Spodek - Giszowiec

Dodano 23 października 2010 przez Garmin
Spodek - Giszowiec
 • Opis
 • Mapa
 • Punkty

Kod trasy

1345
Pobierz trasę w aplikacji
Wpisz kod w wyszukiwarce

Informacje

 • Rodzaj aktywności: Rower górski
 • Stopień trudności: Średni
 • Gwiazdki: 3.4
 • Dystans: 14,2 km
 • Przewyższenie: 59,6 m
 • Suma podejść: 160,54 m
 • Suma zejść: 149,01 m
 • Data: 29 sierpnia 2010
 • Lokalizacja: Polska, śląskie, Katowice
1409
20100829118[1].png
spodek
1410
20100829121[1].png
szyb nieczynnej kopalni, przyszłe muzeum
1411
20100829129[1].png
staw janina
1412
DSC02973'.png
rzeźba żubra w parku
1413
DSC02974'.png
główna droga w parku Trzy Stawy
Zaczynamy przy hali widowiskowo-sportowej Spodek. Hala działa od 1971 roku, dysponuje 11.500 miejsc, odbywają się w niej imprezy sportowe, muzyczne, a także cykliczne jak np. Rawa Blues Festiwal czy Metalmania. Przy Spodku znajduje się również sala gimnastyczna oraz lodowisko.
Kierujemy się na trasę rowerową, jedziemy wzdłuż ul. Roździeńskiego, wjeżdżamy na most, z którego rozpościera się z jednej strony widok na osiedle W. Roździeńskiego pot. zwane os. Gwiazdy - powstałe na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia składające się z 7 bloków będących jednymi z najwyższych w Polsce budynków mieszkalnych - oraz na szyb kopalni "Katowice" przy nowo tworzonym Muzeum Śląskim (projekt przewiduje umieszczenie zbiorów muzealnych pod ziemią, a stara wieża górnicza będzie wieżą widokową), z drugiej strony widok rozpościera się na Spodek, Rondo Sztuki (budynek z 2007 w kształcie kopuły znajdujący się na katowickim rondzie posiadający galerię ASP w Katowicach, kawiarnię, punkt informacyjny oraz przystanki tramwajowe).
Jedziemy dalej ścieżką rowerową, która po zjeździe z ul. Roździeńskiego na Nowograniczą, biegnie wzdłuż rzeki Rawy, dalej przecinamy ul. Bogucicką, kierujemy się na most i tunel przy trasie "¦., by w końcu dotrzeć do Parku Dolina Trzech Stawów. Teren ten jest bardzo popularny wśród katowiczan, jedziemy wygodną asfaltową drogą rowerową, mijamy rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów. Po drodze widać stawy, od których wzięła się nazwa parku. Docieramy do drugiego parkingu, po lewej mamy lotnisko sportowe Katowice-Muchowiec.
Skręcamy w leśną drogę, mijamy stadninę koni i wśród drzew docieramy do torów kolejowych. Przejeżdżamy przez tory i po chwili dojeżdżamy do drogi (ul. 73 Pułku Piechoty). Po jej przejechaniu wjeżdżamy do lasu, droga będzie teraz prowadziła cały czas leśnymi ścieżkami. Po kilku minutach docieramy do rozjazdu (jest ławeczka, można zrobić przerwę) i wybieramy drogę w lewo, a po kilkunastu metrach odbijamy w prawo. Jadąc drogami leśnymi, po kilkunastu minutach docieramy do stawu Janina. Przy stawie znajdują się bary i kawiarnie, plac zabaw dla dzieci. Teren ten został zagospodarowany w 1977 r. przez kopalnię Staszic. Tutaj trasa się kończy, ale dla zainteresowanych informacja, iż w pobliżu znajduje się staw Barbara.

Na tej trasie przyda Ci się mapa dostępna w naszej aplikacji

Mapa Jura Krakowsko-Częstochowska
Jura Krakowsko-Częstochowska - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej zaznaczone zastały szlaki piesze, konne i rowerowe, w tym najważniejsze: Jurajski Szlak „Orlich Gniazd”, Szlak twierdzy Kraków, Szlak Zamonitu, Szlak Żarecki i inne.

Mapa Metropolia Silesia i okolice
Metropolia Silesia i okolice - mapa turystyczna w aplikacji Traseo

Mapa turystyczna w skali 1:50000, która pokazuje mniej znane oblicze Górnego Śląska - regionu o niezwykłej historii, pełnego zabytków, atrakcji, a także... wielu terenów zielonych. Wydanie zawiera wszystkie obecne na opisywanym terenie zabytki...

Skomentuj

Zaloguj się, aby komentować i oceniać trasy
Rowerem po Roztoczu
Moja mapa 0