetność i blask. Obecnie udostępniony do zwiedzania, w kompleksie zamkowym również restauracja, hotel oraz ciekawie zagospodarowany teren dookoła. W połączeniu z parkiem repeckim i niedaleką kopalnia srebra może braknąć dnia do zwiedzania.
1179804
Parki i ogród botaniczny
1179805
Brama Gwarków
wylot Sztolni Czarnego Pstrąga
1179806
Park w Reptach
1179807
Źródełko Młodości

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Euroregion Pradziad
Euroregion Pradziad - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do...

Mapa Województwo opolskie i plan Opola
Województwo opolskie i plan Opola - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.