Tarda pętla - szlak żółty

Dodano 24 sierpnia 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

28331
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 27,4 km
 • Przewyższenie: 33,95 m
 • Suma podejść: 118,42 m
 • Suma zejść: 114,67 m
 • Data: 24 sierpnia 2013
 • Lokalizacja: Polska, warmińsko-mazurskie, Tarda
Szlak okrężny, prowadzony przez tereny leśne drogami o średnim i niewielkim natężeniu ruchu samochodowego. Dostępny dla każdego turysty. Łączy się z dwoma szlakami: niebieskim (Morąg - Morąg) oznakowanym przez LGD "Kraina Drwęcy i Pasłęki w Prośnie i na odcinku Tarda - Słonecznik oraz czerwonym (Miłomłyn - Miłomłyn) w Tardzie.

Atrakcje szlaku:

Tarda - wieś między jeziorem Bartężek i Tarda. W 1714 roku wybudowano karczmę, 1744 - młyn, w 1842 leśnictwo. Obok krzyża przygotowano miejsce odpoczynku rowerzystów. Znajduje się tu gospodarstwo agroturystyczne z przejażdżkami konnymi. W pobliżu jest pomnikowy dąb oraz Ośrodek Wypoczynkowy "Tarda" i kolejne miejsce odpoczynku z wiatą.
Bartężek - niewielka miejscowość o tej samej nazwie co jezioro.

Słonecznik - w centrum wsi znajduje się kościół z XVIII wieku z barokowym wyposażeniem (ołtarz główny i boczny, ambona, chrzcielnica), dzwonnica z XIX wieku z gotyckim dzwonem z II połowy XIV wieku i nieliczne nagrobki dawnego cmentarza. Pod wiaduktem prowadziła w latach 1902-1992 linia kolejowa Morąg i Miłomłyn.

Prośno - dawny cmentarz i leśniczówka.

Szeląg - wieś i Szeląg Wielki - jezioro. Obecnie jest tu pole namiotowe "Zakątek". W miejscu kamienia z datą 1913, w 1806 roku odpoczywała w drodze do Królewca, królowa pruska Luiza Pruska, żona Fryderyka Wilhelma III.

Lasy Taborskie - w 1957 roku w pobliżu miejscowości Tabórz urządzono rezerwat leśny "Sosny Taborskie" o powierzchni 95,32 ha, chroniący 200-300 - letnie sosny. Ich urodą zachwycał się Napoleon Bonaparte i polecił zabrać ich nasiona do Francji.

źródło: www.kanalelblaski.eu
Trasę poleca
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Iławskie
Pojezierze Iławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pojezierza Iławskiego obejmuje obszar ograniczony od zachodu Doliną Dolnej Wisły, od wschodu Pojezierzem Mazurskim, na północy Pobrzeżem Gdańskim, a od południa Pojezierzem Chełmińsko-Dobrzyńskim. Na mapie zaznaczono przebiegi szlaków pieszych,...

Mapa Kanał Elbląski i okolice
Kanał Elbląski i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Kanał Elbląski" przedstawia przebieg jednej z większych atrakcji Polski północnej, jaką jest właśnie Kanał Elbląski, czyli żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W latach 70. XX w. część kanału...

Mapa Pojezierze Olsztyńskie. Część północna
Pojezierze Olsztyńskie. Część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Olsztyna i okolic przedstawia północną część Pojezierza Olszyńskiego oraz fragment Pojezierza Iławskiego i Mrągowskiego. Zasięg mapy wyznaczają: Lubomino i Dobre Miasto na północy, Reszel i Sorkwity na wschodzie, Olsztyn na południu oraz Morąg...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
JJ_Active
15 sierpnia 2016 JJ_Active napisał:
Zaliczone:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0