Tarnów na 200

Dodano 22 lipca 2012 przez aplikację Android
Tarnów na 200
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

11604
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 201 km
 • Czas trwania: 11 h 52 min
 • Średnia prędkość: 16,88 km/h
 • Przewyższenie: 126 m
 • Suma podejść: 2 712 m
 • Suma zejść: 2 712 m
 • Data: 22 lipca 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
79530
Wieliczka
79531
Wieliczka
79532
Wieliczka
79533
Wieliczka
79534
Wieliczka
79535
Wieliczka
79537
Wieliczka
Na mapie wyglądało to inaczej, a w rzeczywistości są tutaj schody. Może gdybym kawałek dalej podjechał, to nie musiałbym się wspinać ;D
79556
Zabawa
No to Zabawa się kończy ;]
79560
Podlęże
Ciutkę się rozpędziłem, bo plan był, żeby skręcić w ulicę Piaski, ale się rozpędziłem trochę dalej ;P
79563
Bochnia
Mam dziwne wrażenie jakbym już kiedyś w tym miejscu był...
79564
Bochnia
79566
Bochnia
79572
Bochnia
No to zaczynamy nudną jazdę pośród pędzących aut...
79576
Brzesko
Z początku myślałem, że ta wieża, to kościół, ale to jest jakiś inny budynek, a kościół znajduje się obok, na pierwszym planie.
79582
Brzesko
O jaaa... Myślałem, że coś ze mną nie tak, a to po prostu doszczętnie zniszczyli park. Na Mapach Google widać tutaj plac z zieleni, a obecnie (i w Bing Sat) można tutaj zobaczyć wybrukowany Rynek. Nie lubię.
79583
Brzesko
79584
Brzesko
79586
Brzesko
Obwodnica miasta jest w remoncie, a ja chciałem pojeździć trochę po mieście i niestety źle skręciłem. Cóż, gdy się zorientowałem, zawróciłem i pojechałem już krajową czwórką do samego Tarnowa.
79598
Tarnów
Jak ja dawno widziałem zakaz jazdy rowerem ;D
79599
Tarnów
Tutaj już musiałem zmienić stronę ulicy, bo droga dla rowerów skończyła się skrzyżowanie temu, a nie mam ochoty spotkać żadnego strażnika ;]
79600
Tarnów
79601
Tarnów
79602
Tarnów
79603
Tarnów
79604
Tarnów
79605
Tarnów
79606
Tarnów
79607
Tarnów
79608
Tarnów
79609
Rudno
79610
Biskupice
79611
Zabawa
I kolejna Zabawa. To się ludzie lubią bawić ^^
79612
Szczurowa
79613
Strzelce Małe
Chmurki zaczynają płynąć. Liczę, że się nie rozpada :)
79614
Ujście Solne
79615
Niepołomice
Pomyślałem, że zamiast jechać wciąż nudną drogą, pojadę jakimiś bocznymi, które miałem na mapie ;]
79616
Kraków
Trasę tworzyłem z Mapami Google, a te wyznaczyły mi przejazd taką oto drogą - pierwszy dzisiaj teren. No, może drugi, bo w Niepołomicach tym objazdem przejechałem parę szuterków, ale tutaj jest droga zarośnięta trawą, wokół różne krzaki pchają się na drogę, bo tak rzadko kto nią jeździ. Ach, dzięki ci, Google ;D
Bicie mojego rekordu trasy przebytej rowerem - 183 km. W planie był Nowy Sącz i 10 km podjazdów, ale bałem się załamania pogody, więc wybrałem alternatywną wycieczkę, która była pierwsza nim jeszcze pomyślałem o Nowym Sączu. To miasto zostawiam na kolejne bicie rekordu życiowego, które będzie wkrótce :)
Wyruszyłem wcześnie, choć chciałem jeszcze wcześniej. Do Wieliczki dotarłem w 50 minut. 2 lata tam nie byłem :) Po Wieliczce w planach była Bochnia, do której dojechałem znanymi mi już wsiami (wizyta w Niepołomicach). To dziwne, ale miałem wrażenie jakbym już kiedyś był w Bochni. Mam w pamięci kościół, jego dzwonnicę i dzwony przed kościołem. Zawiła sprawa :)
Z Bochni, ze względu na brak większego wyboru, ruszyłem drogą krajową. Bardzo ruchliwą. Kierunek oczywiście na Brzesko. Do Tarnowa dotarłem w południe. Miasto ładne, jedzenie takie sobie (zjadłem kebaba na Rynku), jednak przesadzili z przywilejami dla rowerzystów. Widok zakazu ruchu rowerów nie jest tam rzadkością. Szkoda tylko, że w tak niedbały sposób. Jechałem na przedmieściach drogą dla rowerów, która niestety kończyła się takim znakiem, każąc zmienić stronę ulicy. Jakoś mi się nie chciało, więc podprowadziłem rower dalej (na ulicy był zakaz ruchu rowerów). Za skrzyżowaniem jednak taki zakaz przestawał obowiązywać, bo go nie powtórzyli i ruszyłem. Na jeszcze jednym skrzyżowaniu znów zakaz. Tym razem zmieniłem stronę ulicy i pojechałem chodnikiem z pierwszeństwem dla pieszych. To w sumie nic, co mogłoby zwrócić uwagę. Gdy wyjeżdżałem z centrum, witały mnie ścieżki rowerowe, które zastępowały chodniki dla pieszych! I nie to, że piesi mają gdzieś wyznaczoną drogę, o nieee - oni muszą iść poboczem szosy, a rowerzysta ma własną drogę! A dalej co mamy? Tutaj weselej, bo po jednej stronie jest już chodnik dla pieszych, a po drugiej droga dla rowerów... przed wyjściami z posesji, a aby dostać się do przejścia dla pieszych... trzeba przejść drogą dla rowerów. Nie wiem jak straż miejska przymyka oko na takie łamanie przepisów, ale autor takiego rozwiązania musiał być chory w momencie projektowania tej drogi.
Do Krakowa wróciłem mniej uczęszczanymi, ale za to jakże dziurawymi drogami nad Puszczą Niepołomicką, a od Niepołomic już w miarę normalnymi. Zdarzyła się nawet droga gruntowa, bo trasę wyznaczałem w Mapach Google. Bałem się, że bateria w telefonie nie zdoła przetrzymać mojej podróży, ale udało się i nagrałem cały ślad :) Minąłem dwie Zabawy, obie po wyjeździe w odległości ok. 20 km od Krakowa i Tarnowa. Po minięciu pierwszej pomyślałem sobie: "No to będzie zabawa jak się rozpada" :)
I nie mogę uwierzyć, że podjechałem pod blok mając prawie idealnie przejechane 200 km :D

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Beskid Wyspowy i Gorce
Beskid Wyspowy i Gorce - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna "Beskid Wyspowy i Gorce" swoim zasięgiem obejmuje Beskid Wyspowy, Pogórze Wiśnickie, wschodnią część Pogórza Wielickiego oraz całe Gorce wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
22 listopada 2015 kys30 napisał:
mega trasa i ciekawe zabytki :)
Moja mapa 0