Stąd do Wieczności

Dodano 19 sierpnia 2012 przez Garmin
Stąd do Wieczności
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

12761
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 5.7
 • Dystans: 108 km
 • Czas trwania: 7 h 17 min
 • Średnia prędkość: 14,78 km/h
 • Przewyższenie: 569,63 m
 • Suma podejść: 1 608 m
 • Suma zejść: 1 551,24 m
 • Data: 19 sierpnia 2012
 • Lokalizacja: Stronie Śląskie
81082
szlakowskaz Wojtowska Równina
81083
widok z Przełęczy Puchaczówka
81084
Stara zabudowa w Bystrzycy Kłodzkiej
81085
widok ze Spalonej
81086
uff już Żelazno
81088
ta droga chyba faktycznie jest do wieczności
81105
spotkanie z Straznikiem Wieczności zaliczone
81106
drewniany kościółek w Starej Bystrzycy
81107
Schronisko PTTK w Spalonej
81108
miejsce spotkań leśniczych
81109
wjazd na niebieski szlak rowerowy od Mostowoc
Mało mnie było w tym roku w Górach Bystrzyckich, nadszedł więc czas aby zaległości te chociaż częściowo nadrobić. Wybór pada na okolice Spalonej i tajemnicze miejsce pod nazwą Strażnik Wieczności.
Więc ruszam do Wieczności , początkowo jak zwykle na Przełęcz Puchaczówka.
Pogoda piękna , zaczyna nawet wiać chłodniejszy wiaterek. Pod szczytem Czarnej Góry jak zwykle piękne widoki na okoliczne góry. Potem długi zjazd w kierunku Idzikowa i dalej Bystrzycy Kłodzkiej. Zrobiło się naprawdę ciepło a tu długi i męczący podjazd do Spalonej. Piękne widoki , cisza i ani się obejrzałem jak usiadłem na ławeczce pod schroniskiem. Krótka przerwa na śniadanie , wymiana wrażeń z licznymi rowerzystami i ruszam w kierunku Mostowic. Po około 2 kilometrach skręcam na szutrową drogę i niebieski szlak rowerowy. Jadę raczej na wyczucie , bo w odróżnieniu od czeskich tras rowerowych , trudno tu znaleźć jakiekolwiek oznaczenia. Na trasie nie ma żywej duszy a szlak to zjeżdża w dół to pnie się do góry. Tak dojeżdżam do miejscowości młoty skąd już czerwonym szlakiem rowerowym pnę się do góry w kierunku jak myślę tajemniczego Strażnika.
Na Wojtowskiej Równi zatrzymuje się na chwilkę . Słyszę odgłosy a potem sylwetki dwóch rowerzystów. Oni także jadą w tym samym kierunku., Po kilku minutach , na skraju szutrowej drogi odnajdujemy Strażnika Wieczności , uwieczniamy ten fakt robiąc sobie wzajemnie zdjęcia i ruszamy. Ja na moich wąskich oponach niestety z góry nie mogę rozwinąć większej prędkości bo rower podskakuje niemiłosiernie.
Z radością witam asfaltową drogę koło Polanicy Zdroju. Teraz już gładko do domku.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Góry Bardzkie i okolice
Góry Bardzkie i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na...

Mapa Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis
Mapa tras rowerowych - Singletrack Glacensis - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia obszar Ziemi Kłodzkiej z naniesionymi pętlami Singletrack'ów. Rowerowe trasy zostały wytyczone przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej. Na mapie oznaczono przebieg pętli wraz z ich infrastrukturą (stacje naprawcze,...

Mapa Śnieżnik i Międzygórze
Śnieżnik i Międzygórze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Śnieżnika wraz z planem Międzygórza. Plan Międzygórza jest opracowany w skali 1:8 000, natomiast Śnieżnik – 1:20 000. Na mapie Śnieżnika zaznaczono informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W...

Wasza ocena: 5.0 (3 głosy)

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.