Strbske Pleso, Szczyrbskie Jezioro, Wodospad Skok

Dodano 19 października 2015 przez plik GPX
Strbske Pleso, Szczyrbskie Jezioro, Wodospad Skok
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

69913
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Turystyka górska
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 6.0
 • Dystans: 10,4 km
 • Czas trwania: 401 415 h 5 min
 • Średnia prędkość: 0 km/h
 • Przewyższenie: 428 m
 • Suma podejść: 835 m
 • Suma zejść: 982 m
 • Data: 17 października 2015
 • Lokalizacja: Strbske Pleso
386596
Szczyrbskie Jezioro
Strbske Pleso
386597
Strbske Pleso
386598
Strbske Pleso
Centrum rekreacji
386599
Mlynicka Dolina
Strbske Pleso
386600
Mlynicka Dolina
386601
Mlynicka Dolina
386602
Mlynicka Potok
386603
Mlynicka Dolina
386604
Wodospad Skok
386605
Wodospad Skok
386606
Wodospad Skok
386607
Wodospad Skok
386608
Vysoke Tatry
386609
Vysoke Tatry
386610
Vysoke Tatry
386611
Szczyrbskie Jezioro
386612
Dolina Mlynicka
Miła, lekka i przyjemna trasa dla całej rodziny w Tatrach Słowackich. Samochodem możemy dojechać aż po samo Szczyrbskie Jezioro gdzie znajduje się ogromy kompleks wypoczynkowo-sportowy. Liczne restauracje, hotele, pensjonaty, skocznie narciarskie, kolejka. Štrbské Pleso to drugie co do wielkości jezioro położone w Tatrach Słowackich z pod którego rozciąga się piękna i niepowtarzalna panorama gór.

Wycieczkę zaczynamy od wejścia na żółty szlak idący częściowo wzdłuż jeziora który łączy się również z czerwonym którym możemy dotrzeć do schroniska nad jeziorem Popradske Pleso.
Szlak żółty częściowo wiedzie przez las a następnie oferuje nam wyjątkowe widoki Tatr Wysokich, po około godzinie marszu daje się słyszeć szum potoku Mlynica który płynie przez dolinę o tej samej nazwie ( Mlynicka Dolina). Po półtorej godzinie znajdujemy się u stup wodospadu "Skok" który swą potęgą robi ogromne wrażenie. Śmiało można wspiąć się nieco wyżej nad wodospad gdzie dalsza droga prowadząca na Bystre Sedlo jest częściowo ubezpieczona w łańcuchy.

Cała wycieczka zajmuje około 3 godzin proponuje również podejście na w/w schronisko koło którego znajduje się cmentarz poświęcony ofiarom gór. Niestety nam w tym przeszkodziła pogoda i nie zrealizowaliśmy całości trasy.

Polecam podejście nad Vodopad Skok dla odpoczynku lub rozchodzenia przed większą wyprawą

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie i Słowackie - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Tatry Polskie i Słowackie wydawnictwa Compass swoim zasięgiem obejmuje obszar Tatr Wysokich, Bielskich i Zachodnich leżących po stronie zarówno polskiej jak i słowackiej. Mapa Tatr przedstawia atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki...

Mapa Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń
Główny Szlak Beskidzki - Wołosate-Ustroń - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Przy...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.