SUDETYSPORT Asfaltowa Nr 1

Dodano 13 czerwca 2017 przez rysowanie
SUDETYSPORT Asfaltowa Nr 1
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

101315
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 8.0
 • Dystans: 16,5 km
 • Przewyższenie: 350,9 m
 • Suma podejść: 389,82 m
 • Suma zejść: 386,68 m
 • Lokalizacja:
596652
Zalew Stara Morowa
Malowniczy zalew z plażą, polem campingowym i wieżą widokową
596653
Wapiennik Łaskawy Kamień
Dziewiętnastowieczny wapiennik jest to twór architektoniczny służący do wypalania wapienia pozyskiwanego w pobliskim kamieniołomie pełniący swoja funkcje do 1920 roku. Zaprojektowany przez Karola Schinkla słynnego berlińskiego architekta popadł w ruinę jednak został odrestaurowany ocalając tym samym go przed całkowitym zniszczeniem także ocalając unikalny piec wapiennik prawdopodobnie jedyny w kraju obiekt przemysłowy tego typu.
596655
Park Linowy
W ofercie parku linowego znajdują się trzy trasy:
Trasa niska składająca się z 12 przeszkód zawieszonych na wysokości od 1,5 do 2m.
Trasa średnia składająca się z 13 przeszkód i zawieszona na wysokości ok. 5-7m.
Trasa wysoka dla bardziej wymagających i poszukujących mocnych wrażeń składająca się z 15 przeszkód i zawieszona na wysokości 8-10m.
Wszyscy uczestnicy otrzymują profesjonalny sprzęt asekuracyjny, instruktaż na trasie szkoleniowej i fachową pomoc podczas pokonywania tras.
596664
Muzeum Ziemi
Muzeum Ziemi posiada unikatową kolekcję minerałów i skamieniałości na skalę Polski, jak i Europy. Okazy pochodzą z całego świata. Do rzadko spotykanych znalezisk należą cztery skamieniałe gniazda z jajami dinozaurów - łącznie ponad czterdzieści jaj. W naszym kraju jest to jedyne miejsce, gdzie możemy podziwać te unikatowe skamieliny. Zwiedzanie muzeum odbywa się zawsze z przewodnikiem. Na terenie obiektu znajduje się również ogród i park jurasjki.
596665
Kopalnia Uranu
Kopalnia uranu położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, 3 szyby, a sumaryczna długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie wydobyto tu 20 ton uranu.

Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się przy drodze łączącej Kletno z Sienną. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w północno-wschodniej, najwyżej położonej części kopalni. Zobaczyć tu można wiele atrakcyjnie oświetlonych wystąpień miejscowych minerałów (fluoryt, ametyst, kwarc i innych). Długość udostępnionych wyrobisk to około 400 m chodników o szerokości 1,5-2 m, wysokości 1,7 do ponad 2 m. Sztolnia jest całkowicie bezpieczna pod względem promieniowania radioaktywnego.
596667
Kolej Linowa "LUXTORPEDA"
Szybka i nowoczesna kolej linowa na Czarną Górę i wieżę widokową na jej szczycie.
596669
Zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna Żmija"
Zjeżdzalnia ma długość 950 m, na trasie mamy 3 pętle, przejazd przez las i potok wiaduktem na wysokości 8 metrów nad potokiem. Wszystko oczywiście na najwyższym poziomie bezpieczeństwa i z gwarancją dobrej zabawy. Jest to najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce.
Trasa asfaltowa z Siennej przez Stronie Śl. wieś, przy Zalewie Stara Morawa, dalej przez Kletno i Janową Górę z powrotem do Siennej.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Złote
Góry Złote - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Góry Złote" zawiera przebieg tras turystycznych pieszych i rowerowych, aktualizowany w terenie. Mapa obejmuje swym zasięgiem obszar od Paczkowa do Jeseníka (na osi płn. - płd.) oraz od Oldrzychowic Kłodzkich do Jarnołtowa (na...

Mapa Ziemia Kłodzka
Ziemia Kłodzka - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa "Ziemia Kłodzka" przeznaczona jest zarówno dla turystów pieszych, rowerowych, jak i tych wybierających turystykę samochodową. Zasięg mapy został wyznaczony przez Złoty Stok i czeski Javornik na wschodzie, Kudowę Zdrój na zachodzie (wraz z...

Mapa Jesioniki i Góry Złote
Jesioniki i Góry Złote - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia dwa niewielkie pod względem wysokości pasma górskie Sudetów rozciągające się na granicy Polski i Czech, na pograniczu Moraw i Śląska. W Jesionikach najbardziej rozpoznawalnym szczytem jest Pradziad (1491 m n.p.m.)...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0