Szlak Kaszczorski

Dodano 16 grudnia 2010 przez Garmin
Szlak Kaszczorski
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1301
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

2339
Kanał Kaszczorski.png
Kanał Kaszczorski
2340
Kaszczor_kościół poewangelicki w trakcie restauracji_2.png
Kaszczor_kościół poewangelicki w trakcie restauracji
2341
Kaszczor_kościół późnobarokowy.png
Kaszczor_kościół późnobarokowy
2342
Mochy_kościół.png
Mochy_kościół
2343
Okolice Punktu Lehmanna.png
Okolice Punktu Lehmanna
Szlak Kaszczorski

Wieleń - Kolonia Mochy – Mochy - w kierunku Świętna (przez Białą Górę) - Kaszczor – Kolonia Kaszczor - Wieleń

Długość trasy ok. 19 km

Podczas wycieczki warto zobaczyć kościół w Mochach, w Kaszczorze, świątynię w Wieleniu.

Wyruszamy z Wielenia-od przystanku PKS-(ścieżka rowerowo-spacerowa) do Kaszczoru - (ul. Powstańców Wlkp., skręcamy w prawo w ul. Pod Lipami) - do splotu 6-ciu dróg, skręcamy w lewo w kierunku Moch, potem w lewo w ul. Polną. Przechodzimy przez jezdnię w ul. Akacjową, po lewej stronie mijamy „Łysą Górę”. Z drogi asfaltowej skręcamy w lewo w polną drogę, przy leśniczówce ponownie w lewo przez Kanał Kaszczorski, po prawej stronie mijamy Szkółkę Leśną, Białą Górę. Skręcamy w prawo w drogę leśną. Przejeżdżamy drogę wojewódzką Kaszczor-Łupice, skrajem lasu dojeżdżamy do ul. Zachodniej w Kaszczorze i skręcamy w lewo. Przy ul. Okrężnej skręcamy w drogę polną. Skrajem lasu przemieszczamy się do Wielenia. Po prawej stronie mijamy Góry Wieleńskie. Ulicą Wschowską jedziemy do początku naszej wycieczki rowerowej.

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych, w tym m.in.: Szlak Kaszczorski (19 km), Szlak Konwalii (31 km), Szlak Słoneczny (23 km), Szlak Górski (22 km), Szlak Cysterski (33 km). Poza tym wspaniałym miejscem na wycieczkę rowerowa jest ścieżka pieszo-rowerowa z Olejnicy do leśniczówki w Perkowie (8 km). Rowerem wybrać można się także z Olejnicy do Górska (ścieżka rowerowa na odcinku 750 m), z Przemętu do Błotnicy (500 m), z Przemętu do Zaborowa (750 m), z Wielenia do Osłonina (2 km) i z Przemętu do Perkowa (1 km). Bezpiecznie na rowerze dotrzeć można także z Wielenia do Kaszczoru (1 km).


Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Wasza ocena: 3.3 (14 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.