Statkiem do Tyńca (płatna)

Dodano 14 czerwca 2011 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa

Kod trasy

3730
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Żeglarstwo
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 1.5
 • Dystans: 11,9 km
 • Przewyższenie: 8,28 m
 • Suma podejść: 17,8 m
 • Suma zejść: 14,9 m
 • Data: 14 czerwca 2011
 • Lokalizacja: Polska, małopolskie, Kraków
Podróż statkiem po Wiśle z centrum Krakowa do Tyńca jest niezapomnianą atrakcją i pozwala zobaczyć Kraków i jego piękne okolice z innej perspektywy. Statki wycieczkowe oraz gondole kursują od maja do września – większość zaczyna rejs u stóp Wawelu przy Moście Grunwaldzkim lub Dębnickim (statki Legenda, Nimfa, Sobieski, Piotruś Pan i in.) Można też wsiąść do Krakowskiego Tramwaju Wodnego na jednym z przystanków: Galeria Kazimierz, Most Kotlarski, Paulińska, Most Grunwaldzki, Most Dębnicki, Flisacka, Tor kajakarstwa górskiego, Tyniec Klasztor (www.ktw.krakow.pl). Na trasie czekają nas piękne widoki, urzekające panoramy miasta i jego zabytków – począwszy od Wawelu, przez Stare Dębniki, Salwator z Kościołem i Klasztorem Sióstr Norbertanek, Zamek w Przegorzałach, Klasztor Kamedułów na Bielanach, Stopień Wodny Kościuszko i wreszcie Klasztor Benedyktynów w Tyńcu. Cała malownicza okolica objęta jest ochroną w formie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Trasę można połączyć z wycieczką rowerową (rower możemy zabrać ze sobą na statek).

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Rowerowy Szlak Orlich Gniazd
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju, cieszącym się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki...

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Wasza ocena: 2.0 (7 głosów)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
boulinek11
10 grudnia 2012 boulinek11 napisał:
Swietna trasa
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.