Suwalszczyzna, kraina jak baśń, dzień 5

Dodano 4 listopada 2019 przez plik GPX
Suwalszczyzna, kraina jak baśń, dzień 5
  • Opis
  • Mapa
  • Punkty

Kod trasy

161947
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

914868
Kościół pw. Ducha Świętego w Kaletniku
914869
Teren rekreacyjny i plaża w Kaletniku
914870
Droga asfaltowa niczym ser szwajcarski, pod górala w sam raz ;)
914871
No to skok w las, bo asfaltami to my jeździć nie lubimy
914872
rz. Wiatrołuża
914873
Wiatrołuża po raz drugi
914874
Wiata wypoczynkowa
914875
Piękne Jezioro Gałęziste / przerwa
914876
rz. Kamionka
914877
Dno Kamionki
914878
Drogowskaz szlaków rowerowych
914879
Cmentarz na wzgórzu
914880
Malownicze łąki i pastwiska
914881
Opuszczone domy
914882
Platforma widokowa
914883
Widok z platformy na suwalskie pagórki
914884
Widok z platformy na klasztor Kamedułów
914886
Stare drewniane domy
914887
:)
914888
Droga przez las
914889
Wśród malowniczych łąk
914890
Jeziorko
914891
Drewniana zabudowa wsi
„Kraina jak baśń” to aktualne hasło promocyjne Suwalszczyzny. Krajobraz łączy tutaj cechy terenów podgórskich z nizinnymi pojezierzami. Wyjątkowo urozmaiconą rzeźbę terenu mamy w północnej części regionu, to tzw. Góry Sudawskie. Głębokie rynny lodowcowe, kręte wały ozów i wysokie pasma wzgórz morenowych czy też największe w kraju zgromadzenie głazów narzutowych spotkamy właśnie na przemierzanych przez nas trasach. Na naszych rowerowych wycieczkach zapoznaliśmy się także z najgłębszym w Polsce – Jeziorem Hańcza oraz największym w regionie – Jeziorem Wigry. Zagłębiliśmy się w malowniczej Puszczy Wigierskiej objętej ochroną parku narodowego, poznaliśmy inne mniejsze jeziora, ich półwyspy i wyspy. Suwalszczyzna to kraina bogata także pod względem historycznym. Zobaczyliśmy tu liczne kurhany i grodziska. A perłą w koronie był klasztor Kamedułów na jeziorze Wigry.

Ostatniego dnia naszej pięciodniowej wizyty na ziemiach suwalskich odwiedziliśmy północną część Puszczy Wigierskiej. Wśród tutejszej leśnej gęstwiny skrywa się wiele maleńkich jezior i torfowisk, pięknie meandruje także rzeka Wiatrołuza. Podobnie jak w poprzednich dniach, tak i tego dnia wycieczki dominowała malownicza przyroda. W pierwszej części wycieczki przeważają lasy iglaste, a w drugiej malownicze pola i łąki wzniesienia sięgające 200 m n.p.m. Na jednym z nich znajduje się niewielka platforma widokowa, z której ponownie obserwujemy Jezioro Wigry i górującą nad nim bryłę klasztoru Kamedułów.
Trasę poleca
GR3miasto

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Suwalszczyzna
Suwalszczyzna - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Suwałk i okolic regionu obejmuje cały obszar Suwalszczyzny: od Olecka na zachodzie do granicy państwowej na wschodzie. Znajdziemy tu szlaki kajakowe, trasy piesze, rowerowe, zabytki i inne atrakcje oraz infrastrukturę turystyczną.

Mapa Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy
Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.