Świętochłowice-Psary-Niegowonice-Chechlo-Ryczów-Podzamcze-Zawiercie

Dodano 14 listopada 2020 przez plik GPX
Świętochłowice-Psary-Niegowonice-Chechlo-Ryczów-Podzamcze-Zawiercie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

193852
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Trudny
 • Gwiazdki: 3.9
 • Dystans: 96,3 km
 • Przewyższenie: 205,1 m
 • Suma podejść: 726,6 m
 • Suma zejść: 671,3 m
 • Data: 2 października 2016
 • Lokalizacja: Świętochłowice
1099076
Zamek Ogrodzieciec
1099077
Jezioro Pogoria IV
1099078
Jezioro Pogoria IV
1099079
Pustynia Błędowska
1099080
W drodze na Rodaki
1099081
Drewniany kościółek w Rodakach
Po sobotnim wypadzie z przygodami, niedzielnego ranka z kumplem zaczynam kolejny rowerowy dzień.Sobota była na zachód to Niedziela kierunek wschód z lekkim podciąganiem na północ ,tak dla równowagi.
Ciśniemy dziś na Jurę Krak-Częst.Dobrze mi znanymi drogami bez postojów szybko docieramy do Jez.Pogoria IV.Odpoczynek,kilka foci i trasą rowerowa wzdłuż brzegu na północ jeziora a dalej z nawigacją przez Chruszczobród,Wiesiółke do Niegowonic.Trafiamy tu na parafialny odpust i droga przy kościele zamieniła się w deptak.W sklepie kupujemy po dwa radlerki na drogę i pędzimy w kierunku wsi Chechło by zerknąć na Pustynie Błędowska.Docieramy na skraj lasu pchając rowery na niewielkie wzniesienie wszędzie piach.Wypijamy po piwku i kręcimy do wsi Rodaki. Szlak rowerowy stromy i kamienisty.Oglądamy drewniany kościółek i dalej szlakiem rowerowym do Ryczowa.Ten odcinek bardzo ciężki,sam piach często prowadzimy rowery.
Z Ryczowa kierujemy się do Podzamcza na zamek Ogrodzieniec po drodze wychylamy po drugim radlerku.Wszędzie sporo ludzi, na zamku już byliśmy więc tylko oglądamy go z zewnątrz i pędzimy do Zawiercia na pociąg bo pogoda zgodnie z prognozami się psuje.Ze stacji do domu dojeżdżam już w strugach deszczu.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Krakowa
Okolice Krakowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Krakowa i okolic przedstawia najważniejsze tereny rekreacyjne tego rejonu, m.in. Puszczę Niepołomicką, Dolinki Podkrakowskie i Ojcowski Park Narodowy. Obszar mapy "Okolice Krakowa" zamknięty jest przez Bochnię na wschodzie, Wadowice na...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna
Jura Krakowsko-Częstochowska - część północna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia północną część jury Krakowsko-Częstochowskiej - obszar usiany skalnymi ostańcami z wąwozami i płaskowyżami. Są tu też zamki i pałace. Zasięg mapy wyznaczają: Częstochowa Koniecpol, Zawiercie, Miasteczko Śląskie. Gęsta sieć szlaków...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0