Szlak czerwony Hetmana Stefana Czarnieckiego

Dodano 14 września 2011 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

5309
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

47212
Stargard Szczeciński
47213
Ulikowo
47214
Pęzino
47215
Marianowo
47216
Wiechowo
47217
Odargowo
47218
Szadzko
47219
Dobrzany
47220
Bytowo
47221
Suliborek
47222
Rybaki
47223
Recz
Szlak czerwony Hetmana Stefana Czarnieckiego o długości 62,5 km, z czego 50 km przebiega przez Powiat Stargardzki: Stargard od dworca PKP - Strachocin - Bębnikąt (wzdłuż rzeki Krąpiel) - Ulikowski Potok (grodzisko) - Pęzino - Czarnkowo - Marianowo - Wiechowo - Odargowo - Szadzko - Dobrzany - Bytowo. Dalej szlak prowadzi do Recza i kończy się przy Baszcie Drewieńskiej.

W 1657 roku na tych terenach stacjonowały wojska polskie pod dowództwem hetmana Stefana Czarnieckiego. Ten fakt upamiętnia nazwa szlaku.


Źródło: Centrum Informacji Turystycznej w Stargardzie Szczecińskim
Trasę poleca
Powiat Stargardzki

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Pojezierze Drawskie część zachodnia
Pojezierze Drawskie część zachodnia - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa obejmująca zachodnią część Pojezierza Drawskiego, obszar do Czaplinka na wschodzie (gminy: Barwice, Borne Sulinowo, Czaplinek, Okonek, Szczecinek). Na mapie uwględnione zostały informacje niezbędne turyście. Są tu: zabytki, baza noclegowa,...

Mapa Pojezierze Drawskie
Pojezierze Drawskie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Opracowanie kartograficzne obejmuje obszar Pojezierza Drawskiego. Mapa zamknięta jest na wschodzie przez Jezioro Dołgie, na zachodzie zaś przez Łobez. Zaznaczono tu informacje przydatne turyście, podano aktualne przebiegi szlaków pieszych,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.