szacun gościu

Dodano 4 listopada 2012 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

15516
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 1.4
 • Dystans: 29,3 km
 • Przewyższenie: 1 344 m
 • Suma podejść: 2 825,7 m
 • Suma zejść: 2 659,52 m
 • Data: 20 października 2012
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Zakopane
Wycieczkę zaplanowaliśmy na 2 dni z noclegiem w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów. Pierwszego dnia wyruszyliśmy skoro świt ze Schroniska Młodzieżowego w Zakopanem. Trasa wiedzie przez Kuźnice żółtym szlakiem w kierunku Murowańca. Dolina Jaworzynki przy dobrej pogodzie jaką zastaliśmy, oferuje ciekawe widoki na otaczającą nas górską roślinność, a w dalszej części delikatną rozgrzewkę stromym podejściem. Alternatywą jest niebieski szlak przez Upłaz, gdzie pniemy się raczej jednostajnie w górę.
Po dotarciu do schroniska ok 11:00 chwila przerwy na kabanosa i ruszamy dalej w kierunku przełęczy Liliowe, która jest granicą między Tatrami Zachodnimi, a Wysokimi. Po monotonnym, półtoragodzinnym podejściu skrajem Hali Gąsienicowej, docieramy na przełęcz i leżymy ok. 30min na trawce delektując się iście wspaniałymi widokami na Kasprowy, Czerwone Wierchy i Giewont w tle, a po słowackiej stronie na Cichą Dolinę Liptowską (widoki mega..). Po zebraniu się do kupy kierujemy się na nasz najwyższy wierch tego dnia - Świnicę. Ciekawa trasa, blisko szczytu ubezpieczona łańcuchami daje niezłą satysfakcję i oczywiście niezapomniane widoki. Pogoda jak marzenie - słońce bez ani jednej chmurki i 20st - 20tego października w tatrach jest czymś co zaskoczyło nas najbardziej, szczęściarze z nas ;) Kolejne pół godziny na szczycie w towarzystwie ok. 20 osób i śledzia z puszki wystarczy na regeneracje sił.
Kolejny etap naszej trasy to Zawrat i być może kawałek Orlej Perci. Szybkie, eksponowane i w większości ubezpieczone łańcuchami zejście daje sporo satysfakcji, ale nastręcza trochę trudności (największa w naszym przypadku to spocony turysta przed nami skrupulatnie nas blokujący - zapach kazał nam go koniecznie wyprzedzić).
Po dotarciu na Zawrat i ocenie naszych możliwości czasowych postanowiliśmy przejść Orlą Percią do Koziej Przełęczy.
Tablica zapraszająca nas na ten nieznany dla nas szlak przypomina, że na odcinku Zawrat - Kozi Wierch obowiązuje ruch jednokierunkowy, oczywiście w kierunku Koziego.
Ekspozycja, łańcuchy, klamry i drabinki czynią z tej trasy niezłe źródło adrenaliny. Warte wzmorzonej uwagi jest przejście na północną stronę Zamarłej Turni, oraz drabinka na Koziej Przełęczy.
Po zejściu do Pustej Dolinki prędko maszerujemy w stronę schroniska w DPSP. Ostatnie metry pokonujemy już po zmroku, no ale to już dla nas problemem nie było.
Kolejny dzień to droga przez Świstówkę, na Morskie Oko.
Dolina Roztoki prezentuje się przepięknie, a obrót w tył i widok na DPSP z Siklawą na pierwszym planie to najlepsza nagroda za te maszerowanie pod górę często bez końca :)
Ostatni etap jest najnudniejszym, ale koniecznym obowiązkiem - po dojściu do Morskiego Oka czeka nas 10km spacerku asfaltem do Palenicy Białczańskiej, gdzie łapiemy busa do Zakopca.

Dla zainteresowanych - "Szacun Gościu" to zespół z wokalistką Kasią, która to umilała nam poprzedniego wieczora kolacyjkę w zacnej zakopiańskiej knajpce ;]

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Podhale
Podhale - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Podhale to kraina bardzo atrakcyjna i szybko rozwijająca się dla turystyki. Mapa "Podhale" zawiera szlaki piesze, rowerowe i konne, informacje praktyczne znajdą tu także miłośnicy nart.

Mapa Beskid Sądecki i Pieniny
Beskid Sądecki i Pieniny - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna Beskidu Sądeckiego obejmuje obszar zamknięty przez dolinę Dunajca na północnym zachodzie oraz Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera też obszar Małych Pienin, Pieninek, Gór Grzybowskich oraz część Pienin...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0