SZKOLNA PRZYGODA

Dodano 8 maja 2023 przez rysowanie
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

299038
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

  • Rodzaj aktywności: Piesza wycieczka
  • Stopień trudności: Trudny
  • Gwiazdki:  2.2
  • Dystans: 12,9 km
  • Przewyższenie: 29,68 m
  • Suma podejść: 73,88 m
  • Suma zejść: 71,61 m
  • Data: 18 maja 2023
  • Lokalizacja: Polska, małopolskie, libiąż
1644048
kościół przemienienia pańskiego
zabytkowy kościół
Parafia rzymskokatolicka w dawnym Libiążu Wielkim została ufundowana przez hrabiego Wielopolskiego w 1735 r. Obecny kościół został wybudowany w latach 1904–1911 według projektu znanego polskiego architekta – Teodora Talowskiego, który był zwolennikiem stylów historycznych i specjalistą w opracowywaniu skrajnie romantycznych fasad. Kościół w Libiążu należy do jego ostatnich projektów (architekt zmarł w 1910 r.).
1644049
KEBAB DIAMOND
dobry tani kebab w libążu
1644050
Park młodości
Tu biją zielone płuca Libiąża. Urokliwy Park Młodości to miejsce wypoczynku, relaksu mieszkańców, a także turystów, których przyciągają ty akweny wodne i oryginalne rzeźby. To wyjątkowe miejsce, położone na niewielkim wzgórzu blisko centrum miasta, wprost wymarzone na popołudniowy spacer. Park znajduje się przy alei Jana Pawła II.
1644051
kopalnia janina
WK Janina – kopalnia węgla kamiennego, znajdująca się w Libiążu, jedna z dwóch kopalń węgla kamiennego w województwie małopolskim. Wchodziła w skład Galicyjskiej Spółki Kopalń (Compagnie Galicienne de Mines). Kopalnia działa od roku 1907, jej nazwa – według obiegowej opinii – pochodzić miała rzekomo od imienia żony lub córki pierwszego francuskiego prezesa, Alexisa Barteta. Legendy tej nie potwierdza wnuk Alexisa, Bernard Bartet
1644052
PARK JANINY
stary park w libiążu,w parku zanjduję się fontanna- Pomnik Janiny - dziewczyny, której imię nosi libiąska kopalnia oraz Pomnik "Wdzięczności dla Armii Radzieckiej"- grób 21 żołnierzy Armii Czerwonej
1644053
Pomnik Partyzantów
Pomnik w libiąskim lesie stał kilkadziesiąt lat w miejscu, gdzie znajdował się bunkier ziemny oddziału partyzanckiego działającego na terenie Libiąża i okolic. W dniu 6 maja 1944 bunkier został otoczony i wywiązała się nierówna walka pomiędzy partyzantami i Niemcami. Zginęło dziewięciu partyzantów. Kamienny obelisk przypominał właśnie o tym wydarzeniu.
1651117
start i koniec trasy
Dość dobra trasa z zabytkami w Libążu wraz z dobrym kebabem
brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.

Beta