Szlak "U Źródeł Słupi"

Dodano 17 czerwca 2013 przez Garmin
Szlak
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

23651
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 5,2 km
 • Przewyższenie: 42,28 m
 • Suma podejść: 97,13 m
 • Suma zejść: 75,6 m
 • Data: 17 czerwca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Grabowo Parchowskie
115050
d
Jest to krótka i bardzo malownicza ścieżka spacerowa o długości 5 kilometrów, nadająca się również do jazdy rowerem. Rozpoczyna się w Parchowskim Młynie przy zjeździe z drogi wojewódzkiej do zabytkowego młyna na Parchowskiej Strudze. Prowadzi początkowo wzdłuż rzeki Słupi, a następnie przez piękne lasy bukowe krawędzią doliny rzeki, przecinając liczne wąwozy z wysiękami i źródliskami. Miejscami ścieżka prowadzi po drewnianych stopniach lub kładkach. Na trasie oznaczono sześć charakterystycznych punktów, które są szczególnie godne uwagi.Pierwszym z nich jest zabytkowy, XIX wieczny młyn na Parchowskiej Strudze. Kolejnymi są: jar Parchowskiej Strugi, bystrze rzeki Słupi - tarlisko ryb łososiowatych, następnie śródleśna, nadrzeczna łąka oraz źródliska znajdujące się u podnóża jednego z bocznych wąwozów doliny. Ostatnim punktem jest leśny staw, powstały w wyniku wydobycia torfu przez mieszkańców.

Ścieżka rowerowa długości 5 km., na której pokonanie trzeba przeznaczyć ok. 1 godziny licząc wraz z postojami. Trasa wiedzie z Parchowskiego Młyna do Parchowa przebiegając początkowo wzdłuż kanału Słupi, następnie doliny rzeki, by w końcu odbić do lasu. Na trasie znajduje się 6 oznakowanych miejsc:
1. XIX - wieczny młyn
2. Jar
3. Bystrze
4. Łąka
5. Źródliska
6. Leśny staw po wydobyciu torfu
Trasę poleca
Gmina Parchowo

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Mapa Kaszuby dla aktywnych
Kaszuby dla aktywnych - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmuje Kaszubski, Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Najważniejsze miejscowości które znalazły się namapie to: Kartuzy, Ostrzyce, Szymbark, Bytów, Kościerzyna, Brusy, Swornegacie, Charzykowy, Chojnice i...

Mapa Województwo Pomorskie
Województwo Pomorskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa całego  województwa pomorskiego  z aktualnym przebiegiem dróg. Opisano ich numerację i kilometraż, zaznaczono również stacje paliw. Miejsca ciekawe, warte odwiedzenia podkreślono kolorem żółtym. Mapa posiada opisaną siatkę geograficzną WGS 84...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
17 października 2015 kys30 napisał:
:)
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.