Szlak Odry Bohumin-Wrocław

Dodano 3 lipca 2018 przez plik GPX
Szlak Odry Bohumin-Wrocław
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

127403
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

724051
Barbara
724052
WYNAJEM POKOI Stanisław Retman
724053
Dworzec kolejowy
724054
Dworzec kolejowy
724055
Nieprzejezdy odcinek
Wjechaliśmy w las droga zarośnięta nieprzejezdna lepiej ominąć
724056
Szlak skręca
pomyliłem drogę proponuję jechać szlakiem
724057
punkt widokowy
724058
Browar Racibórz
724059
Budowa wałów przeciwpowodziowych
Utrudnienia w jeździe plac budowy można pomylić szlaki trzeba uważać
724061
Jaz Chróścice
724716
P1290634
724717
Most na granicy
724718
P1290646
724719
P1290727
Dzień dobry
Wśród wielu myśli, które buszują po mojej głowie pojawiła się taka: „ życie jest jak gotowanie”.
Słabe, pomyślałem. Po chwili jednak doszedłem do wniosku, że wcale nie.
Pierwsze skojarzenie - „nie wszyscy potrafią, lubią i chcą gotować”.
Dalej już popłynęło.
„Zamiłowanie do gotowania niektórzy wynoszą z domu i mają szczęście korzystać ze sprawdzonych przepisów swoich babć i mam”;
kolejna myśl - „można nauczyć się gotować korzystając z przepisów innych ludzi , którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami”.
Można po prostu zjeść, aby przeżyć – oczywiście - ale można też z jedzenia czerpać przyjemność. Dlatego chciałem podzielić się przepisem na rzecz, która wprawdzie nie jest konieczna, ale na którą się czeka i często zapada ona w pamięć.
Deser przepis

Składniki
-pomysł
-rower
-przyjaciele; najlepiej tacy o dobrych sercach, szorstkich dłoniach i twarzach, na których czas odcisnął swój znak
-dobry nastrój i pogoda ducha
-muzyka

Bierzemy pomysł, na przykład taki zasłyszany w czasie koleżeńskich rozmów i doprawiamy go szczyptą fantazji. Dokładamy do tego przyjaciół, którzy świetnie komponują się z fantazją, zwłaszcza tą ułańską.
Tak właśnie rozpoczęliśmy przygodę z Rowerowym Szlakiem Odry.
Rower pozwala przyjemnie przemieszczać się, mieć bardzo bliski kontakt z otoczeniem i ludźmi. W miejscowości Bohumin w Czechach zagadał do nas młody chłopak, którego zaciekawiły nasze koszulki z pomarańczowej trasy Kultu. Okazało się, że zna nasze rodzinne miasto, Częstochowę. Co więcej, słyszał nie tylko o Jasnej Górze, lecz i teatrze Adama Mickiewicza oraz zabytkowej zapałczarni.
Szlak Odry to głównie lokalne drogi asfaltowe, polne ścieżki porośnięte trawą oraz szutrowe dukty. Rzekę zobaczymy przede wszystkim z mostów oraz Bulwarów Nadodrzańskich w Raciborzu. Trasa nie prowadzi po wałach przeciwpowodziowych poza odcinkiem Roszków-Krzyżanowice. Większość terenów to malownicze pola, porośnięte zbożami i kukurydzą. Po drodze przejeżdżamy przez miasta co pozwala bez większych trudności znaleźć miejsca noclegowe oraz zjeść obiad.
W drogę.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Beskid Śląski, Żywiecki i Mały
Beskid Śląski, Żywiecki i Mały - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego - zostały zaznaczone na niej najpotrzebniejsze dla turystów informacje: przebiegi szlaków i atrakcje turystyczne. Z mapy można korzystać będąc offline, po zakupie wybiera się ją jako jeden z...

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

Mapa Opole
Opole - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan miasta Opola w nowych granicach administracyjnych. Na planie umieszczono całą infrastrukturę miejską (urzędy, szkoły, teatry, kina) i turystyczną (szlaki, zabytki). Rok wydania: 2020

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.