category-icon

Szlak czerwony Kostrzyn n/O - Gorzów Wielkopolski, cz. 3

17 km
5 h 32 min
479 m
470 m
Witnica
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Charakterystyka trasy

2023-12-28
Witnica
category-icon
Długość trasy:
17 km
Suma przewyższeń:
479 m
Suma spadków:
470 m
Średni czas potrzebny na pokonanie trasy:
5 h 32 min
Ocena trasy:
4.8/6
Czerwony szlak pieszy im. Hetmana Czarnieckiego, odcinek 3.

Trasa: Witnica - Białcz - wieża widokowa - Nowiny Wielkie.

Zwiedzanie Witnicy, wizyta w sklepie Browaru Witnica i zakup zaopatrzenia na dalszą wycieczkę (kwas chlebowy :). Pierwszy odcinek szlaku dość monotonny przez gospodarcze bory sosnowe. Za to już za Białczem coraz lepsze lasy i zaczynają się wzgórza, a dochodząc do szosy z Nowin Wielkich do Starych Dzieduszyc już naprawdę fajnie się idzie, a okolica cieszy oko przyrodnika. W rejonie rezerwatu przyrody "Morenowy Las" krajobraz trochę jak na pogórzu. Widoki z wieży widokowej nad Nowinami Wielkimi rozległe i malownicze, akurat trafił się zachód słońca nad Pradoliną Toruńsko-Eberswaldzką.

Uwaga: oznakowanie czerwonego szlaku na tym odcinku jest zupełnie szczątkowe i znaki są co kilka kilometrów lub nawet rzadziej, poza tym mocno zatarte.

Komentarze

NA TYCH TRASACH PRZYDA CI SIĘ MAPOPRZEWODNIK LUB MAPA Z NASZEJ APLIKACJI

Lubusz Land
MAPA TURYSTYCZNA W APLIKACJI TRASEO
Lubusz Land

The map covers the Lubusz Voivodeship in western Poland. Monuments, cycling and walking trails and other information useful for tourists are marked on the map. Most interesting places are depicted with coloured graphic symbols.

Miejscowości na trasie