Świętochłowice-Bobrowniki-Jez.Świerklaniec-Wozniki-Częstochowa

Dodano 3 listopada 2015 przez plik GPX
Świętochłowice-Bobrowniki-Jez.Świerklaniec-Wozniki-Częstochowa
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

70423
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.1
 • Dystans: 89,0 km
 • Przewyższenie: 94,58 m
 • Suma podejść: 408,27 m
 • Suma zejść: 460,79 m
 • Data: 18 października 2015
 • Lokalizacja: Polska, Śląskie, Świętochłowice
389328
Jezioro Świerklanieckie we mgle
389329
Żabie Doły we mgle
389330
Wozniki rynek
389331
Drewniany kościółek w Starczy
389332
Częstochowa
Deszczowy tydzień,deszczowe prognozy na kolejny a pomiędzy tym jedynie niedziela z zapowiedzi-bez opadów.Ranek mglisty,chłodny,szarobury.Wymiana sms-ów z kumplem i decydujemy że jedziemy.

Najpierw na cel obieramy dojechać do Jez.Świerklanieckiego i tam decydować co dalej w zależności od rozwoju pogody.Chłodno więc jedziemy dosyć szybko,nad jeziorem klimat jak nad morzem,gęsta mgła zlewa się z taflą wody a w tle łódki jak małe statki.Nie pada więc kolejny cel to miasteczko Wożniki i powrót pociągiem z którejś z okolicznych miejscowości.
Docieramy tu w bardzo dobrym czasie bo od Świerklańca do samych Woznik jedziemy cały czas przez lasy praktycznie bez postojów.Oglądamy tu najpierw stary drewniany kościółek a potem zaglądamy na senny ale ładny rynek.Chmury się podziurawiły i nieśmiało wychodzi słonko.Ten optymistyczny akcent sprawia że kręcimy dalej na północ i obieramy za cel miasto świętej wieży.Po drodze w Starczy oglądamy jeszcze jeden drewniany kościółek.Docieramy do Częstochowy,trochę kręcimy po starym mieście,przejeżdzamy alejami pod Klasztor i wracamy w rejon dworca gdzie po wychyleniu szklanicy browarka ładujemy się w pociąg.Tak kończymy ładny dzień który zaczął się szaro,buro,mgliście.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Mapa Okolice Częstochowy
Okolice Częstochowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Częstochowy i okolic obejmuje swym zasięgiem zachodnie okolice Częstochowy, a w nich Park Krajobrazowy Górnej Liswarty, powiat lubliniecki, zawiera sieć dróg z numeracją, granice gmin oraz bogatą treść turystyczną: szlaki piesze i rowerowe,...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0