Szlak Zabytków Techniki: UROCZA TRASA PO BIELSKU-BIAŁEJ

Dodano 14 lipca 2013 przez plik GPX
Szlak Zabytków Techniki:  UROCZA TRASA PO BIELSKU-BIAŁEJ
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

25258
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

586266
Szlak Zabytków Techniki46
Rozpoczyna się w Domu Tkacza, będącego zewnętrzną ekspozycją Muzeum w Bielsku-Białej, którego tradycje sięgają XVIII wieku. Celem ekspozycji jest próba odtworzenia wystroju wnętrza domu i warsztatu sukienniczego, należącego do jednego z przedstawicieli najwyższych władz cechowych.

Dalsza część trasy wiedzie do Zamku książąt Sułkowskich, będącego główną siedzibą Muzeum w Bielsku-Białej, a jednocześnie najstarszą i największą budowlą zabytkową miasta. Istnieje tam kilka działów m.in. Dział Etnografii, Dział Archeologii oraz Dział Sztuki.
Ostatni przystanek owej wycieczki ma miejsce w budynku dworca PKP, powstałego 120 lat temu na trasie Kolei Północnej, która łączyła Wiedeń z Krakowem i Lwowem. Projekt architektoniczny wykonał Karol Schultz, natomiast firma wykonawcza należała do architekta Karola Korna. Stylistyka dworca nawiązywała do austriackich dworców prowincjonalnych.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Aktualizacja: 2014

Mapa Beskid Śląski i Żywiecki
Beskid Śląski i Żywiecki - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Praktyczna mapa turystyczna Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Obejmuje swym zasięgiem tereny od Makowa Podhalańskiego na wschodzie po Skoczów na zachodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Aplikacja Traseo
Moja mapa 0