Świnoujście - Wisełka

Dodano 3 września 2012 przez Garmin
Świnoujście - Wisełka
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

13474
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 69,6 km
 • Czas trwania: 4 h 20 min
 • Średnia prędkość: 16,06 km/h
 • Przewyższenie: 96,23 m
 • Suma podejść: 348,05 m
 • Suma zejść: 361,04 m
 • Data: 30 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Świnoujście
83706
LAP001
LAP001
83707
za tą bramą są podobno żubry
83708
wjazd na prom
83709
szlak rowerowy R10
83710
Fort Aniołą
83711
czyż nie piekna ścieżka rowerowa
83712
Wisełka
83713
ciekawy rower
83890
sjesta dziczej rodziny
Czas wracać na polskie ścieżki rowerowe. Postanawiam się rozejrzeć i wyruszam międzynarodową ścieżką rowerową R10. Ruszam jak zwykle z parkingu w Świnoujściu. Od samego początku jadąc przez miasto gubię ślad , ale jakoś udaje mi dostać do miejskiej przeprawy promowej. Chwila oczekiwania i w grupie rowerzystów wsiadam na prom. Moją uwagę przykuwają dwa niezwykłe rowery . Widać ,że dla ich właścicieli te rowery to cały świat.
Po chwili wyjeżdżam z promu i zgodnie z oznaczeniami ruszam przed siebie. Już po chwili gubię gdzieś szlak. Nie chce mi się szukać , tym bardziej ,że przede mną jedzie mężczyzna w moim wieku , więc siadam mu na kółko i trzymam się tak do opuszczenia miasta. Tempo wydaje mi się dość wolne więc naciskam na pedały , wyprzedzam rowerzystę przy okazji się witając. Po kilku minutach mój znajomy mnie wyprzedza i ja siedzę mu na kółku. Po kliku kilometrach żegna się ze mną ubolewając przy okazji ,że fajnie byłoby tak przejechać wspólnie całą trasę.
No cóż. Pędzę rowerem po dość ruchliwej trasie. Co chwila mijają mnie ciężkie wozy, wiatr spycha do rowu , co jakiś czas ktoś zatrąbi. No wreszcie czuję się jak w domu , jechać to mało , trzeba jeszcze walczyć o „przetrwanie „
Po jakiś 25 kilometrach wjeżdżam do miejscowości Międzyzdroje. Mam cichą nadzieję ,że odnajdę zagubioną ścieżkę R10, nic podobnego. Kieruję się w stronę Rewala. Trasa ruchliwa ale spokojniejsza. Można spotkać też rowerzystów. Zaczęły się klify , a więc też górki. Kilka kilometrów za Międzyzdrojami moją uwagę przykuwa pełny aut parking i oznaczenia – do żubrów. Piaskowo-szutrową ścieżką dojeżdżam do bramy za którą można za jedyne 5 złotych /3 złote ulgowe/ zobaczyć stadko żubrów. Jakoś nie mam ochoty wpychać się pomiędzy licznie przybyłe tu wycieczki szkolne. Zjadam mały posiłek , a żubra może wypiję wieczorkiem.
Wracam do główne drogi i podążam jeszcze w stronę miejscowości Wisełka. Zaczyna się mocno chmurzyć więc wracam na przeprawę do Świnoujścia.
Przy niewielkich opadach deszczu docieram do parkingu. Tutaj mała niespodzianka rodzina dzików skorzystała z posiłku szykowanego przez turystów z Niemiec.
Było na co popatrzeć.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wyspa Wolin
Wyspa Wolin - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyspy Wolin zawiera szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Mapy swoim zasięgiem obejmuje fragment wybrzeża w części niemieckiej, od wschodu zamknięta jest przez Dziwnów.

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
30 marca 2015 jedrula77 napisał:
ciekawa trasa
darwa
24 czerwca 2014 darwa napisał:
Będę w tych terenach w sierpniu, już nie mogę się doczekać wyjazdu i wycieczek po Wolinie i okolicach. Pozdrawiam.
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0