Szlak Bema - Libertów, Gaj, Mogilany, Buków i Skawina

Dodano 25 czerwca 2011 przez plik GPX
Szlak Bema - Libertów, Gaj, Mogilany, Buków i Skawina
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

3934
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 30,7 km
 • Czas trwania: 2 h 48 min
 • Średnia prędkość: 10,91 km/h
 • Przewyższenie: 184 m
 • Suma podejść: 651 m
 • Suma zejść: 659 m
 • Data: 19 czerwca 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
9089
początek nieprzejezdnego odcinka
9090
koniec nieprzejezdnego
9091
tutaj kładką
9092
punkt widokowy
9093
Punkt widokowy
Pogoda była nie za fajna więc trzeba było się wybrać gdzieś lokalnie - padło na kawałek Szlaku Bema (zielony szlak). Start z Polany Żywieckiej, Zawiła, przed Szpitalem Babińskiego w Spacerową i tu mega dziurawą drogą do A4, potem głownie pod górę w stronę Libertowa, tam się zagapiłem i zjechałem prawie do Zakopinaki. Trzeba było się wycofać i znowu zjazd do Zakopianki, gdzie trzeba odstać swoje na przejściu dla pieszych.

Jak już się uda przejść to zaczyna się dosyć stromy podjazd w stronę Gaju. Jadąc w stronę Mogilan dojeżdżamy do skrzyżowania z ulicą Zadziele - szlak wiedzie prosto ale jest absolutnie nie przejezdny. Kawałek dalej kończy się asfalt i wpierw jest wysoka trawa, potem pokrzywy na 1,5m wysokie a potem szlak się już totalnie gubi i trzeba się przedzierać przez młody lasek. Jak już się dotrze do szutrowej drogi to ma się absolutnie dosyć, więc zalecam objazd!!

Dojeżdżamy do Zakopianki, szlak skręca w lewo ale trzeba przejechać kładką nad drogą, bo szlak kończy się na barierce :)

Tutaj odbiłem w czarny szlak i skuszony punktem widokowym pojechałem prosto asfaltem. Było warto bo jest piękny w kierunku północnym od Skawiny aż do Łęgu, a na południe na całe Beskidy. W ładne dni pewnie widać też Tatry.

Nie chciałem ryzykować kolejnego przedzierania się przez krzaczory więc olałem niebieski szlak o pojechałem dalej asfaltem, w nagrodę dostałem piękny kilkukilometrowy zjazd do Skawiny, prędkość miejscami ok 60km/h :)

W Skawinie przebiłem się przez osiedle Ogrody do ulicy Korabnickiej i pojechałem do zielonego szlaku, którym wróciłem do domu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

Wasza ocena: 3.1 (14 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
kys30
14 listopada 2016 kys30 napisał:
Super!
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.