Szlak rowerowy R-10 (trasa rowerowa wybrzeżem)

Dodano 3 maja 2015 przez plik GPX
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

58395
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 2.2
 • Dystans: 446 km
 • Przewyższenie: 392,21 m
 • Suma podejść: 4 784,87 m
 • Suma zejść: 4 785,83 m
 • Data: 9 maja 2014
 • Lokalizacja: Polskie wybrzeże
Tresą przejechaliśmy. To jest ślad z naszego GPS Garmin E-Trex H. Ślad dokładny. Nie z jakiegoś telefonu komórkowego tylko z profesjonalnego urządzenia, które nie gubi zasięgu, nie przekłamuje i nie przesuwa wskazań. Garmin ma dokładność do 3 m więc droga jest pewna. Jak mówiłem pewna i przejechana ciężko zapakowanymi rowerami.

Nie zamierzam opisywać całej wycieczki, tego co widziałem i innych podobnych. Napiszę tylko kilka najważniejszych sprawdzonych informacji.

Jeżeli planujecie taką wyprawę to musicie pamiętać że:

1. Wszędzie są noclegi. Pola namiotowe, campingi, a większych miastach kwatery, hotele i pokoje do wynajęcia. One są zawsze. W sezonie jest tego tyle, że nie trzeba nic rezerwować. My nic nie rezerwowaliśmy, a o nocleg w ogóle się nie martwiliśmy.

2. Wszędzie są knajpy z obiadami. W każdej miejscowości jest tego tyle, że nie robiliśmy większych zakupów po drodze. Na trasę kupowaliśmy tylko drobne jedzenie i wodę.

3. Szlak R-10 miejscami poprowadzony jest tak idiotycznymi odcinkami, że głowa mała. Odchodzi od morza na znaczne odległości, a nazywa się nadmorski. Chore. Zdecydowanie NIE POLECAM trzymać się ściśle szlaku R-10.

4. NIE JEDŹCIE jeziora Łebsko "DOŁEM". Tam są ogromne torfowiska. Miejscowi mieszkańcy wręcz walczą z gminami o przesunięcie tego szlaku i poprowadzenie drogami, a nie torfowiskiem. ŁEBSKO "R-10" to IDIOTYCZNY POMYSŁ. Jak już musicie jechać "dołem" to trzeba przez Główczyce, Nowe Klęcino i na zachód do Choćmirowa i dalej przez Witkowo, Wierzchocino, Żelazo do Smołdzina.
Można też znacznie krótszą drogą. PO PLAŻY. Po deszczu piasek jest twardy jak asfalt. (tak powiedzieli mieszkający tam Niemcy. Oni tak robią. Ale tylko po porządnym deszczu). Droga od Żarnowska do Gać to sam piach.
Ogólnie to jeden taki tragiczny i ciężki odcinek wycieczki. ZALECAM ZAPLANOWAĆ SOBIE NA TO CAŁY DZIEŃ. MIJAMY ŁEBSKO = CAŁY DZIEŃ.

5. Bardzo przydatny jest dzwonek rowerowy, albo cokolwiek co straszy ludzi na ścieżkach rowerowych.

6. W Kołobrzegu przy moście przez rzekę jest SERWIS ROWEROWY. Chłopaki robią na poczekaniu takim turystom. Odłożą co mają do roboty i biorą się za turystę. Co do cen to nie ma tragedii jak za natychmiastową pomoc.

7. Polecamy noclegi. W Lubiatowie, W Łebie CAMP 48, w Smołdzinie za mostem są takie domki do wynajęcia i telefon na ścianie stodoły napisany, Zadzwonić i namiot można za 15 złoty postawić na ich terenie. 15 za namiot. Nic więcej. W Grzybowie za Kołobrzegiem jest dobre duże pole.

8* Zobaczcie jak my jechaliśmy. Przekonwertujcie to na Google Earth, Tam są zdjęcia i lepsza mapa. Zwłaszcza odcinek "po torach" od GNIEŹDZIEWA do SŁAWOSZYNA. Żadnych ciężkich podjazdów, bardzo długie zjazdy. Tam była linia kolejowa więc droga raczej 'wypłaszczona". Można tam nadgonić. Super odcinek, super widoki, pusto, równiutki asfalcik i można "cisnąć". POLECAMY.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku
Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Kaszub obejmuje obszar od Łeby po Hel, zaznaczone tu zostały szlaki turystyczne, ścieżki dydaktyczne oraz lokalizacje atrakcji turystycznych, fortyfikacji nadmorskich i latarni morskich.

Mapa Tucholski Park Krajobrazowy
Tucholski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Tucholski Park Krajobrazowy" obejmuje swym zasięgiem olbrzymi kompleks leśny pomiędzy Czerskiem, Tucholą a autostradą A1. Doskonale nadaje się na piesze i rowerowe wędrówki po tych interesujących terenach. Możemy tu odkryć m.in....

Mapa Pobrzeże Koszalińskie
Pobrzeże Koszalińskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pobrzeża Koszalińskiego z aktualnym przebiegiem szlaków turystycznych. Mapa obejmuje obszar od Gąsek do Darłowa.

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
28 lutego 2016 jedrula77 napisał:
Super w tym roku planuje trase Pozdrawiam
Rowerem po Roztoczu
Aplikacja Traseo
Moja mapa 0