Szlak „Rezerwatów Przyrody” - zielony

Dodano 15 listopada 2022 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa

Kod trasy

281410
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Łatwy
  • Gwiazdki:  1.8
  • Dystans: 69,6 km
  • Przewyższenie: 63,04 m
  • Suma podejść: 104,28 m
  • Suma zejść: 124,74 m
Szlak „Rezerwatów Przyrody”

KOD PTTK: LU-265-z

(Niezweryfikowana nieoficjalny)

Szlak oznakowany jest kolorem zielonym. Posiada długość ok. 100 km i prowadzi z Urszulina (powiat włodawski), skrajem powiatu łęczyńskiego do Wojsławic, przez Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, Obniżenie Dorohuckie, Pagóry Chełmskie oraz Działy Grabowieckie. Do głównych miejscowości i obiektów krajoznawczych należą: Urszulin (Ośrodek Dydaktyczno-Administracyjny Poleskiego Parku Narodowego), Świerszczów (drewniany kościół parafialny pw. św. Bazylego z 1801 r. – dawna cerkiew unicka, park podworski), rezerwat florystyczny „Świerszczów”, Cyców (zespół podworski z dawnym zborem ewangelickim, dawna cerkiew unicka z 2 połowy XIX w., pomnik poświęcony bitwie z oddziałami bolszewickim w 1920 r.), Kulik (zespół dworsko-parkowy Załuskich z 2 połowy XIX w.), Olchowiec (drewniany kościół parafialny pow. św. Małgorzaty z XVIII w.), rezerwat florystyczny „Stawska Góra”, Chełm, Uher (pozostałości zespołu dworsko-parkowego z XVIII w. z zabytkowym młynem), Sielec (pozostałości założenia obronnego z końca XVI w., zespół dworsko-parkowy Rzewuskich z XIX w.), Kumów Plebański (zespół klasycystycznego kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP ufundowany w latach 1821-24, kaplica cmentarna Wacława Rzewuskiego) oraz Wojsławice (kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła z przełomu XVI i XVII w., cerkiew unicka pw. św. Eliasza Proroka z 1771 r., synagoga z końca XIX w., pomnik Tadeusza Kościuszki).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Poleski Park Narodowy
Poleski Park Narodowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Poleskiego Parku Narodowego, zakres ograniczony linią miejscowości Kopina na południu, Hańska na wschodzie, Sosnowicy na północy i Rogoźna na zachodzie. Wydanie 2, 2017

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta