Szlak Słoneczny

Dodano 21 grudnia 2010 przez Garmin
Szlak Słoneczny
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1305
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

2349
DSC_9538.png
Rozległe widoki z polnej drogi z Wielenia do Mochów
2350
DSC_9551.png
Kościół w Solcu
2351
DSC_9563.png
Jeden z licznych kanałów obrzańskich
2352
DSC_9572.png
Głaz narzutowy w lesie
2353
DSC_9599.png
Wracamy do Wielenia
Szlak Słoneczny

Wieleń-Mochy-Solec-Solec Nowy-Nowa Wieś-Wieleń

Długość trasy ok. 23 km

Atrakcją tego szlaku są liczne bocianie gniazda oraz rzadko spotykany cmentarz tarasowy.

Wyruszamy z przystanku PKS w Wieleniu. Jedziemy ulicą Wczasową, a następnie drogą polna - ul. Brzoskwiniową. W lesie, na skrzyżowaniu przy drewnianych zaporach, skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do Moch i skręcamy w prawo na drogę asfaltową. Trasą nr 305 jedziemy w kierunku Wolsztyna. Przejeżdżamy przez Południowy Kanał Obry i docieramy do Solca. Przy zajezdni autobusowej skręcamy w prawo - w ulicę Szkolną. Dojeżdżamy do Solca Nowego, gdzie po lewej stronie mijamy unikalny tarasowy cmentarz. Wyjeżdżając z miejscowości, przy krzyżu, skręcamy w prawo. Przejeżdżając przez most i przejazd kolejowy docieramy do Nowej Wsi. Skręcając dwa razy w prawo wjeżdżamy w ulicę Dworcową. Na skrzyżowaniu z główną trasą Przemęt - Mochy jedziemy prosto, na ulicę leśną. Jadąc cały czas prosto docieramy do Wielenia. Z ulicy Polnej skręcamy w prawo i wracamy do punktu startu wycieczki.

…

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych, w tym m.in.: Szlak Kaszczorski (19 km), Szlak Konwalii (31 km), Szlak Słoneczny (23 km), Szlak Górski (22 km), Szlak Cysterski (33 km). Poza tym wspaniałym miejscem na wycieczkę rowerowa jest ścieżka pieszo-rowerowa z Olejnicy do leśniczówki w Perkowie (8 km). Rowerem wybrać można się także z Olejnicy do Górska (ścieżka rowerowa na odcinku 750 m), z Przemętu do Błotnicy (500 m), z Przemętu do Zaborowa (750 m), z Wielenia do Osłonina (2 km) i z Przemętu do Perkowa (1 km). Bezpiecznie na rowerze dotrzeć można także z Wielenia do Kaszczoru (1 km).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Wasza ocena: 3.7 (14 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
27 listopada 2016 kys30 napisał:
:)
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.