category-icon

Szlakiem Wichury

31 km
81 m
Kuźnia Raciborska

CHARAKTERYSTYKA TRASY

2017-07-16
Kuźnia Raciborska
category-icon
31 km
81 m
73 m
Łatwy
3.6/6
www.kuzniawsiodelku.pl - zaprasza.

Wyruszamy w lewo w stronę miasta. Główna droga prowadzi nas w stronę Kościoła. Po drodze widać już połamane drzewa (obok obu mostów) Koło Kościoła skręcamy w prawo i na skrzyżowaniu koło cmentarza skręcamy również w prawo w stronę Turza. (tutaj również są połamane drzewa). Jedziemy koło kasztanowców. Po lewej stronie mamy osiedle domków jednorodzinnych. Na skrzyżowaniu (po prawej stronie jest krzyż) skręcamy w lewo. Teraz podążamy przed siebie gdzie docieramy do początku ogromnych strat w drzewostanie. Na kolejnej krzyżówce skręcamy w lewo. Po prawej i lewej są połamane różnej wielkości drzewa. (1) Na kolejnym skrzyżowaniu jedziemy prosto. Po prawej był kiedyś las.(2, 3, 4) Mijamy szkołę i pozostałości lasu. (5) Skręcamy w prawo (6, 7) gdzie docieramy do drogi prowadzącej do miejscowości Nędzy. (11, 12) Udajemy się w lewo. (8) Teraz widzimy jaką siłę posiadam wiatr który “odwiedził” Kuźnię Raciborską. (Film z miejsca poniżej) Cały czas jedziemy asfaltem wśród połamanych drzew. (9, 10) Docieramy do Nędzy. Nie skręcamy nigdzie tylko cały czas przed siebie w stronę Raciborza. Łuk drogi prowadzi w lewo i docieramy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo (znaki kierują Nas w stronę Stacji Kolejki Wąskotorowej) Po drodze mijamy jedno powalone drzewo i dalej nie ma żadnej oznaki tragedii jaką spotkała tą okolicę. Mijamy zabudowania po lewej i prawej. I znowu natrafiamy na kolejne miejsce wiatrołomów. (ucierpiała m. in. stadnina koni i basen. Ogrom zniszczeń jest wielki. Przejeżdżamy tory kolejowe i znowu drzewa powalone. Teraz droga prowadzi pod górę. Troszkę trzeba wysiłku włożyć. Mijamy hotel i kawałek dalej kolejne powalone drzewa. I od tego momentu spokój, zero śladów wichury. Wjeżdżamy do Rud. Na skrzyżowaniu “prosto” możemy podjechać do Kościoła Pałacu Cystersów. My jedziemy w lewo w stronę Kuźni Raciborskiej. Przejeżdżamy Rudy, Rudy Kozielskie, wjeżdżamy w las. Tuż przed znakiem Kuźnia Raciborska kolejne miejsce, gdzie wiatr dał pokaz swojej siły. Wjeżdżamy do miejscowości. Kierujemy się prosto w stronę Kościoła. Od tego miejsca trasa znana i prowadzi prosto do miejsca startu wycieczki. Tuż przed stadionem po prawej (za rzędem domków jednorodzinnych) również są ślady przejścia wichury.

Komentarze

NA TEJ TRASIE PRZYDA CI SIĘ MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Gliwice i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Gliwice i okolice
Mapa Gliwic i okolic, na której zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.
Powiat raciborski
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Powiat raciborski

Mapa Raciborza i okolic obejmuje obszar, w skład którego wchodzą gminy: Racibórz, Kornowac, Nędza, Kuźnia Raciborska, Rudnik, Pietrowice Wielkie, Krzanowice, Krzyżanowice. Szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych, rowerowych i dydaktycznych, łącznie z kilometrażem.

Rybnik i okolice
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Rybnik i okolice

Mapa Rybnika i okolic obejmuje Żory, Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Wodzisław Śląski. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy głównych ulic. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych.

Euroregion Pradziad
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Pradziad

Mapa turystyczna Euroregionu Pradziad obejmuje obszar pogranicza polsko-czeskiego: po polskiej stronie województwo opolskie a po czeskiej okresy Jesenik i Bruntal. Specjalnie opracowany podkład kartograficzny zawiera niezbędne informacje do uprawiania aktywnej turystyki w transgranicznym regionie: szlaki piesze, konne, trasy rowerowe oraz inne ważne elementy infrastruktury turystycznej.

Mapa została wykonana w ramach projektu „E-bike nowoczesna turystyka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. „Przekraczamy granice”.

 

Euroregion Praděd
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Euroregion Praděd

Turistická mapa Euroregionu Praděd zahrnuje území česko-polského příhraničí: na české straně okresy Jeseník a Bruntál, na polské straně Opolské vojvodství. Speciálně zpracovaný kartografický podklad obsahuje nezbytné informace pro aktivní turistiku v přeshraniční oblasti: pěší, jezdecké, cyklistické stezky a další významné objekty infrastruktury cestovního ruchu. 

Mapa byla zpracována v rámci projektu „E-bike moderní turistika" spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu. „Překračujeme hranice".

Województwo opolskie i plan Opola
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Województwo opolskie i plan Opola

Mapa Opola i okolic obejmuje obszar województwa w skali 1:190 000. Mapa zawiera aktualny przebieg dróg wraz z numeracją, odległości drogowe, granice powiatów i gmin ponadto stacje paliw, hotele, parkingi, zabytki, zaznaczono wszystkie miejscowości. Mapa oprócz województwa obejmuje też pogranicze i obszar Wrocławia. Na obu mapach wkreślono współrzędne geograficzne zgodne z GPS. Opracowanie obejmuje także plan Opola w skali 1:20 000, widoczny po odpowiednim zbliżeniu.

Miejscowości na trasie