Szlak żółty w okolicach Wysowej Zdrój

Dodano 21 lutego 2014 przez rysowanie
Szlak żółty w okolicach Wysowej Zdrój
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

35305
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.1
 • Dystans: 24,8 km
 • Przewyższenie: 285,55 m
 • Suma podejść: 449,38 m
 • Suma zejść: 446,49 m
 • Data: 21 lutego 2014
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Wysowa Zdrój
219009
źródło: www.usciegorlickie.pl
Wysowa-Zdrój cerkiew – Hańczowa (6,4) – Skwirtne (11,0) – Regietów Niżny (13,7) – Regietów Wyżny (17,5) – przełęcz między Obićem a Jaworzynką – Blechnarka (23,9) – Wysowa-Zdrój ((26,5).

Nietrudna trasa, chociaż na krótkim odcinku z Regietowa Wyżnego na przełęcz między Obićem a Jaworzynką jest stromy podjazd. Trasa na długich odcinkach przebiega odkrytym terenem. Po drodze ładne krajobrazy, rozległe łąki na których spotkać można między innymi czarne bociany.

W Wysowej-Zdroju warto obejrzeć:

cerkiew z 1779 roku pod wezwaniem św. Michała Archanioła, 400-letnią lipę drobnolistną, pomnik przyrody, drewniany kościół pw. NMP wybudowany w latach 1936-38, Stary Dom Zdrojowy z początku XX wieku na skraju parku zdrojowego, ciekawą roślinność w pobliżu źródła „Aleksandra”, leśną ściezkę edukacyjną przy drodze do Doliny Łopacińskiego. W parku zdrojowym znajduje się muszla koncertowa i letni basen kąpielowy w dolinie nad rzeką Ropą – stanica konna. Aktualnie w Wysowej mieszka około 700 mieszkańców. Początek szlaku rowerowego na skrzyżowaniu dróg przy cerkwi.

źródło: www.usciegorlickie.pl
Trasę poleca
Urząd Gminy w Uściu Gorlickim

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Beskid Niski
Beskid Niski - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Beskidu Niskiego wydawnictwa Compass to mapa offline na urządzenia mobilne w skali 1:50 000 prezentująca obszar Beskidu Niskiego. Zasięg mapy obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.