Szlak Górski

Dodano 14 października 2010 przez Garmin
Szlak Górski
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

1303
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

2344
DSC_9370.png
Pałac w Siekowie
2345
DSC_9401.png
"Kowol" przy pracy w kuźni
2346
DSC_9433.png
Kościół św. Barbary w Buczu
2347
DSC_9436.png
Pałac w Buczu
2348
DSC_9441.png
Rozległe panoramy roztaczające się z morenowych wzgórz - stąd nazwa szlaku.
Szlak Górski

Przemęt-Siekówko-Siekowo-Kluczewo-Bucz Nowy-Bucz Dębina-Przemęt

Długość trasy ok. 22 km

Podróż tą trasą to okazja, aby zobaczyć pałac w Siekowie, odwiedzić Starą Chatę u Kowola, kościół pw. św. Barbary oraz pałac w Buczu. Trasa prowadzi przez tereny bardzo pofałdowane, dając możliwość podziwiania pięknych widoków. Wyprawę zaczynamy w Przemęcie na przystanku PKS. Stąd jedziemy w kierunku Wolsztyna i skręcamy w drogę do Siekówka. Potem dojeżdżamy do Siekowa. Tu po lewej stronie drogi zobaczyć możemy pałac oraz otaczający go przepiękny park. Przejeżdżamy przez wieś i koło krzyża skręcamy w prawo - w polną drogę. Jedziemy prosto. Przy leśnym krzyżu skręcamy w prawo. Drogą tą dojeżdżamy do Kluczewa. Tu wart odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne Stara Chata u Kowola, znajdujące się po lewej stronie, tuż przy wjeździe do wsi. W Kluczewie trzymamy się drogi asfaltowej - przy budynku straży pożarnej skręcamy w prawo. Tuż za wsią zjeżdżamy z asfaltu w lewo, w polną i zaraz ponownie prawo. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej w Buczu Nowym, a następnie kierujemy się prosto do Bucza. Po lewej stronie mijamy kościół św. Barbary i wkrótce, przejeżdżamy prosto przez skrzyżowanie, piękny pałac. Na kolejnym wybieramy drogę w kierunku Boszkowa. Gdy dojedziemy do siedziby firmy Łabimex, koło krzyża skręcamy w prawo, w drogę polną. Teraz cały czas prosto aż do samego Przemętu. Wyjeżdżając na drogę asfaltową skręcamy w lewo i wracamy do centrum Przemętu.



Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych, w tym m.in.: Szlak Kaszczorski (19 km), Szlak Konwalii (31 km), Szlak Słoneczny (23 km), Szlak Górski (22 km), Szlak Cysterski (33 km). Poza tym wspaniałym miejscem na wycieczkę rowerowa jest ścieżka pieszo-rowerowa z Olejnicy do leśniczówki w Perkowie (8 km). Rowerem wybrać można się także z Olejnicy do Górska (ścieżka rowerowa na odcinku 750 m), z Przemętu do Błotnicy (500 m), z Przemętu do Zaborowa (750 m), z Wielenia do Osłonina (2 km) i z Przemętu do Perkowa (1 km). Bezpiecznie na rowerze dotrzeć można także z Wielenia do Kaszczoru (1 km).


Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Sławskie
Pojezierze Sławskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Turystyczna mapa Pojezierza Sławskiego z aktualnymi szlakami pieszymi, rowerowymi i kajakowymi. Obszar mapy zawiera się pomiędzy Zieloną Górą a Lesznem obejmując obszar m.in. Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Mapa Ziemia Lubuska
Ziemia Lubuska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa krajoznawcza województwa lubuskiego z wyszczególnionymi atrakcjami turystycznymi. Na mapie umieszczono grafiki atrakcji turystycznych.

Wasza ocena: 3.8 (17 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.