Szpiglasowy Wierch na zimowo

Dodano 4 listopada 2016 przez Holux
Szpiglasowy Wierch na zimowo
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

89229
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 13,4 km
 • Czas trwania: 6 h 29 min
 • Średnia prędkość: 2,07 km/h
 • Przewyższenie: 2 053 m
 • Suma podejść: 2 128 m
 • Suma zejść: 1 407 m
 • Data: 1 listopada 2016
 • Lokalizacja:
533623
Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami
533624
Morskie Oko
533625
Pod Mnichem
533626
Szpiglasowa Przełęcz
533627
Szpiglasowy Wierch 2172 m n.p.m.
533628
DSCF5596
533629
DSCF5600
533630
Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polski
533631
DSCF5604
533632
DSCF5608
533633
Panorama D5S
533634
Wielka Siklawa
W pierwszy dzień listopada wybraliśmy się na Szpiglasowy Wierch. Po noclegu w Schronisku w Starej Roztoce ruszyliśmy dość późnym porankiem w stronę Morskiego Oka.

Początkowo wiadomo szlak banalny po asfalcie, z rana przyprószony śniegiem. Po dotarciu pod schronisko nad Moko i krótkiej przerwie wbiliśmy na żółty szlak ku Szpiglasowi. Im wyżej tym śniegu coraz więcej. Od około 1700m npm weszliśmy w chmury, jednak widoczność była w miarę dobra. Miejscami trzeba uważać na zsuwający się śnieg. Tuz przed przełęczą założyliśmy raki i wzięliśmy w łapę czekan, aby pokonać ostatni metry prosto pod górę przecinając szlak. Stamtąd na szczyt już tylko jedno miejsce wymagające szczególnej uwagi.

Po pikniku na szczycie i fotkom przy granicznym słupie czas na zejście do Piątki. Tuż za przełęczą znajduje się najciekawszy fragment tego szlaku. Strome zejście, ale z pomocą przychodzą łańcuchy i czekan. Zejście okazuje się przyjemne ze względu na dobry śnieg do wbijania raków i dziaby. 10minut i jesteśmy już po łańcuchach. Pozostaje spokojne zejście do niebieskiego szlaku.

Wtedy zaczęło się trochę przejaśniać, a słońce oświetliło masyw Miedzinaego. Po dolinie spokojny marsz, żeby nie tracić czasu wybraliśmy zejście przez Siklawę. Okazało się, że topniejący i wydeptany śnieg jest śliski, a raki dawno zdjęte. Z pomocą przyszły kijki i jazda jak na nartach. Za skrzyżowaniem ze szlakiem czarnym było coraz łatwiej i pozostało tylko mozolne zejście najpierw do Wodogrzmotów a potem do Palenicy.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Tatrzański Park Narodowy
Tatrzański Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najbardziej znane i najczęściej odwiedzane góry w Polsce - Tatry. Zasięg mapy wyznaczają: Rysy (2'499 m n.p.m.) na południu, Jurgów na wschodzie, Wołowiec (2'064 m n.p.m.) na zachodzie i Bukowina Tatrzańska na północy. Na mapie...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.