Szlak Szumów (niebeski, okrężny)

Dodano 24 listopada 2011 przez rysowanie
Szlak Szumów (niebeski, okrężny)
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

6246
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Średni
  • Gwiazdki:  6.0
  • Dystans: 15,9 km
  • Przewyższenie: 67,08 m
  • Suma podejść: 213,8 m
  • Suma zejść: 213,37 m
  • Data: 24 listopada 2011
  • Lokalizacja: Susiec
54130
Wąwóz przy rz. Jeleń
Wąwóz przy rz. Jeleń w rezerwacie "Nad Tanwią"
54131
wędkarz w Tanwi
Wędkowanie w rzece Tanew
54132
Szumy
Centralne miejsce rezerwatu "Nad Tanwią" pospolicie nazywane "Szumy"
54133
Wodospady w rezerwacie Nad Tanwią
54134
Wodospad na rz. Jeleń
Wodospad na rzece Jeleń
54135
kładka na rz. Jeleń
Strome zejście w wąwozie przy rzece Jeleń
54136
Parking w Rebizantach
Parking w Rebizantach z WC, deszczochronem i tablicami informacyjnymi
54137
kamień na Kościółku
Wzgórze Kościółek zwane też Zamczyskiem jest to wzniesienie położone w widłach dolin Tanwi i Jelenia. Porośnięte jest lasem i otoczone wałem ziemnym grodziska, które pochodzi z XII – XIII w. Ślady osadnictwa datuje się na VIII – IX w. Podczas powstania styczniowego oraz II Wojny Światowej na wzgórzu ukrywali się powstańcy i partyzanci. Wydarzenia te upamiętnia krzyż i pomnik, znajdujące się na szczycie Kościółka.
54138
na niebieskim szlaku
wędrówka niebieskim Szlakiem Szumów
54139
kąpiel w Tanwi
54140
kamień Józefa Piłsudskiego
Obelisk w Rebizantach upamiętnia przekroczenie w tym miejscu w 1901r. granicy rosyjsko-austriackiej przez Józefa Piłsudskiego. Miało to miejsce po jego ucieczce ze szpitala w Petersburgu. W ucieczce tej pomógł Piłsudskiemu i jego żonie Marii, Jan Miklaszewski – ówczesny kontroler lasów Ordynacji Zamojskiej.
54141
zejście do rz. Jeleń
54142
dwoje przy Szumach
54143
dom leśny Kierpkówka
dom leśny Kierpkówka
54144
Gminny Dom Kultury
Gminny Dom Kultury
54145
Dworzec PKP
Dworzec PKP
Szlak „Szumów” jest to okrężny szlak pieszy o długości 17 km biorący swój początek w Suścu na stacji PKP i tam kończący swój bieg. Kierunek jego zwiedzania jest dowolny, jednak dla mniej wprawionych piechurów polecam zwiedzanie idąc na zachód. Istnieje wówczas możliwość skrócenia trasy do 12 km przy jednoczesnym obejrzeniu najciekawszych fragmentów. Szlak prowadzi przez atrakcyjny i bardzo popularny w Polsce rezerwat "Nad Tanwią". Powstał on w 1958 roku i obejmuje swym zasięgiem powierzchnię ok. 41 ha. Chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu rz. Tanew w miejscowości Huta Szumy (dawniej Rebizanty) na odcinku 400 m znajduje się ich aż 24. Charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii, poprzecznie do brzegu rzeki a od dźwięku spadającej wody nazywają je „szumami”.
Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
casus78
14 lipca 2016 casus78 napisał:
Polecam tę trasę; bardzo urokliwa
boulinek11
22 września 2012 boulinek11 napisał:
Wydaje sie na taka trase, pokojne i bardzo rodzinna, bez wiekszych przeszkod, i mozna by nogi zamoczyc
damarcus77
24 listopada 2011 damarcus77 napisał:
Bardzo fajna traska . Juz od kilku lat zbieram sie aby odwiedzic te okolice i jakos mi schodzi..Oby w 2012 mi sie wreszcie udało a traska napewno sie przyda . Dzieki !!!
faramka
24 listopada 2011 faramka napisał:
Rewelacja! Dzięki za dodanie trasy. Tyle razy byłam w Suścu, ale ani razu nie udało mi się przejść całego szlaku... Pewnie dlatego, że za każdym razem nastawiam się jeżdżenie rowerem po okolicy bliższej i dalszej, niż na chodzenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się w końcu pokonać ten szlak.
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.