Średniowieczny Kraków

Dodano 31 lipca 2017 przez rysowanie
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

105890
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower szosowy
 • Stopień trudności: Łatwy
 • Gwiazdki: 2.3
 • Dystans: 3,9 km
 • Przewyższenie: 11,1 m
 • Suma podejść: 25,07 m
 • Suma zejść: 23,96 m
 • Lokalizacja:
619105
Barbakan i Mury Obronne
Zabytki średniowiecznej fortyfikacji miejskiej pokazują, jak dawniej wyglądały obwarowania Krakowa. Aktualnie jest to miejsce pokazów walk rycerskich i tańców dworskich.
619106
Wieża Ratuszowa
Niezwykłe wrażenie robi panorama starego miasta oglądana z Wieży Ratuszowej, dawnego symbolu władzy politycznej i ekonomicznej miasta.
619107
Kamienica Hipolitów
Śladami kota Hipolita, mieszkańca kamienicy, można zgłębiać zakamarki i poznawać tajemnice typowego domu mieszczańskiego.
619108
Podziemia Rynku
Multimedialne widowisko porywa widza w podróż w czasie, podczas której można nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii początków legendarnego miasta.
Średniowieczny Kraków 

Niech rower zostanie twoim wehikułem czasu, który zabierze cię w podróż szlakami średniowiecznego miasta. Poznaj mroczne tajemnice oraz historie plag i najazdów. Przekonaj się, jak przed wiekami toczyło się życie w Krakowie, mieście zaludnionym przez królów, kupców i żaków.
Trasa obejmuje cztery odziały Muzeum:
1. Barbakan i Mury Obronne
2. Wieża Ratuszowa
3. Kamienia Hipolitów
4. Podziemia Rynku

Dzięki współpracy Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i wypożyczalni rowerowej Cool Tour Company każdy zwiedzający ma możliwość wypożyczenia rowerów przy ul. Grodzkiej 2. 

Do dyspozycji zwiedzających są wygodne, miejskie rowery wyposażone w poręczne koszyki oraz we wkładki antyprzebiciowe. 

Rowerzyści mogą również skorzystać z usługi przewodnika, który poprowadzi ich zgodnie ze ścieżką wybranej trasy. Przewodnika należy zarezerwować minimum 24 godziny przed wycieczką wysyłając e-mail na adres: reservation@cooltourcompany.com
Regulamin na http://www.mhk.pl/muzuem-na-rowerze
Trasę poleca

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Czechy i Słowacja – mapa samochodowa
Czechy i Słowacja – mapa samochodowa - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa samochodowa Słowacji i Czech zawiera: aktualną sieć autostrad, dróg ekspresowych i głównych, z podziałem na dwupasmowe i jednopasmowe; drogi w budowie, numerację dróg oraz kilometraż. Na mapie zaznaczono: przejścia graniczne, Autostradowe...

Mapa Małopolska na rowerze
Małopolska na rowerze - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa przedstawia sieć zrealizowanych do tej pory (VII 2020) tras rowerowych: - z projektu VeloMałopolska; - Szlak wokół Tatr (część polska); - inne szlaki rowerowe (lokalne terenowe, szlak Orlich Gniazd, Green Velo, Szlak karpacki).  ...

brak wystarczającej ilości ocen

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0

Dbamy o Twoją prywatność

W celu zapewnienia naszym użytkownikom usług na możliwie najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika nasze aplikacje korzystają z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych.

Kliknięcie w przycisk "Akceptuję", oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym opisem. Dokładne zasady zostały opisane w naszej Polityce Prywatności.