Świnoujście - Uznam

Dodano 5 września 2012 przez Garmin
Świnoujście - Uznam
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

13544
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 4.3
 • Dystans: 63,9 km
 • Czas trwania: 3 h 29 min
 • Średnia prędkość: 18,3 km/h
 • Przewyższenie: 108,8 m
 • Suma podejść: 531,77 m
 • Suma zejść: 539,19 m
 • Data: 1 września 2012
 • Lokalizacja: Polska, zachodniopomorskie, Świnoujście
83894
LAP001
LAP001
83897
wyjście z morza
83901
wieża w Uznam
83902
w drodze powrotnej
83903
w kierunku Garz84
83904
wjazd do Uznam
83905
tu juz po piachu
83906
cieżka rowerowa w kierunku Benz
83907
szlakowskaz na trasie17
83908
szytrowo piaczysta droga w kierunku Bansin
83909
pole gofowe88
83910
szczęśliwe posiaczki
83911
rynek Uznam
83912
Nad jeziorem Wolgastsee96
83913
kościół mariacki w Uznam
83914
mapka na trasie53
83915
Korswandt50
83916
Jeziorko Wolgastsee75
83917
a w zagrodach różne zwierzęta
Ruszam więc w moją ostatnią wycieczkę rowerową nad morzem. Cel , osiągnąć miejscowość Uznam / Usedom/ Teoretycznie wiem jak dojechać , więc jak zwykle z parkingu w Świnoujściu do byłego przejścia granicznego a potem w Alebeck na wysokości stacji CPN w lewo w kierunku Korwandt. Tutaj zjeżdżam ze ścieżki rowerowej i jadę kawałem główną drogą. Pamiętam ,że gdzieś miedzy budynkami przejadę w kierunku Katschow i dalej do Uznam. Chyba jednak coś pomyliłem bo droga asfaltowa przechodzi w szutrową a potem piaszczystą . Jadę jednak przed siebie , przecież w końcu gdzieś wyjadę . Po jakiś 30 minutach w oddali widzę jadące auta , trafie więc do głównej drogi i tam zobaczę co dalej. Jeszcze przed dojazdem do tej drogi zatrzymuje mnie dwoje starszych Niemców na rowerach , którzy pytają o drogę. Wyciągam więc mapę i jakoś się dogadujemy. Na koniec mężczyzna pokazuje na piaszczystą drogą i pyta czy tak jest do końca , ochoczo potwierdzam i twierdzę ,że jest super . Mężczyzna śmieje i ogląda mój rower , chyba ma nie gorszy od mojego , brak więc argumentu aby nie jechać. Na koniec kobieta łamaną polszczyzną mówi „dziękuję „ i tak kończy się to krótkie międzynarodowe spotkanie. Ja dojeżdżam do głównej drogi przy której jest oczywiście ścieżka rowerowa , dojeżdżam do Bansin i na wysokości sklepu Lidll skręcam na Benz. Około 30 minut jadę ścieżką rowerową , Ruch rowerzystów jest umiarkowany , pogoda dopisuje .
Po drodze mijam małe miejscowości głównie gospodarstwa rolne. W okolicy Benz doganiam grupę około 20 niemieckich emerytów na rowerach. Próbuję wyprzedzić ich bokiem i nie narobić przy okazji zamieszania , gdy tylko zostaje zauważony wszyscy ostrzegają się dzwonkami i całą droga jest moja.
W południe przysiadam na przystanku autobusowym i konsumuje śniadanie.
W międzyczasie zgubiłem gdzieś ścieżkę rowerową , jadę więc główną drogą do Uznam. Drogowskaz pokazuje 7 km do celu. Na drodze duży ruch samochodów , praktycznie nie przerwany sznur w jedną i drugą stronę . Przyklejam się do linii wyznaczającej brzeg jezdni i pędzę w kierunku celu. Przez cała drogę nikt ani razu na mnie nie zatrąbił , nie zepchnął do rowu , nie dał odczuć ,że mimo wszystko jestem tu intruzem , bo jak się później okazało ścieżka rowerowa biegnie prawie równolegle.
Uznam to małe miasteczko , dość ubogi rynek , w centrum kościół mariacki, Nie zabawiam tu długo , odnalezioną ścieżka rowerową ruszam do Świnoujścia.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Wyspa Wolin
Wyspa Wolin - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Wyspy Wolin zawiera szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz najważniejsze atrakcje turystyczne. Mapy swoim zasięgiem obejmuje fragment wybrzeża w części niemieckiej, od wschodu zamknięta jest przez Dziwnów.

Wasza ocena: 5.0 (2 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
jedrula77
30 marca 2015 jedrula77 napisał:
ciekawa trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.