Szlak Zabytków Techniki: RETRO-AGD

Dodano 14 lipca 2013 przez plik GPX
Szlak Zabytków Techniki: RETRO-AGD
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

25260
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Samochód
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.4
 • Dystans: 101 km
 • Przewyższenie: 93,65 m
 • Suma podejść: 619,74 m
 • Suma zejść: 564,58 m
 • Data: 14 lipca 2013
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Katowice
586265
Szlak Zabytków Techniki86
Trasa wycieczki ma przypominać przygotowywanie posiłków i ich spożywanie w śląskim domu. Propozycja tej wycieczki zrzesza obiekty, które pozwalają poznać domowe życie naszych przodków. Wyprawa rozpoczyna się w Muzeum Energetyki, jedynym tego typu muzeum w Polsce tej branży. Prezentuje ono kilka tysięcy eksponatów związanych z energetyką. Niesamowite wrażenie na zwiedzających robi tzw. “ściana płaczu” czyli kolekcja energetycznych z różnych czasów, krajów i o różnych kształtach oraz zbiór żarówek od 4200-watowego giganta z latarni morskiej po 24-mikrowatową żarówkę oświetlającą tarczę zegarka kwarcowego.

Kolejnym obiektem na szlaku jest Tyskie Browarium, w którym to niemalże 400 lat warzy się piwo. To pierwsze w Polsce muzeum piwa doskonale łączy tradycyjną ekspozycję w zabytkowym budynku z 1902 z nowoczesnym kinem 3D i kioskami multimedialnymi. Istnieje możliwość zwiedzania browaru szlakiem powstawania piwa.

Dalsza droga prowadzi do Radzionkowa, z uwagi na tamtejsze Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. To unikalne miejsce, jedyne w naszej części Europy, ukazujące historię chleba oraz tradycyjne narzędzia i maszyny służące do jego wytwarzania. Znajduje się tu także rekonstrukcja dawnej izby szkolnej oraz wystawa sprzętów, przyrządów i pomocy szkolnych.
Ostatnim punktem wycieczki jest Huta Szkła w Zawierciu. Jej powstanie to przełom XVIII i XIX wieku. Dziś zakład ten jest liderem w produkcji szkła kryształowego w Europie. Część produkcji wciąż odbywa się tradycyjnymi metodami (dmuchanie, szlifowanie ręczne itp.).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Tychy, Pszczyna i okolice
Tychy, Pszczyna i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Pszczyny, Tych i okolic ograniczony jest przez Oświęcim na wschodzie i Żory na zachodzie, południowa część mapy to Jezioro Goczałkowickie. Na mapie zaznaczono informacje przydatne turyście i podano przebiegi szlaków pieszych i rowerowych....

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
22 października 2015 kys30 napisał:
:)
Moja mapa 0