Szlak Zabytków Techniki: SZLAKIEM KSIĄŻĄT PSZCZYŃSKICH

Dodano 14 lipca 2013 przez plik GPX
Szlak Zabytków Techniki: SZLAKIEM KSIĄŻĄT PSZCZYŃSKICH
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25266
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 21,7 km
 • Przewyższenie: 84,45 m
 • Suma podejść: 198,47 m
 • Suma zejść: 214,34 m
 • Data: 14 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Tychy
586262
Szlak Zabytków Techniki48
Szlak ma swój początek w Tyskim Browarium (SZT), w którym niemalże od 400 lat warzy się piwo. Z obiektem związanych jest wiele postaci, które odcisnęły na nim swoje piętno. Wśród nich jest m.in. Jan Henryk XI Hochberg von Pless, książę pszczyński, któremu browar zawdzięcza swą świetność oraz Księżna Daisy (Maria Teresa Oliwia Hochberg von Pless), arystokrata angielska, synowa Jana Henryka XI, słynąca ze swej urody, znana na salonach całej Europy. To pierwsze w Polsce muzeum piwa doskonale łączy tradycyjną ekspozycję w zabytkowym budynku z 1902 z nowoczesnym kinem 3D i kioskami multimedialnymi.

Kolejnym wartym zobaczenia miejscem są Promnice. W lesie nieopodal jeziora Paprocańskiego mieści się Zameczek Myśliwski zbudowany w latach 1760-1766 przez Jana Adama, ostatniego z dynastii Promnitzów. Dzisiaj obiekt ten jest czterogwiazdkowym hotelem Noma Residence.

W dalszym zwiedzaniu nie można zapomnieć o Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Zobaczyć tam można zachowane niemalże w oryginalne wyposażenie polskiej rezydencji z przełomu XIX i XX wieku. Następnie, będąc na rynku w Pszczynie, należy koniecznie usiąść na ławeczce obok księżnej Daisy i zapoznać się z jej niezwykle ciekawą biografią.

Ostatnim wartym odwiedzenia miejscem na szlaku jest Muzeum Prasy Śląskiej, mieszczące się w kamienicy z końca XVIII wieku. Pośród eksponatów są m.in. zbiory dawnej prasy i maszyny drukarskie z XIX oraz początku XX wieku, z możliwością własnoręcznego odbicia pamiątkowego druku. Przy muzeum „Izba Telemanna” z kolekcją zabytkowych instrumentów muzycznych.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Mapa Tychy, Pszczyna i okolice
Tychy, Pszczyna i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.