Szlak sześciu jezior

Dodano 10 marca 2013 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

17656
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 4.0
 • Dystans: 35,8 km
 • Przewyższenie: 162,06 m
 • Suma podejść: 520,3 m
 • Suma zejść: 521,03 m
 • Data: 10 marca 2013
 • Lokalizacja: Polska, pomorskie, Rumia
100777
Zdjęcie z trasy
Zdjęcie z trasy
100778
Zagórska Struga
Zagórska Struga
100779
Jezioro Zawid
Jezioro Zawid
100780
Jezioro Wygoda
Jezioro Wygoda znajduje się w północnej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w pobliżu Przetoczyna. To jezioro lobeliowe, na obszarze rezerwatu "Pełcznica" (kąpiel zabroniona). Jak podaje Trójmiejski Park Krajobrazowy to jezioro wyjątkowe, "z bardzo rzadko spotykanymi północnymi gatunkami roślin wodnych. Występuje tu 5 gatunków wymienionych w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin: poryblin jeziorny, poryblin kolczasty, lobelia jeziorna (stroiczka wodna), jeżogłówka pokrewna i wywłócznik skrętoległy. Na szczególną uwagę zasługuje poryblin kolczasty, mający tu ostatnią trwałą ostoję w Polsce".
Widoki przezacne, warte wędrówki lub rowerowej przejażdżki.
100781
Jezioro Wygoda
W tym miejscu warto zrobić sobie odpoczynek i chwile posiedzieć nad tym pięknym polodowcowym jeziorem zaraz po wyjeździe z osady Wygoda jest tablica informacyjna dotycząca właśnie znajdującego się tam jeziora warto poczytać.
100782
Modrzew
Modrzew
100783
Modrzew
Modrzew
100784
Modrzew
Modrzew
Trasę zaczynamy w Rumi w pierwszym etapie biegnie ona wzdłuż rzeczki Zagórska Struga i jedzie się po kamiennych "kocich łbach" więc już na początku dość trzęsie.W dalszym etapie będziemy podążali leśnymi traktami ,gdzie niegadzie przecinając asfaltową drogę dość ruchliwą dlatego trzeba uważać na auta.Za miejscowością Bieszkowice jest jezioro Zawid gdzie można odpocząć a nawet zażyć orzeźwiającej kąpieli , a w okresie wakacyjnym można uzupełnić prowiant w letniskowych sklepikach.Dalsza cześć trasy prowadzi leśnymi dróżkami ) cala trasa jest oznakowana szlakiem rowerowym ) Warto zatrzymać się nad jeziorem Wygoda odpocząć nad brzegiem tego pięknego i wyjątkowego jeziora. Dalsza trasa jest bardzo urozmaicona i dość trudna szczególnie gdyby miała to być wycieczka rodzinna. W miejscowości Zbychowo można wybrać kilka wariantów jak ktoś chce zakończyć w Rumi trasę najciekawiej będzie pojechać zaznaczoną trasą ale dla kogoś kto chciałby w tym miejscu pojechać łatwiej polecam drogę asfaltową prowadzącą do Redy gdzie można spokojnie zakończyć na dworcu SKM i resztę rasy pokonać komunikacja. W drodze do Rumi warto zjechać kawałek z trasy aby dojechać do 250 letniego modrzewia.Dalsza trasa jest już dość łatwa choć w ostatnim etapie jest dość wymagający zjazd po piaszczystej drodze. Życzę miłej wycieczki.

Bardzo dobry i szczegółowy opis trasy ( ja ją trochę zmodyfikowałem do swoich potrzeb) można przeczytać w przewodniku rowerowym firmy Pascal. Obecnie przewodnik ten jest w dobrej cenie.

Poniżej link
http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=1407__Trojmiasto_i_okolice._Przewodnik_rowerowy&search_conditions=aW5kPXN6dWthaiZwcm9kdWN0X2tleXdvcmQ9b2tvbGljZSt0ciVDMyVCM2ptaWFzdGEmcHJvZHVjdF9zZXJpZXNfaWQ9MA%3D%3D

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN
Kaszuby dla rowerzystów i piechurów cz. PŁN - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Kaszub dla rowerzystów i piechurów część północna. Zasięg mapy ograniczony jest miejscowościami: Lipusz i Sulęczyno na zachodzie, Lębork i Nowy Dwór Wejherowski na północy, Żukowo i Przywidz na wschodzie oraz Gołuń i Wdzydze Kiszewskie na...

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Pomorskie. Zamki i pałace
Pomorskie. Zamki i pałace - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa województwa pomorskiego na której zaznaczono za pomocą ilustracji zamki, dwory i pałace w województwie pomorskim. Mapa zawiera aktualną sieć dróg. Łącznie uwzględniono 121 miejsc wartych odwiedzenia.

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
8 lutego 2017 kys30 napisał:
dobry opis i ciekawa trasa!
Renegat
19 marca 2013 Renegat napisał:
na tej trasie nie brakuje zieleni naprawdę jest czym oko nacieszyć a przy okazji świeże kaszubskie powietrze dopełnia całości :-)
boulinek11
12 marca 2013 boulinek11 napisał:
gdzie ta wiosenna zielen nam zaginela
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0