Świętochłowice-Bobrowniki-Świerklaniec-Kalety

Dodano 21 października 2015 przez plik GPX
Świętochłowice-Bobrowniki-Świerklaniec-Kalety
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

69961
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

386870
P1000146-1
386872
Jezioro Rogożnik
386874
Jez.Świerklanieckie
Trasa dobra na gorący letni dzień.Odwiedzamy trzy zbiorniki wodne z których w dwóch można zażyć kąpieli.Pierwsze Jez.Rogożnik,mało zatłoczone nawet w sezonie,położone w otoczeniu drzew.Dalej do Jez.Świerklaniec jedziemy przez las pieszym szlakiem niebieskim.Jezioro to jest sztucznym zbiornikiem na Brynicy i głównie służy jako zbiornik wody dla Śląska.Jedziemy przez zaporę,potem lewym brzegiem po wale i przez mostek wjeżdżamy do pięknego parku w Świerklańcu z Pałacem Kawalera w roli głównej.Dalej Cały czas za znakami niebieskimi docieramy do położonego w lesie jeziora Chechło-Nakło-okazja do kąpieli.Piaszczyste plaże,liczne knajpki,śsrodki wćzasowe,pola namiotowe wypożyczalnie sprzętu pływającego itp.Jest też jedno ale.W gorące weekendy lata ciężko znaleść nawet kawałek wolnego miejsca-chyba cały śląsk się tu zjeżdża.

Dalsza trasa już do samych Kalet prowadzi lasami Lublinieckimi z kilkoma miejscowościami jak np.Miasteczko Śląskie z drewnianym kościołem czy Mikołeska,malutka wieś zagubiona w lesie z dala od innych miejscowości.Z Kalet powrót pociągiem.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Okolice Częstochowy
Okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Częstochowy i okolic obejmuje swym zasięgiem zachodnie okolice Częstochowy, a w nich Park Krajobrazowy Górnej Liswarty, powiat lubliniecki, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin oraz bogatą treść turystyczną: szlaki piesze...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Świętochłowice. Plan miasta
Świętochłowice. Plan miasta - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Plan Świętochłowic – skala 1: 9 000 ze spisem ulic. Plan aktualizowany w terenie. Na planie zaznaczono między innymi rodzaje nawierzchni dróg, szkoły, numeracje posesji. Plan obejmuje miasto w granicach administracyjnych. 

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Aplikacja Traseo
Moja mapa 0